Wesele w Zamku Dubiecko

Zamek Dubiecko to miejsce na magiczne i piękne wesele. Niektóre z baśni zaczynają się od słów „za górami, za lasami, za rzekami…” Takie miejsca istnieją i Zamek w Dubiecku jest jednym z nich. Niewielka miejscowość położona jest nad Sanem, ponad 30 kilometrów za Przemyślem. W centrum miasteczka znajduje się duży park i właśnie tam ukryty jest zamek. Przed budynkiem, na dziedzińcu wznosi się rozłożysty kilkusetletni dąb, a z tarasu widokowego widać majestatyczne Bieszczady. Brzmi dobrze?

Agata i Kuba, jedna z moich par, zdecydowała się, że ich wesele jak z bajki odbędzie się w Zamku Dubiecko. Specjalnie dla Was przygotowałem relację z tego wielkiego dnia. Mam nadzieję, że obejrzenie tej galerii pomoże Wam w wyborze miejsca na wymarzone wesele.

Dubiecko Zamek – miejsce na wesele jak z bajki

Pierwotny zamek zbudowano w połowie XV wieku. Sto lat później urodził się tu Stanisław Diabeł Stadnicki, jeden z największych wichrzycieli Rzeczpospolitej szlacheckiej. W 1588 roku Zamek w Dubiecku zakupił Stanisław Krasicki. Od tego czasu budynek regularnie przechodził zmiany. Z pierwotnej formy zamku zachowały się fragmenty fortyfikacji, piwnice oraz dwa pomieszczenia na parterze. Warto wspomnieć, że w 1735 roku urodził się tu Ignacu Krasicki.

Zamek w Dubiecku to miejsce, gdzie historyczny charakter obecny jest w każdym pomieszczeniu. Obecnie miejsce jest świadkiem pięknych historii weselnych. Miałem ogromny zaszczyt towarzyszyć Agacie i Kubie w ważnym dniu. Kto wie? Może następna opowieść będzie o Was?

Wesele w Zamku w Dubiecku

Zamek Dubiecko to idealne miejsce na wesele. Ośrodek pomieści nawet 250 gości. W głównym budynku znajduje się restauracja i sala jadalna, sala balowa, apartamenty i pokoje. Każde wnętrze urządzone jest gustownie, ze smakiem i szlachetnie. Widać, że przy wystroju wnętrz, doborze mebli i detali pracowali profesjonaliści. Zamek w Dubiecku jest w stanie zapewnić zakwaterowanie do 100 osób (wśród dodatkowych atrakcji dla gości dostępne są: jacuzzi, sauna, wypożyczalnia rowerów czy możliwość organizacji spływu kajakowego).

Otoczenie zamku stanowi zabytkowy park z przełomu XVIII i XIX wieku. Między alejami wysokich drzew znajduje się niewielki staw. Uroczy park może być scenerią cywilnego ślubu plenerowego. Przed zamkiem znajduje się dziedziniec z ponad 300-letnim dębem. Do dyspozycji gości jest taras widokowy, z którego rozciąga się widok na dolinę Sanu i Bieszczady. Na terenie zamkowym dostępny jest parking na kilkadziesiąt aut.

Zamek Dubiecko

Sercem miejsca jest zamek. Wejście do budynku znajduje się naprzeciw kolistego dziedzińca z ogromnym dębem. Po przejściu na piętro, przez stylowe schody, oczom pary młodej i gości ukazuje się sala balowa. Wśród pilastrów i kryształowych żyrandoli może tańczyć ponad 130 osób. Sala weselna dekorowana jest nie tylko detalami architektonicznymi, ale obrazami, rzeźbami, meblami stylowymi i inskrypcjami. Za parkietem znajduje się małą scena, która jest miejscem dla zespołu lub DJ-a. Bezpośrednio przy sali tanecznej, za pokaźnym wejściem zlokalizowana jest sala bankietowa. Goście zajadają się i bawią przy okrągłych stołach. Wystrój i wyposażenie sali jadalnej jest piękne, urządzone ze smakiem i klasą. W zamkowym budynku jest też apartament pary młodej, pokoje i pozostałe apartamenty. Ponadto dla gości dostępne są różnego rodzaju tarasy na piętrze, hole i korytarze. Całość sprawia oszałamiające wrażenie.

Oranżeria Zamku Dubiecko

Duże wesela do 250 osób można zorganizować w oranżerii. Za wejściem w formie arkady, rozciąga się budynek hali. Oranżeria jest udekorowana z klasą, dostosowana do potrzeb pary młodej i gości. Do dyspozycji pary młodej i gości są stoły podłużne lub okrągłe.

Zamek Dubiecko – ślub w plenerze

Usytuowanie Zamku w Dubiecku jest bardzo atrakcyjne. Z zewnątrz budowla otoczona jest przez dolinę rzeki San oraz widok na Bieszczady. Niewątpliwym atutem jest historyczny park tętniący zielenią, który cieszy oczy i serce. Na terenie parku w Dubiecku możliwe jest zorganizowanie cywilnego ślubu w plenerze.

Do Waszej dyspozycji jest parkowa wyspa. Na środku niewielkiej, uroczej wyspy rośnie drzewo pod którym możecie ślubować sobie miłość. Plenerowy ślub na wyspie w parku, otoczonej wodą to romantyczna sceneria wymarzonej ceremonii.

Kolejną opcją jest plenerowy ślub pod 300-letnim dębem. Stół dla ceremoniarza z Urzędu Stanu Cywilnego i miejsca dla pary młodej pod rozłożystymi konarami dębu robią wrażenie. Powiedzenie sobie TAK pod dębem nie tylko brzmi, ale wygląda epicko!

Alternatywą jest ślub w plenerze na zamkowym dziedzińcu. W takim układzie miejsca dla urzędnika USC i pary młodej znajdują się pod arkadą wejściową, a miejsca dla gości rozłożone są w łuku na dziedzińcu przy zamku. Planujecie cywilny ślub w plenerze? Może być bajecznie!

Miejsce na bajkowy plener ślubny

Malownicze okolice zamku, a także same wnętrza są na tyle atrakcyjne, że warto zorganizować tu sesję ślubną. W dniu ślubu wystarczy nawet kilkanaście minut by stworzyć serię niezapomnianych, sentymentalnych kadrów.

Jeżeli lubicie klimat zamków i pałaców, koniecznie zobaczcie sesję ślubną w Łańcucie.

Wesele w Zamku Dubiecko – cena

Zastanawiacie się ile kosztuje wesele w Zamku w Dubiecku? Przygotowanie wstępnego kosztorysu to bardzo ważny element przygotowań ślubnych. Zamek Dubiecko, korzystając z bogatego doświadczenia, ma przygotowaną ofertę dla młodych par. Cena za osobę zaczyna się od 230 złotych za pakiet srebrny. Pakiet złoty to 250 zł, a platynowy, najbogatszy za 285 zł za jednego gościa!

Zamek Dubiecko ma przebogatą ofertę zarówno w kwestii menu weselnego jak i dodatkowych atrakcji i dodatków. Opcjonalnie możecie zamówić jeden (lub więcej) z bufetów: finger food z mięsami, rybami, sushi, warzywami i wypiekami; vege z daniami wegańskimi i wegetariańskimi; śródziemnomorski ze specjałami kuchni włoskiej i greckiej; ryb i owoców; staropolski; szlachecki; deserowy; kawowy lub bufet z pierogami. A to nie wszystko!

Jeżeli chodzi o dekoracje, Zamek Dubiecko oferuje napis Love, świecące balony wypełnione helem czy teatr ognia. Zimne ognie dla wszystkich gości, lampiony ozdobne czy pokaz fajerwerków? To wszystko dostaniecie na miejscu. Ciekawą opcją jest kwartet smyczkowy na czas życzeń i obiadu lub rozświetlona małymi światełkami ścianka. Należy pamiętać o dodatkowych kosztach, takich jak florystka czy dekorator.

Zamek w Dubiecku – opinie

Większość opinii na temat zamku dostępnych w sieci jest pochlebna. Z perspektywy fotografa ślubnego w Rzeszowie mogę powiedzieć, że Zamek Dubiecko to jedno z najpiękniejszych miejsc na wesele. Wnętrza są urządzone po królewsku, a park i otoczenie sprzyja kontaktowi z naturą. Gospodarze miejsca i obsługa starają się spełnić oczekiwania gości, serwowane potrawy są smaczne. Cóż można dodać? Zamek Dubiecko to smaczne wnętrza – sala balowa w której każda piosenka na pierwszy taniec brzmi dobrze, stoły uginające się od potraw i łokci dyskutujących weselników. Absolutnie baśniowe miejsce na wymarzone wesele!

Fotograf na wesele w Dubiecku

Spodobały Wam się moje zdjęcia? Może planujecie ślub i wesele i szukacie fotografa? Chętnie sfotografuję Wasz ślub i wesele na terenie Podkarpacia, Mazowieckiego czy innej części kraju. Dość często działam jako fotograf ślubny w Rzeszowie. Zobaczcie jak się bawią gwiazdy w hotelu Blue Diamond. Zapraszam Was także do wielu pięknych historii na blogu. Pamiętajcie, że zdjęcia ślubne to pamiątka na długie, długie lata i warto dbać o jakość swoich wspomnień. Wystarczy, że wypełnicie formularz kontaktowy, a ja prześlę Wam kompletny katalog ofertowy. Sprawdźcie wolny termin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *