Ślubna sesja stylizowana – glamour

Skrzące się złoto na niebieskim tle. Szklana stodoła pachnąca drewnem i łakociami. Przestrzeń wypełniona kwiatami i rękodziełem. A w tym wszystkim zakochana para młoda otulona blaskiem świec i ciepłem serc. Tak wyglądała nasza ślubna sesja w stylu glamour dusty blue and gold. To spektakularne połączenie pasji, miłości i doświadczenia. Zobaczcie czy te zimowe zdjęcia ślubne Was rozgrzeją!

Co to jest stylizowana sesja ślubna?

Marzy Wam się ślub jak z bajki? W poszukiwaniu inspiracji ślubnych widzieliście już całego Pinteresta? Na pewno spotkaliście się ze zdjęciami ze stylizowanej sesji ślubnej. To wyjątkowy rodzaj fotografii weselnej, a nawet coś więcej! To efekt spotkania pasjonatów z różnych dziedzin branży ślubnej. Każdy z nas – wedding plannerzy, florystki, dekoratorzy, twórcy papeterii, słodyczy, filmów, atrakcji, strojów i dodatków, (także ja – fotograf ślubny) spotykają się w urokliwym miejscu, w jednym czasie i pokazują najciekawsze rozwiązania.

Stylizowane sesje ślubne to gotowe rozwiązania dla młodych par, które szykują swój własny ślub. Uwierzcie, że każdemu z usługodawców zależy na tym by śluby i przyjęcia były coraz piękniejsze. Zobaczcie inspirującą jesienną sesję ślubną, pełną życia i radości. Kolory ziemi to całkiem inna kolorystyka niż dusty blue. Obie aranżacje zachwycają!

Przed stylizowaną sesją ślubną ustalany jest scenariusz zdjęć, motyw przewodni, lista atrakcji. Miesiące przygotowań poprzedzają ten jeden ważny dzień! Stylizowana sesja ślubna w klimacie glamour dusty blue and gold to rezultat marzeń i pracy wielu ludzi. Zobaczcie jakie efekty osiągnęliśmy!

Czy warto robić stylizowaną sesję ślubną?

No dobrze! Mogą się pojawić głosy, że taka przygotowana wcześniej sesja to nie jest prawdziwy ślub, ani prawdziwa fotografii ślubna. Z jednej strony to prawda. Brakuje prawdziwych stresów, obecności rodziny i gości. Najczęściej w roli pary młodej występują profesjonalni modele, dla których teatralne pozy to chleb powszedni. Podczas takiej ustawianej sesji teoretycznie powinno być więcej czasu i swobody. Ujęcia można powtarzać i dowolnie reżyserować. Czy na pewno tak jest? Nie do końca. Posłuchajcie jaka jest moja perspektywa!

Jako fotograf ślubny, w ciągu sezonu fotografuję wiele wspaniałych par. Spotykam śliczne panny młode i przystojnych panów młodych, przepiękne miejsca jak Pałac Mała Wieś czy Zamek Dubiecko. Śluby i wesela są coraz bardziej wysmakowane i atrakcyjne. Niemniej, ostateczne słowo w kwestii stylu należy do pary młodej. Stylizowana sesja ślubna to okazja do zrealizowania autorskiej wizji usługodawców. Jako branża ślubna mamy okazję do eksperymentowania i pokazania jak może wyglądać stylowe przyjęcie i ceremonia. Nasza sesja stylizowana – glamour dusty blue and gold jest przykładem, że Wasz ślub może być piękny nie tylko na zdjęciach!

Dlaczego warto organizować stylizowaną sesję ślubną glamour?

Jest wiele powodów, dla których usługodawcy z branży ślubnej decydują się na stylizowaną sesję ślubną. Fotografowanie zakochanych par to dla mnie zaszczyt. Za każdym razem! Uwielbiam fotografować nie tylko śluby kościelne i śluby cywilne. Wciąż marzą mi się naturalne i piękne śluby w plenerze, wesela w plenerze i wszelkiego rodzaju nietypowe ceremonie i przyjęcia. Stylizowana sesja ułatwia mi trafienie do par, które są miłośnikami przyrody, sztuki, designu i naturalnych rozwiązań. A to tylko początek!

Integracja branży ślubnej podczas stylizowanej sesji

Powiem Wam, że niemożliwe jest stworzenie pięknej i udanej sesji bez ludzi, których łączy pasja, poczucie piękna i podobny flow. Musi być pewna chemia między wszystkimi usługodawcami. Jesteśmy ludźmi, którzy nie tylko tworzą coś wyjątkowego, autorskiego, ale rozumiemy wspólny zamysł estetyczny stylizowanej sesji ślubnej. Dajemy z siebie 101 procent i dosłownie dopinamy wszystko na ostatni guzik, by było pięknie i spektakularnie!

Jako fotograf ślubny mam zaszczyt i okazję zapoznać się z wieloma usługodawcami, którzy są ponadprzeciętni i zaangażowani w pracę. Takie osoby to gwarancja wymarzonego ślubu. Uwierzcie! W międzyczasie dzielimy się doświadczeniami i dyskutujemy o naszej pracy by być jeszcze lepszymi i trafiać w gusta młodych par.

Stylizowana sesja ślubna – portfolio

Najbardziej popularną przyczyną sesji stylizowanych jest budowanie portfolio. Każda z firm ślubnych, od dekoratorów po projektantów sukni ślubnych i garniturów ślubnych dba o swój wizerunek. Stylizowana sesja ślubna pozwala pokazać się z jak najlepszej strony. Atrakcyjne zdjęcia przyciągają przyszłe pary młode. To naturalne, że jako branża ślubna wychodzimy naprzeciw potrzebom narzeczonych oraz inspirujemy. Komu najbardziej zależy na pokazaniu pięknych zdjęć w swoim portfolio?

To fotografowie ślubni! Jest całkiem spora grupa fotografów, którzy na początku zawodowej drogi inwestują swój czas i pieniądze w sesje stylizowane. Czasem są to własne projekty, czasem wynik warsztatów grupowych. Czy to dobrze? Z jednej strony może to świadczyć o zaangażowaniu fotografa. Z drugiej – należy bardzo uważnie sprawdzić, jak wyglądają zdjęcia takiego fotografa poza sesjami stylizowanymi.

Stylizowana sesja ślubna dla każdego

Zdjęcia ślubne ze stylizowanej sesji to sytuacja win-win. Na wielu płaszczyznach. Zarówno plannerzy, florystka, projektanci ubrań, właściciele atrakcji i dodatków ślubnych mogą zrealizować własną wizję, która jest niezależna od wymagań konkretnej pary młodej. Możemy pokazać Wam naszą wizję pięknego ślubu! Jako fotograf mam nieco więcej swobody twórczej i mogę zaprezentować, jak widzę stylowy ślub i wesele. Po takiej sesji pary młode mają gotowe pomysły na przyjęcie i masę inspiracji ślubnych!

Stylizowana sesja ślubna – zalety i wady

W tym miejscu zbiorę raz jeszcze wszystkie za i przeciw ślubnej sesji stylizowanej. Takie wydarzenie to przede wszystkim dużo dobra:

  • Para młoda otrzymuje propozycje wizualnej oprawy ślubu
  • Zdjęcia stanowią gotowe inspiracje ślubne
  • Narzeczeni mogą sprawdzić czy dany fotograf i reszta branży ślubnej się podobają
  • Usługodawcy z branży ślubnej mogą pokazać się z najlepszej strony
  • To okazja do integracji różnych usługodawców ślubnych i weselnych
  • Fotografie to świadectwo zaangażowania usługodawców, którzy chcą lepiej, więcej, bardziej
  • Pozyskanie kontaktów i budowanie sieci zaufanych firm
  • Budowanie pięknego portfolio

Na co zwracać uwagę? Gdzie tkwi haczyk? Przyjrzyjmy się pewnym aspektom, które są istotne z punktu widzenia pary młodej. Oto pewne problemy sesji stylizowanych:

  • Rzeczywistość wykreowana a zastana. Sprawdźcie Waszego fotografa! Nie należy oceniać książki po okładce. Podobnie jest ze zdjęciami. Czym innym są zdjęcia rodem z Pinteresta, a czym innym prawdziwy ślub, który trwa do 45 minut, ograniczony czas przygotowań do ślubu i momenty, które są niepowtarzalne! Istnieje więc pewne niebezpieczeństwo, że zdjęcia które otrzymacie, mogą odbiegać od Waszych oczekiwań. Dzieje się to raczej tylko w przypadku niezweryfikowanych fotografów. Jeżeli sprawdzicie, że wśród wielu zdjęć występują znaczne różnice, powinna Wam się zapalić lampka. Podpis informujący, że zdjęcia pochodzą ze stylizowanej sesji to uczciwe rozwiązanie. Sprawdźcie jak szukać fotografa ślubnego.
  • Wygórowane oczekiwania pary młodej. Z drugiej strony Wasze oczekiwania, pod wpływem obejrzanych zdjęć, mogą rosnąć i rosnąć jak pompowany balon. Należy uważać by nie pękł! Nie zawsze wszystko da się przełożyć jeden do jednego. Ta sama suknia ślubna będzie pasowała jednej dziewczynie, drugiej nie. Florystka ślubna tworzy kompozycje z kwiatów dostępnych sezonowo (wybrany kwiat kwitnie latem, a zimą albo jest niedostępny albo kilkukrotnie droższy). Jako fotograf nie mogę Wam obiecać słonecznej pogody. Warto pamiętać, że inspiracja nie jest dokładną imitacją. Należy być nie tylko ambitnym, ale wyrozumiałym i otwartym.

Czy to znaczy, że stylizowana sesja ślubna jest luźną interpretacją kreowaną przez branżę ślubną? Oglądając uśmiechy pary młodej na zdjęciach, można odnieść takie wrażenie. W rzeczywistości organizacja i realizacja zdjęć stylizowanych to dłuuugie godziny przygotowań i ciężkiej pracy. Jako profesjonaliści przedstawiamy realne, mierzalne i konkretne rozwiązania. Na fotografowanie jednej sceny mam wyznaczony czas według harmonogramu. Możecie uwierzyć lub nie, ale po całym dniu zdjęciowym wróciłem do domu zmęczony jak po prawdziwym ślubie i weselu. I równie szczęśliwy!

Stylizowana sesja ślubna w stylu glamour

Każdy z ekipy usługodawców ślubnych wiedział, że to będzie zimowa sesja, chłodna, dostojna z odrobiną szaleństwa. Już na etapie wstępnych rozmów padł pomysł na sesję glamour. Ślub w stylu glamour to połączenie elegancji, blasku i szyku. Wiele panien młodych marzy o pięknym weselu. Nasza stylizowana sesja miała udowodnić, że takie marzenie jest możliwe o każdej porze roku, niezależnie od pogody!

Dusty blue and gold – ślub glamour

Motywem przewodnim stały się dwa kolory – gold and dusty blue. Pierwszy z nich to złoto, które kojarzy się z elegancją, gracją i szykiem. Złote meble, dekoracje i motywy stanowiły swoistą osnowę scenerii. Drugi kolor – dusty blue to jeden z najmodniejszych kolorów Instytutu Pantone. Przydymiony niebieski doskonale pasuje do mroźnego klimatu. Ponadto dekoracje w tym kolorze sprawiają, że pary młode mogą poczuć się jak w niebie. Dusty blue to barwa z pogranicza szarości i błękitu, które powszechnie kojarzą się z zimową aurą.

Sielsko Anielsko Niesadna – szklana stodoła

Stylizowana sesja ślubna miała miejsce w szklanej stodole Sielsko Anielsko w Niesadnej. Jest to magiczny zakątek w województwie mazowieckim. Wesele w stodole to interesująca alternatywa. Ta przepiękna sala weselna to sielski i swobodny klimat w nowoczesnym wydaniu. Szklana stodoła jest efektem idei, która zakiełkowała w umysłach Justyny i Maćka, właścicieli miejsca. Czy istnieje idealne połączenie drewna, szkła i cegły? Tak, i nazywa się Sielsko Anielsko w Niesadnej.

Otoczenie stodoły stanowi wiejski krajobraz bliski naturze i starannie urządzona przestrzeń. Szumiące drzewa, pachnące zioła i kolorowe kwiaty zapraszają! Strefa chillout, drewniane tarasy, park linowy i ogrodowe zakątki to alternatywa dla miłośników natury i ślub w stylu slow wedding! Miejsce idealnie nadawało się do naszej stylizowanej sesji. Sielsko to ciepłe kolory i złoto. Anielsko to błękit w wydaniu dusty blue.

Autorem idei stylizowanej sesji glamour w kolorach dusty blue and gold była agencja ślubna Souletto. To grupa doświadczonych i pełnych pasji ludzi. Soluetto Wedding stanowią dwa młode małżeństwa: Ola i Maciek oraz Ania i Damian. Za pomocą promiennych uśmiechów, głów pełnych pomysłów i pracowitych rąk tworzą cuda! Wedding plannerzy pomagają przyszłym parom młodym celebrować miłość w najpiękniejszy sposób. Czwórka przyjaciół – Souletto odpowiadała za całą logistykę, integrację i interakcje na każdym etapie współpracy.

Zimowy ślub glamour – sesja ślubna

Panną młodą i panem młodym byli Paulina i Kuba. Na zdjęciach wyglądają jak modele, w rzeczywistości są prawdziwą parą zakochanych z autentyczną relacją. O stronę wizualną, fryzurę i makijaż zadbała Klaudia Wilczyńska. Kreacje nie z tej ziemi w postaci sukien ślubnych zapewniła pracownia Panna na wydaniu. Garnitur wyszedł spod nożyc Atelier Zabłotny. Para młoda prezentowała się nie tylko elegancko, ale wprost oszałamiająco. Nie wierzycie? Zobaczcie na zdjęciach!

Śliczne dodatki w formie papeterii ślubnej to dzieło Moniki, która prowadzi firmę Manu Atelier. Od najmniejszej kaligrafowanej litery, po kompozycje z papieru, wstążek i detali – wszystko wyszło spod ręki Moniki. Nie zabrakło zaproszeń, podziękowań dla świadków czy podziękowań dla rodziców. Stylowe krzesła i zastawę godną królów dostarczyła wypożyczalnia Gastro4rent. Obrusy i serwety niezwykłej urody zostały rozłożone przez wypożyczalnię dekoracji App. Ozdoby stołów i całej sali to zasługa pracowni Decofiora. Połączenie roślin delikatnych i wyrazistych o różnych kolorach i pokrojach tchnęły życie. Kompozycje kwiatów imię budowały klimat i grały pierwsze skrzypce.

A jeżeli już przy muzyce jesteśmy… Oprawę muzyczną stanowiła Hela, która wymiatała na wioloczeli. Oświetlenie stodoły Sielsko Anielsko dopełniały absolutnie hipnotyzujące neony ślubne Love and Neon oraz klimatyczne światła DJ i Wodzireja Piotra Pastora. Wszystko dzięki zespołowi blba bla, który sprawił elektryzujące wrażenie. Moim faworytem okazały się łakocie serwowane przez Klaudię z Candy Cake. Błyszczący stół ze słodkościami był wizualnie i smakowo przepyszny! Nie dane mi zostało spróbować kolorowych trunków serwowanych w winostacji. Należącej do Prosecco van Miętówka. Wierzę, że smaki serwowanych napojów są tak doskonałe jak wygląd tej pięknej budki. Cały wystrój i para młoda wyglądali oscarowo. Moje słowa może potwierdzić filmowiec Kamil z Kowalczyk Foto-Film.

Każdy z usługodawców spisał się na medal. I to nie byle jaki, bo złoty ze wstążką w kolorze dusty blue. To była spektakularna gra zespołowa, efektem której są zdjęcia, które możecie oglądać. Stylizowana sesja ślubna w klimacie glamour to źródło inspiracji. Zobaczcie, jak może wyglądać ślub zimą. Sprawdźcie czy kolory gold i dusty blue to propozycja dla Was! Poniżej lista usługodawców:

Sesje stylizowane a naturalna fotografia ślubna

Jako fotograf ślubny tworzę autorski naturalny reportaż ślubny. W dniu wesela i ślubu towarzyszę moim parom od przygotowań, przez ceremonię, po przyjęcie. Podczas pracy staram się być dyskretny. Jestem krok za parą, krok przed parą. Raczej obserwuję, nie kreuję. Uwielbiam szczere reakcje, naturalne i spontaniczne zachowania, niewymuszone sytuacje. Autentyczna miłość i relacje pary młodej to najpiękniejsze co mnie może spotkać. Jak się ma to wszystko do stylizowanej sesji ślubnej?

Po pierwsze, uczciwie mówię i podpisuję zdjęcia pochodzące ze stylizowanej sesji. Warto by moje przyszłe pary wiedziały o tym fakcie. Po drugie, pracując podczas plenerowych sesji ślubnych i narzeczeńskich z zakochanymi, tworzymy zdjęcia o bardzo podobnym charakterze. Stawiam na naturalność, ale dość często podpowiadam, jak wyglądać atrakcyjnie, szczerze i naturalnie przed obiektywem. Po trzecie, taka stylizowana sesja ślubna to próba opowiedzenia jak ja chętnie widziałbym piękny ślub.

Fotograf na ślub glamour i stylowe wesele

Spodobały się Wam kadry ze stylizowanej sesji? Koniecznie sprawdźcie ślub w scenerii bożonarodzeniowej. Jeżeli dbacie o jakość swoich wspomnień i szukacie fotografa, który sfotografuje Wasz piękny ślub, możecie na mnie liczyć. Zobaczcie mojego bloga pełnego poradników, inspiracji i fotografii. Sprawdźcie moje szczere reportaże i sentymentalne plenery w portfolio. Jeżeli pragniecie bym to ja sfotografował Wasz ślub, zapytajcie o wolny termin Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy. Możecie to zrobić jeszcze dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *