podziękowania dla rodziców - prezent od pary młodej

Podziękowania dla rodziców – 23 pomysły na prezent

Podczas przygotowań do ślubu jesteście zajęci mnóstwem szczegółów, a wasze głowy są pełne planów i marzeń. Gdzie jest miejsce na podziękowania dla rodziców? Dla tych, którzy przez lata poświęcali swój czas, energię i miłość, aby wychować was na ludzi, którzy są gotowi na założenie własnej rodziny? Kiedy wy zaczynacie nowy etap waszego życia, wasi rodzice muszą się przyzwyczaić do nowych okoliczności, nowej roli i zmian. Zastanawia was jak znaleźć idealny prezent? Jak podziękować rodzicom za wszystko? Zobaczcie!

Dlaczego warto podziękować rodzicom w dniu ślubu?

Najczęściej rodzice są ważnymi osobami w życiu przyszłych małżonków. Podczas wychowywania rodzice dali wam miłość, wsparcie i wartości, które ukształtowały wasze charaktery. Nic dziwnego, że wiele par młodych chce wyrazić wdzięczność za lata poświęceń, troski i ciepła, jakie otrzymali od rodziców. Najprostszą, co więcej dobrą metodą jest okazanie wdzięczności i prezent dla rodziców. Dzień ślubu jest idealną okazją na podziękowania dla rodziców!

Więź pokoleń – dziękujemy rodzice!

Wesele ma tę wspaniałą właściwość, że łączy rodziny i pokolenia. Dzięki rodzicom zawdzięczacie funkcjonowanie i wyobrażenie o rodzinie, relacjach i więzach krwi. Wsparcie mamy i taty buduje poczucie własnej wartości i tożsamości. Rodzicom warto dziękować także z tego powodu, że są przedstawicielami swojego pokolenia. Okazując wdzięczność, uczymy przez własny przykład, że warto pielęgnować rodzinne więzi i trwałe relacje.

Dziedzictwo – podziękowanie rodzicom

Dzięki rodzicom staliście się takimi, jacy jesteście. Dzięki nim pojawiliście się na świecie. Każdy z małżonków to rezultat wieloletnich wysiłków rodziców. Rodzice zapewniają dom, wsparcie, rady i wychowanie. Wasze sukcesy i osiągnięcia często miały początek przy udziale rodziców. W weselnym dniu warto o tym pamiętać.

Pamięć o rodzicach – najlepszy prezent

Przygotowanie wymarzonego ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Czas obfituje w emocje, stresy i wiele spraw, które trzeba załatwić. W tym całym zamieszaniu warto znaleźć przestrzeń i czas by powiedzieć rodzicom „dziękuję”. Wdzięczność rodzicom to dowód na serce pamiętające i pełne miłości.

Jak wyglądają podziękowania dla rodziców?

Ślub to wasz wielki dzień. To również wielkie wydarzenie dla waszych rodziców. To jak będą wyglądały wasze podziękowania dla rodziców, zależy od was. Niebagatelny wpływ mają wasze doświadczenia, upodobania i charaktery. Zupełnie inaczej podziękuje introwertyk, a inaczej ekstrawertyk. Warto dodać, że w dniu ślubu zachowujemy się zupełnie inaczej. Czy istnieją idealne podziękowania dla rodziców, które wyrażą całą wdzięczność? Sprawdźcie!

Na początku ustalcie gdzie i kiedy podziękować rodzicom. Dzień weselny jest niezwykły, szalony i rządzi się swoimi prawami. Zadbajcie o to by żaden z punktów harmonogramu ślubnego nie pozostał bez opieki.

Klasyczne podziękowania dla rodziców

Najczęściej wybieranym scenariuszem są oficjalne podziękowania pary młodej podczas wesela. Takie podziękowania odbywają się już po zmroku, ale jeszcze przed tortem czy oczepinami. Zespół weselny (albo weselny DJ) przekazuje mikrofon nowożeńcom oraz zaprasza rodziców na środek parkietu (często zapraszani są również rodzice chrzestni czy dziadkowie). Po słowach wdzięczności, para młoda przekazuje rodzicom kosze prezentowe, a następnie porywa rodziców do tańca. Na środku sali tańczy para młoda z rodzicami, goście ustawiają się w kółko, a z głośników leci jedna z popularnych piosenek. Zapewne znacie ten schemat. Chcecie poznać inne sposoby?

Podziękowania dla rodziców po ślubie – w kościele

Uroczystości ślubnej towarzyszy wiele ważnych i pięknych momentów. Czemużby nie dołożyć jeszcze jednego elementu? Zewnętrzne okoliczności są sprzyjające. Życzliwy ksiądz na pewno zgodzi się wypowiedzieć wam parę słów z ambony po ślubie w kościele. Takie podziękowania na pewno zostaną usłyszane i zapamiętane przez rodziców i waszych gości.

Podziękowania dla rodziców po ślubie w USC

Analogicznie do ślubu wyznaniowego, możecie zdecydować się na wyrażenie wdzięczności rodzicom tuż po ślubie. Warto pamiętać, że w Urzędzie Stanu Cywilnego śluby odbywają się często jeden po drugim i na życzenia w sali ślubów może być za mało czasu. Rozwiązaniem być salą ślubów czy też przed budynkiem USC.

Toast weselny

Weselny toast może mieć miejsce na początku wesela, zanim goście zasiądą za stoły. Taki toast z towarzyszącymi przemowami pary młodej, świadków i rodziców może mieć miejsce podczas pierwszego posiłku. Są też inne toasty wznoszone w trakcie trwania wesela. W zależności od rodzaju toastu weselnego, można wybrać właśnie ten moment na podziękowania dla rodziców.

Pokaz slajdów lub film

W weselnym harmonogramie możecie wygospodarować kilkanaście minut na poruszający pokazu dla rodziców i gości. Będzie potrzebowali projektora i – co najważniejsze – przygotowanego wcześniej pokazu slajdów lub filmu. Zadbajcie o wybór ciekawych zdjęć i materiałów filmowych. Możecie wykorzystać fotografie z sesji narzeczeńskiej – to świetny pomysł! Wizualną stronę możecie uzupełnić o ścieżkę dźwiękową: nagranie Waszych podziękowań i podkład muzyczny. Wcześniejsze nagranie podziękowań to szansa na przemyślaną, zaplanowaną wypowiedź, zrealizowaną w spokojnej atmosferze. To pozwoli Wam uniknąć stresu związanego z wypowiadaniem się publicznie pośród gości w dniu ślubu.

To rozwiązanie jest bardzo angażujące emocjonalnie – tak was podczas przygotowań, jak i rodziców oraz gości weselnych podczas pokazu. Pokaz prezentacji lub filmu jest świetną okazją na przekazanie tego, co czujecie w sercu i macie w głowach. Wspólny seans w półmroku to także sprzyjające warunki do uronienia łzy (nawet dla tych osób, które się wstydzą). Uwierzcie, że wręczenie prezentów rodzicom po takim seansie zrobi wrażenie.

Kameralne podziękowania w domu

Wdzięczność rodzicom możecie okazać w domu, zanim rozpocznie się ślub. Jako przyszła para młoda możecie podziękować razem rodzicom panny młodej, pana młodego lub wszystkim razem. Intymna atmosfera spotkania sprzyja szczerym wyznaniom i otwartości. Brak świadków usposabia łagodnie. Odpada też konieczność przewozu prezentów na salę weselną. Kameralne podziękowania rodzicom w domu to atmosfera zaufania i spokoju. Możecie potraktować ten moment jako jeden z głębszych oddechów przed ślubem. Kameralne podziękowania wpisują się znakomicie w ideę slow wedding, według której warto celebrować ważne momenty świadomie i bez pośpiechu.

Ten dyskretny sposób może być idealnym rozwiązaniem gdy przynajmniej jeden z rodziców jest ciężko chory lub nie może z jakichś względów wziąć udziału w ślubie lub weselu.

Podczas błogosławieństwa pary młodej

Kolejnym pomysłem na podziękowania rodzicom bez rozgłosu jest ich zaplanowanie po błogosławieństwie pary młodej. Podczas błogosławieństwa najczęściej są obecni – oprócz pary młodej i rodziców – dziadkowie, świadkowie i najbliżsi. Wśród zaufanych osób możecie pozwolić sobie na najszczersze wyznania i piękne podziękowania dla rodziców.

wspólny taniec po podziękowaniach dla rodziców

Czy podziękowania dla rodziców są obowiązkowe?

Co zrobić gdy sytuacja z rodzicami jest niestandardowa? Przecież czasami może brakować jednego lub obojga rodziców. Czasem na przeszkodzie w celebrowaniu szczęścia stoi ciężka choroba lub przeciwności losu. Rodzice pary młodej mogą być w separacji lub rozwiedzeni. Czy w takich przypadkach rezygnować z podziękowań?

Najpierw warto zadać sobie pytanie czy jako przyszła panna młoda lub pan młody jesteście wdzięczni rodzicom:

 • Jeżeli odpowiedź brzmi twierdząco, warto wyrazić emocje. Nie muszą być to oficjalne podziękowania podczas wesela, a kameralne spotkanie w gronie najbliższych.
 • Jeżeli z waszymi rodzicami wiążą się bolesne wspomnienia, a sytuacja jest skomplikowana, możecie zrezygnować z podziękowań.
 • Można też spojrzeć inaczej – ślub może być okolicznością, która sprzyja ważnym rozmowom i przebaczeniu.

Zupełnie inną kwestią są obawy pary młodej na reakcje weselników. Co powiedzą inni, gdy zabraknie podziękowań rodzicom w trakcie wesela? Tą kwestią najzupełniej w świecie się. Nie przejmujcie. W dniu ślubu powinny was otaczać życzliwe i ważne osoby, dla których wasze szczęście to ich szczęście.

Podziękowania i prezent dla rodziców – porady praktyczne

Planując swoje piękne wesele, postarajcie się o przemyślany harmonogram. Im więcej rzeczy zaplanujecie, tym mniejszy stres będzie podczas ślubu. Nawet jeżeli nie wszystko wypali, harmonogram weselny będzie punktem odniesienia. Po weselu podziękujecie sobie za dobry plan, a i wasi rodzice będą szczęśliwi.

Zaplanujcie podziękowania rodzicom w harmonogramie ślubnym

Wdzięczność wyraża się na różne sposoby. Poważnie podchodzicie do sprawy podziękowań rodzicom w dniu wesela? Wyznaczcie na to czas i miejsce, mając na uwadze inne ważne punkty weselnego dnia.

Przygotujcie tekst podziękowań

Słowa mają moc. Mimo iż emocje i uczucia są często nie do opisania, warto przemyśleć co i jak chcecie powiedzieć. Niekoniecznie musi to być tekst na kartce, który odczytacie w chwili wdzięczności. Chodzi o logiczną wypowiedź, która będzie poprawna w formie i emocjonalna w treści. Nawet jeżeli jesteście krasomówcami, przygotujcie się. W dniu wesela nie jesteśmy sobą.

Nie śpieszcie się podczas podziękowań

Słowa by wybrzmieć, potrzebują czasu. Emocjom często towarzyszy stres i pośpiech. Opanujcie trwogę – poruszajcie się i mówcie powoli. Jeżeli czegoś zapomnicie, macie czas by sobie przypomnieć. Jeżeli emocje wezmą górę, dajcie sobie czas na ich przeżycie. Jeszcze wcześniej możecie pomyśleć o wyluzowaniu się w dniu ślubu, a nawet zorganizowaniu wesela w stylu slow. Celebrujcie ważne momenty. Do takich może należeć podziękowanie rodzicom.

Zadbajcie o prezent na podziękowanie dla rodziców

Bardzo często podczas podziękowań wręczane są prezenty. Nie chodzi tyle o wartość materialną, co sentymentalną. Istnieją różne sposoby okazywania wdzięczności i różne języki miłości. Wręczenie prezentu jest jednym z nich. Co wybrać na prezent dla rodziców podczas wesela? Sprawdźcie listę pomysłów!

Co na prezent na podziękowania dla rodziców –  23 pomysły

Podziękowania dla rodziców nierozerwalnie łączą się z prezentami. Niezależnie czy będzie to drobiazg czy luksusowy przedmiot, warto pomyśleć nad wspaniałym prezentem, który sprawi waszym rodzicom przyjemność. Tak naprawdę nie chodzi wcale o wartość materialną, ale o wasze zaangażowanie, emocje i szczerość.  Wasze wesele niebawem, a wy nadal szukacie pomysłu? Pomocna może okazać się lista 23 pomysłów na prezent dla rodziców.

Podziękowania dla rodziców – prezentowe zestawy

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zakup gotowych zestawów prezentowych. W sieci znajdziecie mnóstwo sklepów z już przygotowanymi zestawami podziękowań dla rodziców. Stacjonarnie, w hipermarketach, salonach prasowych, sklepach ze słodkościami, też coś znajdziecie. Takie prezenty to bezpieczne rozwiązanie, dostępne praktycznie od ręki. Najczęściej spotkacie:

 • Kosz prezentowy

Duży koszyk, w którym upakowano słodycze, kawę, herbatę, suszone owoce. Taki zestaw jest wręczany w ozdobnym koszu lub pudełku podarunkowym. Modne stało się umieszczanie w koszach miodów i przetworów od miejscowych producentów.

 • Trunek

Butelka może stanowić uzupełnienie kosza prezentowego lub stanowić samodzielny prezent. Popularne są wysokoprocentowe napoje o szlachetnym pochodzeniu. Ciekawym pomysłem może okazać się personalizowana etykieta.

 • Voucher

Bon podarunkowy dla rodziców to już bardziej spersonalizowana sprawa. Przed zakupem warto się zastanowić, gdzie i na co zapraszacie swoich rodziców. Zakupy, wycieczka, SPA, a może jeden z niestandardowych pomysłów jak lot balonem czy warsztaty ceramiki? Znakomitym pomysłem jest voucher na sesję fotograficzną.

 • Biżuteria

Ozdoby ze szlachetnego kruszcu to uniwersalny prezent na każdą okazję. Kolczyki, pierścionki, bransolety, spinki do mankietów. Z pewnością dopasujecie biżuterię do konkretnej osoby, gustu i budżetu.

 • Grawer

Personalizowana inskrypcja może pojawić się na biżuterii, butelkach, pudełkach, albumach i nie tylko. To mały dodatek o dużej wartości sentymentalnej.

panna młoda przytula mamę - podziękowania dla rodziców

Nietypowe podziękowania dla rodziców na weselu – rośliny na prezent

Poszukujecie nietypowego prezentu dla rodziców? Postawcie na naturę! Wystarczy udać się do florystki, kwiaciarni czy szkółki roślin, a idealny prezent będzie na Was czekał. Rośliny są niesamowite i od lat stanowią uniwersalny wyraz wdzięczności i miłości. Leaf and love!

 • Bukiet kwiatów

Kompozycja roślinna z kwiatów ciętych – żywych lub suszonych – może stanowić dodatek lub samodzielny prezent. Najciekawszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa profesjonalnej florystki. Kolory, formy, rozmiary… Spośród kilkuset gatunków i odmian roślin można stworzyć istnie dzieła sztuki.

 • Flower box

Rodzaj nietypowego bukietu. To ozdobne pudełko, w którym znajduje się gąbka florystyczna, nasączona wodą. W takiej gąbce umieszcza się starannie rośliny. Ten zabieg pozwala cieszyć się nietypowym bukietem na dłużej.

 • Las w słoiku

Nietypowe podziękowania dla rodziców w formie miniaturowego ogrodu, który zamknięty jest w szklanym naczyniu. Na dnie takiego słoika uformowany jest kolorowy żwir i materiał glebowy w którym rosną rośliny, mchy i porosty. Taki słoik najczęściej posiada zamknięcie z korka i imituje mikroklimat. Świetny pomysł dla miłośników ekologii i natury.

 • Rośliny zatopione w żywicy

Najczęściej znajdziecie suszone kompozycje roślinne, zatopione w cienkiej tafli żywicy epoksydowej. Takie rośliny prezentują się niesamowicie oglądane pod światło. Całość wygląda jak żywy witraż. To nietypowy, naturalny w charakterze, prezent dla rodziców.

 • Sadzonka w stylowej osłonce

Proste, a nietypowe rozwiązanie to zakup sadzonki roślinnej. Żywą roślinę można posadzić w ogrodzie i cieszyć się jej widokiem przez długie dni, a nawet lata. Sprawdzą się sadzonki bylin, krzewów i drzew. Mogą to być rośliny ozdobne lub owocowe. Warto zadbać o dekoracyjne opakowanie lub osłonkę, które dopełnią całości.

 • Kwiaty z klocków Lego

Rośliny, które nigdy nie więdną! I mowa nie o sztucznych kwiatkach! Znana wszystkim firma z Danii wprowadziła kilka lat temu do sprzedaży fantazyjne bukiety z klocków Lego. Do tej pory pojawiły się bukiety, róże, suszone kwiaty, drzewko bonsai, drzewko rodzinne, sukulenty, słoneczniki i wiele innych. To istna gratka dla konstruktorów i ludzi sentymentalnych. To taki zestaw DIY, który zadowoli mamy, tatów i oboje rodziców jednocześnie.

Oryginalne podziękowania dla rodziców – prezent fotograficzny

Wśród prezentów dla rodziców warto wspomnieć o tych, które trafiają prosto z serca do serca. Prezenty oryginalne są jedyne w swoim rodzaju. To takie podziękowania, których nikt inny nie powtórzy. Istnieje rodzaj przedmiotów, które mają magiczną moc wywoływania emocji. Tak – mowa o fotografiach. To właśnie zdjęcia mają tę szczególną moc zatrzymywania chwil oraz ilustrowania stanów emocjonalnych:

 • Album ze zdjęciami

Stylowa książka, na kartach której możecie umieścić ważne zdjęcia. Taki album może mieć formę klasyczną – stronic z przyklejonymi zdjęciami. Być może zdecydujecie się na drukowaną fotoksiążkę. Album fotograficzny jest pracochłonny. Wybór i ułożenie zdjęć jest bardzo ważny. Wybierzecie fotografie z archiwum rodzinnego? Może zbierzecie zdjęcia z okresu od waszego dzieciństwa do dorosłości? Doskonałym pomysłem będzie wydrukowanie albumu pełnego kadrów z sesji narzeczeńskiej.

 • Duże zdjęcie

Wielkoformatowa fotografia oprawiona w ramę to elegancka forma, która zrobi duże wrażenie. Taki obraz to szlachetna forma wdzięczności. Istotny jest wybór zdjęcia. Najlepiej udać się do profesjonalnego fotografa, który wykona wam portret. Dobrym pomysłem może być wybór jednego ze zdjęć z sesji narzeczeńskiej. To działa!

 • Alternatywne formy

Fotografia jest elastycznym medium. Zdjęcia można przenosić na różne przedmioty. Niektóre pary decydują się na puzzle czy magnes na lodówkę. Znakomitym pomysłem będzie zakup wspomnianego wyżej drzewa rodzinnego z Lego, na gałęziach którego można przypiąć małe zdjęcia. Tu ogranicza was tylko wasza wyobraźnia.

 • Voucher na sesję zdjęciową

Weźcie pod uwagę zakup vouchera na sesję zdjęciową dla rodziców. Fotografie są pamiątką na lata. Zamówienie fotografii u profesjonalisty to gwarancja jakości. Sesja zdjęciowa jest szansą na świetną przygodę. Taka forma jest elastyczna (ustalenie daty wedle potrzeb) i wygodna.

Nowoczesne podziękowania dla rodziców – prezent marzeń

Szukacie podarku dla nowoczesnych rodziców? Wybór jest szeroki. Z jednej strony, szukając nowoczesnego podziękowania dla rodziców, możecie postawić na technologię. Może to być sprzęt RTV i AGD, jak pralka, lodówka, kuchenka, narzędzie wielofunkcyjne do kuchni lub warsztatu. Mogą to być rozwiązania rozrywkowe, jak konsola, opłacony abonament na streaming. Są również gadżety jak cyfrowa ramka, pady do konsoli, narzędzia dla majsterkowiczów czy system automatycznego nawadniania roślin. Pomysłów jest mnóstwo!

 • Voucher do SPA

Zadbajcie o wybór atrakcyjnego miejsca, które oferuje relaks na najwyższym poziomie. W modzie są kąpiele ziołowe, aromaterapie, niekonwencjonalne masaże, zabiegi z odległych krain. Jakościowy odpoczynek sprawdzi się jako prezent dla rodziców w większości przypadków.

 • Wymarzona podróż

Podróże to ciekawa opcja jako prezent. Możecie skorzystać z gotowych rozwiązań, które oferują biura podróży, albo sami zaplanować taką podróż. Jeżeli macie świetną relację z rodzicami i teściami, możecie razem wyruszyć w drogę. Celem podróży może być lokacja w kraju lub destynacja zagraniczna. Wbrew pozorom wypoczynek w Polsce nie kosztuje mniej niż za granicą.

 • Klocki Lego

O tym, że to nie tylko zabawka dla dzieci nie trzeba nikogo przekonywać. W ofercie znajdziecie zestawy małe i duże, proste i skomplikowane. Tematyka jest szeroka: świat roślin i zwierząt, motoryzacja, znane filmy i seriale oraz wiele innych. Wśród wspomnianych już roślin z klocków, odnajdziecie drzewo rodzinne, które ma możliwość przyczepienia małych fotografii rodzinnych. Kuszące?

Sentymentalne prezenty dla rodziców na ślub

Zależy wam na przekazaniu uczuć w niezwykły sposób? Postawcie na prawdziwy prezent od serca. Zdecydujcie się na jeden z pomysłów sentymentalnych. To zjawiska i przedmioty, które odnoszą się nie tylko do samych siebie, ale przywołują wspomnienia i wywołują emocje.

 • Przemowa

Przygotujcie tekst, w którym napiszecie rodzicom jak bardzo ich kochacie. To znakomita okazja by podziękować rodzicom za to co dla was najważniejsze. Przemowę możecie wygłosić przed pierwszym toastem.

 • List

Bardzo osobistą formą podziękowań jest list. Możecie wspólnie napisać dwa listy waszym rodzicom i umieścić je w kopertach. Zapisanie kartki papieru to wyzwanie, ale i szansa na sformułowanie najgłębszych myśli i podziękowań w przejrzystej i jasnej formie. List jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się publicznie przemawiać.

 • Piosenka lub wiersz

To rozwiązania dla odważnych osób. W przypadku piosenki lub wiersza przyda się odwaga i sceniczne obycie. Możecie wymyśleć i zapisać podziękowania w formie poetyckiej. Najłatwiej ułożyć wiersz z tradycyjnymi rymami, ale możecie się pokusić o wiersz wolny lub biały. Wymyślając słowa piosenki, pamiętajcie o rytmie. Jeżeli muzykujecie, możecie stworzyć własną melodię i wykorzystać instrument, na którym potraficie grać. Alternatywą jest skorzystanie z istniejących już melodii lub zaśpiewanie znanej piosenki.

 • Film

Jeżeli macie możliwość zmontowania filmu i podoba wam się ten pomysł – zróbcie to! Przydatne będzie domowe archiwum filmowe do wyboru krótkich fragmentów. Możecie też nagrać siebie jak dziękujecie rodzicom. Całości niech towarzyszy poruszająca ścieżka dźwiękowa. Wzruszenie na weselu gwarantowane.

 • Pokaz slajdów

Multimedialna forma podziękowania dla rodziców, która zapada w pamięć. Wystarczy dobrze wybrać i ułożyć zdjęcia. Odwołajcie się do chwil spędzonych wspólnie z rodzicami. Możecie załączyć zdjęcia z okresu dzieciństwa, dorastania i obecnego czasu. Nie macie takich zdjęć? Znakomitym pomysłem może być opublikowanie fotografii z sesji narzeczeńskiej, którą zrealizujecie u fotografa ślubnego. Nie zapomnijcie o wyborze odpowiedniej muzyki. Całości może towarzyszyć nagranie waszych głosów z pięknymi podziękowaniami.

pokaz slajdów i wzruszeni rodzice podczas podziękowań

Co powiedzieć na podziękowanie dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców powinny płynąć prosto z serca, ale być koordynowane przez głowę. W wyjątkowym dniu ślubu para młoda i najbliżsi też zachowują się wyjątkowo. Czy spontaniczne podziękowania wystarczą? Przypomnijcie sobie jak zachowujecie się w stresowych sytuacjach. Czy odpowiednie słowa przychodzą wam łatwo? Jeżeli nie, najlepszym rozwiązanie jest przygotowanie tekstu podziękowań wcześniej, jeszcze przed ślubem!

Podziękowania dla rodziców – tekst

Napisanie tekstu podziękowań odpowiednio wcześniej to prawie same zalety. W dniu ślubu odchodzi wam już jedna stresująca kwestia. Spisanie podziękowań na kartce porządkuje myślenie. Gotowy tekst możecie wykorzystać jako pomoc bezpośrednio podczas okazywania wdzięczności rodzicom. Czy musicie się uczyć tekstu na pamięć? Wcale nie! Chodzi o to byście umieli sensownie powiedzieć dlaczego i za co dziękujecie rodzicom, nawet w sytuacji gdyby patrzyli na was wszyscy zebrani goście weselni.

Jak napisać podziękowania dla rodziców?

Wyobraźcie sobie, że piszecie list. Traktujcie waszych rodziców jak adresata, na którym bardzo wam zależy. Prawie każda forma wypowiedzi składa się z trzech części:

 • Wstęp: Zwróćcie się w sposób czuły do waszych rodziców, przypominając z jakiego powodu się wszyscy razem spotykacie.
 • Rozwinięcie: w tej części możecie podziękować rodzicom za dar życia, wychowanie, poświęcony czas, wspólnie spędzone chwile, nauki i wartości, które zawdzięczacie matkom i ojcom. Odnieście się do uczuć, emocji, charakterów. W dłuższej formie możecie przywołać kilka zabawnych lub charakterystycznych epizodów z waszego życia. Możecie odważyć się na poparcie waszych podziękowań konkretnymi sytuacjami. Warto nawiązać do budowania kolejnego pokolenia, które ma w pamięci dziedzictwo swoich poprzedników. Adresatowi będzie przyjemnie, gdy powiecie o nim miło i życzliwie.
 • Zakończenie: Na końcu podziękujcie raz jeszcze rodzicom, że spotykacie się w  dniu ślubu. Poinformujcie, że na nowej drodze życia nie zapomnicie o nich, a ni o tym co dla was zrobili. Czas na przytulenie i całusy.

Takich podziękowań nie musicie uczyć się na pamięć. Opanowanie tego schematu sprawi, że praktycznie w każdym przypadku wyrazicie wdzięczność szczerze, w sposób uporządkowany i osobisty. W sieci znajdziecie mnóstwo gotowych przykładów podziękowań, ale… czy wasi rodzice nie zasługują na coś wyjątkowego i prosto z serca?

papeteria ślubna z napisem dziękujemy - dla rodziców

Podziękowania i prezent dla rodziców – fotograf ślubny

Mam nadzieję, że artykuł o podziękowaniach i prezentach dla rodziców przypadł wam do gustu. Myślę, że skorzystacie ze sprawdzonych porad i gotowych pomysłów, by stworzyć niezapomnianą atmosferę w dniu ślubu. Jeżeli zależy wam na jakości wspomnień, nie zapomnijcie o profesjonalnym fotografie ślubnym, który uwieczni na fotografiach wasz wielki dzień. Wystarczy, że do mnie napiszecie. Kto wie, może ta jedna wiadomość będzie początkiem kolejnej przygody? Po prostu zapytaj o wolny termin!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *