Wesele w stodole

Wesele w stodole staje się bardzo popularnym wyborem młodych par. Z każdym sezonem ślubnym obserwuję pozytywną zmianę w wyborach dotyczących ślubów. Narzeczeni są coraz bardziej świadomi, autentyczni i naturalni. (A może po prostu mam takie szczęście i trafiam na szczere i rozsądne pary?) Zaślubiny to oficjalne wyznanie miłości i powiedzenie sobie „tak” na resztę życia. Wesele staje się okazją do celebrowania miłości młodej pary i chwil spędzanych w gronie najważniejszych osób. Warto zadbać o odpowiednią, interesującą formę przyjęcia. Wesele w stodole to ciekawa alternatywa.

Wiele przyszłych par woli rozkoszować się emocjami i celebrować ważne chwile dłużej i bardziej, także podczas wesela. Takie młode pary są miłośnikami natury, dobrego designu, ekologii, życia świadomego i pięknego. Wesele często staje się po prostu luźnym przyjęciem, na którym jest czas na rozmowy, na taniec, na zabawy, bez sztywnego harmonogramu, masy atrakcji i konwenansów. Jednym z czynników, który buduje luźną atmosferę jest miejsce przyjęcia weselnego. Wesele w stodole sprzyja swobodnej atmosferze, żywiołowej zabawie i naturze!

Wszystko co musicie wiedzieć o weselu w stodole i jego organizacji

Co to jest wesele w stodole?

Wesele w stodole to przyjęcie o luźnym, naturalnym charakterze. Spożywanie posiłków, zabawy i tańce odbywają się wśród ścian z drewna i cegły, pod drewnianym dachem krytym strzechą, dachówką lub gontem. Wesele w stodole to zapach drewna, ziół i siana. Wesele w stodole to gra świateł, światełek i żarówek pośród mroku nocy. Wesele w stodole to zapach tradycyjnych smakołyków i owoców ziemi. Wesele w stodole to w końcu idealne rozwiązanie dla miłośników życia naturalnego, stylu slow, minimalizmu i autentyczności.

Budowaniu sielskiego nastroju podczas wesela, sprzyja muzyka. Już wybór piosenki na pierwszy taniec może zdradzać upodobania młodej pary i klimat całej zabawy. Płonie stodoła Czesława Niemena pasuje idealnie!

Wesele w stodole to przejściowa moda czy zmiana na stałe?

Im dłużej fotografuję śluby, tym częściej spotykam się z parami, które wybierają wesele w stodole. Te przyjęcia od lat cieszą się dużą popularnością. Istniejące stodoły, folwarki, młyny, dwory i dworki wciąż mają duże obłożenie, a na mapie pojawiają się kolejne klimatyczne miejsca. Zainteresowanie par młodych organizacją wymarzonego przyjęcia weselnego w stodole jest duże i wciąż rośnie.

Wzrasta poczucie życia w zgodzie z naturą. Zwiększa się świadomość ekologiczna i szacunek dla przyrody. Ludzie wracają do korzeni, do tego co proste i piękne. Rośnie liczba miłośników etnografii, słowiańskości, motywów folkowych w dobrym tych słów znaczeniu. Pary młode są niezależne i podążają własną drogą. To właśnie tacy narzeczeni decydują się na wesele w stodole. Fotografując śluby, zależy mi na szczerych parach młodych i fajnej relacji, którą mogę zbudować robiąc zdjęcia ślubne.

Druga kwestia to chęć wyróżnienia się, sprawienia by dzień ślubu i wesela był naprawdę wyjątkowy. Jednym ze sposobów jest wybór nietypowego miejsca. W ten sposób do łask wracają stodoły, folwarki, gospody, młyny i weselne karczmy. Coraz częściej wesela organizowane są jako sielskie, wiejskie, rustykalne nie tylko z nazwy, ale i lokalizacji. Historia zatoczyła koło i wesela wracają na wieś.

Na pewno wśród młodych par są i takie, które podążają za modą. Ja trzymam kciuki, żeby wesele w stodole wpisało się już na stałe. A jeżeli to tylko moda, niech trwa jak najdłużej!

Jak powinna wyglądać stodoła na wesele?

Jako fotograf ślubny widziałem wiele ciekawych miejsca na wesele. Lubię miejsca nietypowe i bliskie naturze. Jak wygląda taka stodoła na wesele? Najczęściej centralną częścią jest budynek stodoły z cegły, betonu lub drewna. W zależności od miejsca ściany stodoły stanowią drewniane deski, mur lub duże powierzchnie okien. Stodoły często wyposażone są w duże, drewniane drzwi, które na czas przyjęcia, są otwierane na oścież (czasem więcej niż jedne). Ważną częścią jest odsłonięta od spodu drewniana konstrukcja więźby dachowej, która potrafi być dekoracyjna. W takim budynku umieszczone są stoły podłużne lub okrągłe, a czasem także miejsce dla DJ-a lub zespołu. Tańce odbywają się bądź pod strzechą stodoły lub na przyległym tarasie, parkiecie lub klepisku. Otoczenie stodoły występuje w postaci przyległych budynków gospodarczych, altan, tarasów, pergoli lub innej stylowej architektury. Często spotyka się duże parasole, żagle i namioty. Nierzadko wygospodarowane jest miejsce na strefę chillout, palenisko.

Stodoły znajdują się w otoczeniu lasów, pól uprawnych i miejscach odludnych, gdzie panuje spokój i harmonia. Są to miejsca przystosowane do organizacji imprez i przyjęć. Oprócz zieleni i trawników, często poszczególne miejsca są ze sobą skomunikowane utwardzaną ścieżką z nowoczesnych materiałów. Najbardziej popularne dekoracje to sznury światełek i żarówek, a także barwne lub jednokolorowe chorągiewki. Stodoła na wesele to miejsce urządzane przez ludzi z poczuciem estetyki, nie ma więc obaw o piękne przyjęcie.

Dla kogo wesele w stodole to najlepsze rozwiązanie?

Wesele w stodole to świetna alternatywa dla świadomych par młodych. Stodołę na miejsca przyjęcia weselnego wybierają pary młode z dystansem, szacunkiem do natury i świadomego stylu życia. Wesele w stodole to bardzo dobry wybór wśród przyrodników, miłośników stylu rustykalnego lub folkowego, amatorów dobrego designu i smakowania chwili. Takie przyjęcie to nie tylko miła odmiana i coś oryginalnego, ale akceptacja warunków naturalnych: kapryśnej pogody, obecności owadów i często oddalenia od dogodności cywilizacji. Na wszystko jest rozwiązanie!

Wesele w stodole – zalety i wady

Zalety organizacji wesela w stodole:

  • Nietypowe rozwiązanie dla odważnych par
  • Szansa na klimatyczne wesele w sielskim stylu
  • Kontakt z naturą
  • Inspiracja tradycją i powrót do korzeni
  • Okazja na nieco mniej formalny charakter imprezy
  • Możliwość skosztowania regionalnych smakołyków i specyfików
  • Takie wesele wygląda malowniczo
  • Sielski klimat usposabia do żywiołowej i szczerej zabawy
  • Możliwość budowania klimatu nietypowym oświetleniem
  • Wybór stylistyki wesela jest sugerowany przez klimat miejsca

Wady wesela w stodole:

  • Sezonowość – wesela w stodole to dobry pomysł na ciepłe dni
  • Możliwa obecność komarów lub innych insektów
  • Stodoły znajdują się w oddaleniu od miasta i często mają utrudniony dojazd
  • Potrzeba wynajęcia dodatkowych usług – catering, florystka, transport, nocleg
  • Utrudnienia dla alergików spowodowane obecnością traw, ziół i siana/słomy
  • Zła pogoda może nieco pokrzyżować plany

W przypadku wesela w stodole istnieje wiele kwestii, które jednocześnie mogą być wadą i zaletą. Oddalenie od większych ośrodków miejskich to zaleta, ponieważ większe jest poczucie swobody, intymności i kontaktu z naturą. Jednocześnie jest to wada, bo droga do stodoły często jest wyboista, leśna lub polna. Kontakt z przyrodą jest pożądany. Piękno krajobrazu, świeże powietrze, możliwość obserwacji ptaków, owadów i innych zwierząt to niewątpliwe atuty. Z drugiej strony obcowanie z naturą to komary, chłodne wieczory, a czasem opady deszczu.

Dlaczego warto wybrać wesele w stodole?

Uczestnictwo w weselu w stodole to nie tylko świetna zabawa w dobrym stylu. Wartością dodaną imprezy jest powrót do spokojnego miejsca. Kontakt z naturą, świeże powietrze, poczucie intymności to tylko niektóre z zalet. Oprócz możliwości współweselenia się z parą młodą, tańców, spróbowania smacznych potraw i trunków, wesele w stodole to możliwość odpoczynku od codziennego zgiełku i naładowanie baterii i nabranie dystansu.

Wesele w stodole a pogoda

Wiele kwestii da się zaplanować podczas organizacji wesela, ale nie pogodę. Pogoda potrafi być zaskakująca i nieprzewidywalna. Co zrobić by kapryśna pogoda nie zepsuła wesela w stodole? Jest kilka rozwiązań!

W przypadku opadów deszczu raczej nie ma powodów do obaw. Stodoły są zazwyczaj kryte szczelnym dachem. Jeżeli chodzi o przestrzeń wokół stodoły, wystarczy rozłożyć duże parasole. Coraz częściej stodoły dysponują także zadaszonymi tarasami, dodatkowymi namiotami czy rozwijanymi żaglami. W niektórych siedliskach stodole towarzyszą inne budynki i zadaszone konstrukcje. Jeszcze inne rozwiązanie to wybór szklanej stodoły. Przyjęcie pod szklaną konstrukcją umożliwia bliski i prawie namacalny kontakt z naturą.

Temperatura powietrza potrafi się wahać. Nie tylko w ciągu miesięcy, ale także w rytmie dobowym. Jak sobie z tym poradzić? Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że wesele w stodole to wybór doskonały na ciepłe miesiące lata. Niektórzy decydują się już na maj, ale ten potrafi być kapryśny. Większość stodół, folwarków i tego typu miejsc ma dodatkowe ogrzewanie. Innym rozwiązaniem może być rozpalenie dużego ogniska na zewnątrz (lub kilku mniejszych). Stodoły często mają strefy relaksu wyposażone nie tylko w leżaki, ale też ciepłe koce. Nawet w upalne dni, noce potrafią być chłodne. Rozwiązaniem jest albo żywiołowa zabawa albo odpowiednia zaprawa. Warto mieć na uwadze, że wesele w chłodną noc to raczej opcja dla gości młodych niż osób starszych. Marzy wam się jesienne wesele w stodole? Celujcie w pierwszą połowę jesieni i cieplejsze noce. Jesteście zdeterminowani i lubicie zimę? Koniecznie zobaczcie zimową sesję w stylu bożonarodzeniowym, którą stworzyłem w stodole!

Kiedy warto zorganizować wesele w stodole?

Wesele w stodole to propozycja na cieplejsze dni. Idealnie sprawdzą się miesiące letnie, choć i te bywają kapryśnie pod względem opadów i temperatury. Czym się należy kierować? Przede wszystkim warto śledzić długoterminowe prognozy pogody. najbardziej pewne będą miesiące letnie: czerwiec, lipiec i sierpień. Decydując się na kwiecień, maj lub wrzesień ryzyko wystąpienia opadów i niższych temperatur się zwiększa.

Nadal zastanawiacie się kiedy warto zorganizować wesele w stodole? Dobrym pomysłem jest obserwacja okresu wegetacyjnego. Kwitnące rośliny nie tylko informują o dogodnej dla roślin i ludzi porze w ciągu całego sezonu, ale wskazują na jakie dekoracje florystyczne warto postawić w danym miesiącu. Śledzenie kwitnących roślin to nie tylko inspiracja, ale sposób na optymalizację kosztów związanych z florystyką. Sezonowe kwiaty są po prostu tańsze!

Czy wesele w stodole jest bezpieczne?

Tak! Jeżeli stodoła umożliwia organizację wesel, jej właściciel jest zobowiązany do zapewnienia i przestrzegania norm bezpieczeństwa. Ważną kwestią jest zgodność obiektu z zasadami przeciwpożarowymi. Co poza tym? Należy pamiętać, że stodoły przystosowane do organizacji wesele i przyjęć to nowe budynki lub jeżeli mają charakter historyczny, są odrestaurowane. Taka stodoła nie powinna się zawalić, zapalić, nie ma wystających gwoździ i niebezpiecznych elementów. Oczywiście przed podpisaniem umowy z właścicielem stodoły, warto osobiście sprawdzić miejsce!

Stylistyka przyjęcia weselnego w stodole

Istnieją różne style i mody weselne. Wśród nich popularnością cieszy się ślub rustykalny, ślub boho, ślub naturalny, ślub glamour, ślub bez spiny, ślub w nurcie slow wedding czy wesele w stylu tropikalnym. Dlaczego pary młode wybierają stylowe wesele? Po pierwsze wybór stylu ułatwia kolejne decyzje: kolorów, dodatków, motywu przewodniego i ubioru. Po drugie stylowe wesele jest spójne i stanowi atrakcyjną wizualnie całość, która dobrze wygląda nie tylko na zdjęciach ślubnych! Po trzecie i najważniejsze – wybór stylu wesela związany jest z oczekiwaniami pary młodej i koresponduje z jej charakterem!

Stodoły na wesele różnią się od siebie. Niektóre są na tyle charakterystyczne, że narzucają swój styl. Najczęściej można znaleźć stodoły, które są odnowionymi obiektami gospodarskimi. Prosta budowla z cegieł, kamienia i drewnianych desek, odsłonięta konstrukcja dachowa sprawiają, że w takim wnętrzu i okolicznościach sprawdzi się styl rustykalny, wiejski, boho lub folkowy. Styl wesela można kreować za pomocą dekoracji, florystyki, doboru odpowiednich detali i kolorów.

Niektóre stodoły to budynki wznoszone od zera. Takie miejsca najczęściej są stylizowane, wyposażone w całe zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Takie miejsca mają nie tylko widoczny szkielet konstrukcji, często są uzupełniane o szklane ściany, elementy metalowe i drewniane. W nowoczesnych stodołach oprócz wspomnianych stylów można urządzić przyjęcie w stylu industrialnym, glamour czy greenery.

Trzecia kategoria to stodoły, które są stodołami tylko z nazwy lub bryły. Są to wszelkiego rodzaju szklane stodoły, nowoczesne folwarki i magazyny. Te nowoczesne wnętrza to pełnoprawne sale weselne z akcentami nawiązującymi do nieco swobodniejszych stylów. W takich wnętrzach sprawdzą się przyjęcia weselne w stylu eleganckim, glamour, tradycyjnym czy industrialnym.

Stylowe wesele w stodole – który moty wybrać?

Zasadniczo wesele w stodole jest kojarzone z sielskim klimatem, przyrodą, tęsknotą za życiem prostym i naturalnym. Przyjęcie w stodole to propozycja dla miłośników odpoczynku na łonie natury, wyznawców życia slow, fanów dobrego designu. Zbudowanie odpowiedniego klimatu to nie tylko wybór miejsca, ale jego odpowiednia dekoracja. Wybierając jeden styl, pomagacie sobie w podejmowaniu kolejnych wyborów. Bukiet ślubny, tort, zaproszenia i podziękowania oraz auto na ślub powinny być utrzymane w jednorodnym klimacie. W tym wszystkim może pomóc zdefiniowanie i wybór Waszego ulubionego stylu!

Stodoła w stylu rustykalnym – wiejskie wesele w stodole

Cechą charakterystyczną dla stylu rustykalnego jest wykorzystanie naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna. Najlepsze drewno to takie surowe, z widocznymi słojami, sękami i niedoskonałościami. Pożądane są dekoracje z elementów drewnianych, palety, stare meble, tabliczki. Jako dopełnienie świetnie sprawdzą się metalowe dodatki z cynku, żelaza lub miedzi, np. konewki, balie, metalowe wazony. W stodole rustykalnej nie może zabraknąć naturalnych tekstyliów, lnu, juty, bawełny. Niepozorny sznurek jutowy potrafi zmienić zwykły słoiczek w rustykalny świecznik. Kolory powinny być neutralne i ciepłe. Mile widziane są beże, biele i kolory ziemi: brązy, zielenie.

Stodoła w stylu folkowym

Stodoła to idealne miejsce na przyjęcie w stylu folkowym. Styl folkowy nawiązuje do folkloru, czyli wiedzy i wierzeń ludu. Na miejscu będą wzorzyste ornamenty, wyraziste barwy akcentów. Styl folkowy jest podobny do rustykalnego, ale uzupełniony o motywy ludowe. Świetnie sprawdzą się naturalne materiały: drewno, len, juta. Dobrze widziane będą makramy, wzorzyste serwety i wycinanki. Jeżeli chodzi o kolory jest to połączenie stonowanych barw z żywymi i wyrazistymi kolorami takimi jak błękity, czerwienie, żółcie, co powinno mieć odzwierciedlenie nie tylko w dekoracjach stodoły, ale także w użytych kompozycjach roślinnych.

Stodoła w stylu boho

Styl boho związany jest z cyganerią, wolnością i luźnym stosunkiem do panujących konwenansów. Początkowo styl boho szalony i swobodny został zdefiniowany! Jak urządzić wesele w stylu boho? Dobrze widziane są wszelkiego rodzaju plecionki i elementy wyplatane, makramy, serwety, mandale i węzły. Uzupełnienie stanowią akcenty w postaci piór, wykorzystanie barwnych, wzorzystych dywanów. Jeżeli chodzi o florystykę, nie powinno brakować kłosów traw pampasowych. Dodatki to bibeloty z różnych stron świata. Warto postarać się o jeden wybrany kierunek, np. motywy indyjskie, marokańskie czy hippie. Paleta barwna to połączenie stonowanych, pastelowych odcieni z wyrazistymi kolorami.

Tropikalne wesele w stodole

Styl tropikalny w stodole to przede wszystkim egzotyka! Pierwszą rolę będą grały kompozycje roślinne. Tropikalne kwiaty, duże, rozłożyste i różnorodne liście palm, monster i paproci są pożądane. Świetnie sprawdzą się kompozycje z kwiatów ciętych jak i donice z żywymi roślinami: palmami, monsterami, bananowcami, strelicjami, cytrusami czy storczykami. Wśród dekoracji nie powinno zabraknąć owoców tropikalnych i cytrusowych. Dobrze sprawdzą się dekoracje z motywami rajskich ptaków, ornamentów egzotycznych. W palecie kolorystycznej powinny dominować zielenie, żółcie i błękity uzupełnione o akcenty w wyrazistych kolorach.

Stodoła w stylu greenery

A może pójść o krok dalej w poszukiwaniu natury? Styl greenery to dominacja zieleni w każdym aspekcie. Kolory, dekoracje, w formie i treści powinny być po prostu zielone. Liście paproci, eukaliptus, kwiaty zielone i ewentualnie drobne białe. Do tego pasuje szary papier, drobne złocenia. Sprawa warta rozważenia!

Stodoła w stylu glamour

Czy możliwe jest zorganizowanie eleganckiego przyjęcia weselnego w stodole? Po pewnymi warunkami tak. Coraz więcej pojawia się stodół ze szkła i nowoczesnych materiałów. Dotyczy to także otoczenia. Stodoła nie zawsze musi kojarzyć się z weselem na wsi. Styl glamour to błyszcząca elegancja. Świetnie sprawią się wnętrza przeszklone i przejrzyste. Kolory powinny być stonowane, jasne, pastelowe. Świetnie sprawdzą się biele i ich odcienie, beże, błękity, zielenie, szarości i dodatki ze srebra i złota.

Zobaczcie ślubną sesję stylizowaną glamour w nowoczesnej stodole. Sielsko Anielsko w Niesadnej to idealny przykład na glamourowy błysk w swobodnym wydaniu. Zobaczcie sami!

Wesele industrialne w stodole

W niektórych stodołach świetnie sprawdzi się styl industrialny. Jeżeli Wasza wymarzona stodoła jest z cegły, a do tego ma widoczną konstrukcję więźby dachowej – warto to wykorzystać! Wesele w stylu industrialnym to prostota i surowość. Połączenie betonu, cegły i metalu może być wyjątkowe! Co zrobić by uzyskać industrialny klimat w stodole? Wystarczy zadbać o stylowe oświetlenie w formie żarówek. Przydatne będą dekoracje z metalu – miedzi, cynku i żelaza. Pożądane będą formy geometryczne i proste. Jeżeli chodzi o kolory, warto wybrać stonowaną, prostą paletę barw. Dobrze sprawdzą się pastele, kolory ziemi, wszelkie odcienie brązów, pomarańczy w połączeniu z szarościami, czernią i akcentami z metalicznym połyskiem.

Wesele w stodole – opinie

Niezależnie czy wśród młodych par czy gości – wesele w stodole to miłe wspomnienia. Mimo wciąż rosnącej popularności, takie wesele to coś niezwykłego, wyjątkowego. Wesele w stodole rządzi się innymi prawami od zwyczajnego wesela. Można sobie pozwolić na więcej luzu nie tylko w zachowaniu, ale także w ubiorze. Stodoły często położone są w ciekawych miejscach, wśród wiosek, lasów, łąk, jezior. Kontakt z przyrodą zawsze zwiększa szansę na przygody. Małe miejscowości to możliwość spróbowania lokalnej kuchni czy darów ziemi w postaci świeżych warzyw, owoców czy ziół i produktów. Wesele w stodole może być ciekawe i piękne nie tylko na zdjęciach!

Wesele w stodole – prezenty dla gości

Aspekt lokalny to jeden z atutów organizacji wesela w stodole. Warto pójść tym tropem i wręczyć Waszym gościom niezwykły prezent związany z klimatycznym miejscem. Jako fotograf ślubny widziałem już małe słoiczki z regionalnym miodem, wyroby mydlane i świeczki z ekologicznych farm, domowe przetwory, mieszkanki lokalnych ziół czy upominki z drewna.

Koszt wynajęcia stodoły na wesele – cennik

Organizacja nietypowego wesela to nietypowy koszt. W przeciwieństwie do standardowych miejsc na wesele koszt nie jest jednorodny. Do ceny rezerwacji stodoły należy doliczyć wynajęcie cateringu, koszt noclegu w pobliskim hotelu dla gości, florystkę lub dekoratorkę. Każda atrakcja i dodatek to kolejne pieniądze. Warto przed przystąpieniem do ślubu, przygotować wstępny kosztorys. Cena wynajęcia stodoły jest różna, ale waha się w granicach 6 tysięcy złotych. Dodatkowe usługi sprawiają, że cena talerzyka może oscylować około 150 – 300 złotych.

Menu na wiejskie wesele w stodole – catering

Bardzo często organizacja wesela w stodole wiąże się z koniecznością zamówienia zewnętrznej firmy cateringowej, która zajmie się przyrządzaniem potraw i obsługą kelnerską. Właściciele dobrej stodoły na pewno polecą najlepszy catering w okolicy. Jeżeli chodzi o menu weselne, warto postawić na kuchnię lokalną ze świeżymi i sezonowymi produktami. Dobrym pomysłem będzie wiejski stół z regionalnymi przysmakami. Na takim stole mogą pojawić się wszelkiego rodzaju ogórki małosolne, kiszone warzywa, sałatki, sery i tradycyjne pieczywo. Nie może zabraknąć świeżych kompotów soków czy lemoniady z owoców. Mniej oficjalne przyjęcie pozwala na mniej oficjalne rozwiązania. Ciekawym i pożądanym rozwiązaniem może być rozpalenie ogniska lub grilla. Ognisko rozpalone nocą będzie miało swój niepowtarzalny urok.

Muzyka na weselu w stodole

Muzyka podczas wesela jest ważnym składnikiem. Przez większość czasu na weselu goście bawią się i tańczą przy dobrej muzyce. Luźniejszy styl wesela pozwala bez większych problemów na zatrudnienie DJ, który czuje klimat. Dobrym pomysłem może być wynajęcie zespołu, który wykonuje muzykę tradycyjną, ludową lub folkową. Rozpoznajcie gusta i oczekiwania Waszych gości, nazwijcie co Wam gra w duszy i podejmijcie najlepszą decyzję! To jaki zespół wybierzecie na wesele, może mieć duże znaczenie dla przebiegu imprezy.

Gdzie zorganizować wesele w stodole?

Specjalnie dla Was przygotowałem zestawienie najlepszych miejsc na wymarzone wesele w stodole w 3 województwach: lubelskim, mazowieckim i podkarpackim. Zastanawiacie się, które stodoły zachwycają najbardziej i są gwarancją dobrej zabawy? Znajdziecie tu propozycje spośród których wybierzecie Waszą ulubioną stodołę na przyjęcie weselne.

Polecane stodoły weselne w lubelskim

W województwie lubelskim jest dużo miejsc na wymarzone wesele w stodole. Regularnie powstają nowe. Te stodoły to gwarantowana dobra zabawa i zjawiskowe wesele. Poznaj pozostałe piękne sale weselne w Lubelskim.

Najciekawsze miejsca na wesele w stodole w Warszawie i okolicy

Jeżeli marzy Wam się ślub o nieco luźniejszym charakterze, wesele naturalne, rustykalne lub w nurcie slowweding, w Warszawie i okolicy znajdziecie mnóstwo prawdziwych perełek i miejsc niezwykłych. Przekonajcie się sami!

Najlepsze stodoły na wesele na podkarpaciu

Jako fotograf ślubny w Rzeszowie, widzę że w okolicy niewiele jest stodół czy folwarków o sielskim charakterze. Na szczęście powstaje coraz więcej miejsc na wymarzone wesele o charakterze rustykalnym.

Fotograf na wesele w stodole

Zdecydowaliście się na wesele w stodole, a nie macie jeszcze fotografa ślubnego? Koniecznie zobaczcie moje portfolio i zapoznajcie się z artykułami na blogu. W swojej pracy cenię naturalne podejście do fotografii i relacji. Zobaczcie sami i sprawdźcie wolny termin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *