Najlepsze sale weselne Lubelskie – domy weselne i oryginalne miejsca na wesele w Lublinie i okolicach

Polecane sale weselne Lublin i lubelskie

Jeżeli podjęliście najważniejszą decyzję o ślubie, przed Wami szereg mniejszych wyborów. Mniejszych, ale bardzo ważnych! Na pewno jedną z istotnych decyzji jest wybór miejsca na wesele. Jak się za to zabrać? Podpowiem Wam z perspektywy doświadczonego fotografa ślubnego, świadka i pana młodego (to mi się zdarzyło tylko raz). Specjalnie dla Was przygotowałem krótki poradnik, dzięki któremu wybierzecie najlepszą salę weselną w Lublinie i okolicy. Do tego zrobiłem zestawienie najciekawszych, najlepszych i najpiękniejszych miejsc i sal weselnych w lubelskim.

Sale weselne lubelskie – wybór miejsca

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej w Lublinie i okolicy? Jest kilka istotnych parametrów, które powinniście uwzględnić przed podpisaniem umowy.

Jak znaleźć miejsce na wesele w Lublinie – 15 porad

Jako przyszłe pary młode, wybierając salę na wesele w Lublinie nie macie łatwego zadania. Wybór miejsc jest ogromny. Popularne portale branżowe podsuwają pewne rozwiązania. Ale czy to wystarczy? Śpieszę z odpowiedzią jak ugryźć temat wesela w okolicy Lublina. Oto 15 cennych wskazówek:

1. Sprawdź swoją najbliższą okolicę

Czasem najciemniej jest pod latarnią. Kierujcie się zasadą, że im mniejsza miejscowość, tym większy promień poszukiwań Waszego wymarzonego miejsca. W pierwszej kolejności sprawdźcie swoją bliską okolicę. Całkiem prawdopodobne, że w Waszym sąsiedztwie znajduje się wymarzone miejsce. Jeżeli mieszkacie w Lublinie, nadal warto rozważyć imprezę nie w samym mieście, ale wesele w okolicy Lublina.

2. Wybierz charakter ślubu

Bardzo istotny jest charakter Waszej ceremonii. Jeżeli zawieracie ślub cywilny, otwierają się przed Wami nowe możliwości. Jeżeli zdecydujecie się na ślub w plenerze, wybór miejsca będzie bardzo ważny. Bardzo często można znaleźć miejsca, które nadają się i na ślub i na wesele. W przypadku ślubu kościelnego, zaślubiny mają miejsce w świątyni, a wesele w lokalu (najczęściej nieopodal kościoła, ale o tym później). Często fotografuję takie śluby, a coraz częściej odwiedzam ciekawie udekorowane i stylowe sale weselne.

3. Wybierz charakter wesela

Wybór miejsca na wesele w okolicy Lublina może wynikać wprost z Waszych upodobań. Jeżeli macie swój ulubiony styl, np. leśny, nowoczesny, tradycyjny, to z łatwością dopasujecie miejsce. Wesele glamour najlepiej błyszczy wśród salonów dworów, dworków i hoteli. To idealny pomysł na luksusowe przyjęcie. Marzy Wam się swobodne przyjęcie w stylu rustykalnym, wybierzcie stodołę lub nowoczesną karczmę. Ślub w stylu boho to pole do popisu – plaża, jezioro, drewniana altana? Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

4. Czy wiecie, że wesele nie musi być w lokalu?

Absolutnie nie! W polskiej tradycji utarło się już, że wesele musi być w lokalu. Często są to sale bankietowe, sale weselne i luksusowe hotele. A przecież nie musi tak być. Jeżeli marzy Wam się ślub rustykalny czy ludowy to wybierzcie stodołę, siedlisko lub skansen. Jeżeli macie artystyczną duszę i preferujecie styl boho, zorganizujcie wesele plenerowe pod gołym niebem lub w namiocie. Jeżeli nie lubicie klasyfikacji i schematów możecie urządzić przyjęcie w jurcie, młynie, na plaży.

Wesele w okolicy Lublina to nie tylko hotele i sale. Poszukajcie szklanej stodoły, zabytkowych przestrzeni, jezior i lasów. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

5. Bądźcie sentymentalni – bądźcie sobą

Jednym z ważnych kryteriów może być po prostu sentyment. Miejsce wesela Waszych rodziców, ulubiona sala, w której już się bawiliście. Może Wasza sala znajduje się obok miejsca, w którym się poznaliście lub po praz pierwszy pocałowaliście? Jeżeli cenicie elegancję, wybierzcie stylowy pałac lub hotel. Cenicie historyczny styl, wybierzcie dworek lub zamek. A może jesteście przyrodnikami i chcecie wesela w lesie? Rozważcie!

6. Pytajcie znajomych

Jeżeli utkwiło Wam w pamięci fajne wesele Waszych znajomych, to czemu nie skorzystać z tego doświadczenia? Oprócz oferty i formalnych opisów, będziecie mogli liczyć na praktyczne porady od Waszych znajomych, którzy przechodzili przez to co Wy!

7. Uważaj na portale ślubne

Szukając miejsca na wesele w okolicy Lublina, warto korzystać z wyszukiwarek ślubnych i portali branżowych, ale trzeba to zrobić z głową. Bardzo często miejsce w takich rankingach jest po prostu opłacane lub sponsorowane.

8. Logistyka – patrzcie na mapę

Ważnym elementem całej układanki jest logistyka. Tym bardziej jest ona ważna im więcej osób zapraszacie. Dojazd do kościoła. Dojazd z kościoła do Sali weselnej, dojazd z Sali weselnej do miejsca nocowania. To wszystko ma znaczenie.

Najprościej wybrać miejsce na wesele nie dalej niż 50 km od miejsca ślubu. Najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie ślubu, wesela i noclegu w jednym miejscu.

9. Cena wesela – kalkulujcie

Pieniądze to nie wszystko, ale bez pieniędzy… nie będzie wesela. Jeszcze przed podpisaniem umowy sprawdźcie dokładnie ofertę, którą otrzymaliście. Przeanalizujcie każdą możliwość i pakiet, które są zawarte w ofercie.

Sprawdźcie czy nie ma ukrytych i dodatkowych kosztów (np. za pokrowce na krzesła i dodatki). Pamiętajcie też, że jeżeli coś jest podejrzanie tanio, najczęściej nie jest wysokiej jakości.

10. Zobaczcie zaplecze

Sprawdźcie czy Wasze miejsce na wesele jest dobrze zaopatrzone. Przede wszystkim czy lokal ma własną kuchnię czy będziecie musieli znaleźć catering. Druga sprawa to zaplecze sanitarne. Ilość i jakość łazienek mają znaczenie. Szczególnie w przypadku dużej liczby gości.

Kwestie takie jak miejsca na nocleg, parking, sejf, schowek na alkohol to też bardzo ważne elementy i zwróćcie na nie uwagę. Spokojna głowa w dniu ślubu to podstawa!

11. Porównajcie miejsca na wesela

Sporym ułatwieniem może być metoda trzech. Zdecydujcie się wstępnie na trzy miejsca na Wasze wesele w okolicy Lublina. Po otrzymaniu oferty, zróbcie analizę zalet i wad każdego z miejsc na wesele. Nie zapomnijcie o kosztach, estetyce, logistyce.

12. Sprawdźcie raz jeszcze swoje miejsce na wesele

Po wyborze Waszego miejsca na wesele, sprawdźcie jeszcze raz czy wszystko gra. Czy miejsce na wesele działa na rynku (aktualności i opinie na facebooku, google czy Instagramie). Znajdźcie opinie par, które już miały swoje wesele w danym miejscu. Odwiedźcie osobiście lokację i sprawdźcie na żywo jak wygląda miejsce i jego otoczenie.

13. Terminy – miejcie czas na wesele

Zanim odbędzie się Wasze wesele w okolicy Lublina (lub w samym Lublinie), warto zaopatrzyć się w kalendarz. Po pierwsze – termin Waszego ślubu. Jeżeli planujecie zaślubiny na jesień lub wiosną, wybór plenerowego wesele lub stodoły może być nietrafionym pomysłem ze względu na temperaturę i pogodę. Po drugie – dostępność Sali.

Najlepsze miejsca na wesele, nawet w okolicy Lublina mogą być zarezerwowane na kilka lat wprzód (chociaż jak pokazuje sytuacja pandemiczna – może być różnie).

14. Opinie o weselu – nie słuchajcie

Mimo całego weselnego szaleństwa, nie straćcie głowy. To Wasza miłość jest najważniejsza. I Wasz ślub! Wesele, choć ważne, jest drugorzędne. Nie dajcie szansy innym ingerować w Waszą relację. Cenne rady zachowujcie, nieuzasadnione opinie odrzucajcie. Bądźcie szczęśliwi!

15. Wyjdźcie poza schemat

Myślcie nieszablonowo, myślcie trzeźwo i po swojemu. Paradoksalnie – czasem duże wesele nie jest wcale potrzebne i w budżecie miejsca na wesele możecie wyjechać w wymarzone miejsce na świecie i zorganizować ślub marzeń. A może chcecie tylko symbolicznego ślubu humanistycznego w tajemnicy przed światem, w gronie najbliższych osób? A może wręcz przeciwnie – marzy Wam się duże przyjęcie w nietypowym miejscu? Kino, klub, plaża, las, opuszczone miejsce?

Styl sali weselnej – brzmi jak plan!

Coraz więcej par młodych, wybierając sale weselne w lubelskim, decyduje się na określony styl. To nie tylko kwestia mody i gustu, ale bardzo dobry pomysł. Wybierając wesele w konkretnej stylistyce, łatwiej jest organizować i wybierać kolejne elementy na przyjęcie – od piosenki na pierwszy taniec, przez papeterię, wyjątkowe auto do ślubu czy dekoracje sali. Wśród weselnych stylów formalnych wyróżnia się glamour, tradycyjne, klasyczne i nowoczesne. Wśród swobodnych (nieformalnych) rustykalne, industrialne, boho, naturalne i alternatywne. Istnieją jeszcze wesela stylizowane na konkretną epokę lub krainę geograficzną. Przykładem może być wesele góralskie, folkowe, włoskie.

Najlepiej jeżeli wybierzecie taki styl wesela, który odpowiada Waszej naturze, upodobaniom i charakterowi. Cenicie elegancję i szyk, warto wybrać salę weselną glamour. Żyjecie powoli, w zgodzie z rytmem natury? Wybierzcie siedlisko, stodołę lub salę rustykalną. Żyjecie wyłącznie po swojemu, lekceważąc normy i konwenanse? Wybierzcie salę boho lub alternatywną. Dlaczego to takie ważne?

Jeżeli zdecydujecie się na styl rustykalny, wybierzecie siedlisko, stodołę, karczmę, zagrodę lub skansen. (W województwie lubelskim znajdziecie coś dla siebie!) Jeżeli marzy Wam się eleganckie wesele glamour, będziecie szukać wśród pałaców, dworków i stylowych hoteli. Decydując się na konkretny styl, precyzujecie Wasze upodobania i zawężacie listę potencjalnych sal weselnych w Lublinie i lubelskim.

Zaproszeni goście a sale weselne w Lublinie

Wybór najlepszej sali weselnej w województwie lubelskim uzależniony jest od liczby zaproszonych gości. Są przestrzenie, gdzie pomieści się bez problemu 300 osób. Są kameralne zakątki na 70 osób. W przypadku małych sal weselnych w Lublinie, bardzo często można zwiększyć pojemność, dostawiając namiot na wesele.

Ważnym kryterium jest charakterystyka gości. Jeżeli wśród zaproszonych gości znajdzie się dużo osób starszych, wybór stodoły na wesele lub namiotu nie będzie dobrym pomysłem ze względu na niższe temperatury wieczorem. Inną sprawą są upodobania muzyczne, estetyczne i styl życia. Parkiet na świeżym powietrzu, leżaki i grill sprawdzą się wśród grona znajomych i bliskich. Jeżeli szukacie wykwintnego przyjęcia, wybierzecie historyczny pałac z lśniącą posadzką i obrazami na ścianach.

mała dziewczynka i zaproszeni goście

Lubelskie sale weselne – logistyka

Odległość poszczególnych lokacji między sobą są ważne! Pod uwagę trzeba wziąć miejsce ceremonii ślubnej, miejsce na wesele, miejsce zamieszkania lub noclegu pary młodej. Druga sprawa to właśnie nocleg. Jeżeli część z gości przyjeżdża z daleka, warto o taką salę weselną, która ma bazę noclegową. Oczywistym wyborem będzie hotel. Jednak nawet alternatywne miejsca na ślub bardzo często posiadają takie rozwiązania. W przypadku dużych przyjęć warto postarać się o duży i bezpieczny parking. Sale weselne w Lublinie i okolicy mają tę zaletę, że poszczególne miasta i miasteczka są położone blisko siebie. Kryterium odległości sali weselnej od Lublina nie powinno stanowić problemu.

Koszt Sali weselnej w woj. Lubelskim

Oczywiste kryterium. Im miejsce jest piękniejsze, bardziej oblegane, tym koszt wynajęcia będzie wyższy. W kwestii ceny za sale weselne w Lublinie, warto zwrócić uwagę na dodatkowe koszty – jawne i ukryte. Częstą praktyką są dopłaty za pokrowce na krzesło; pakiety dań uzależnione od ceny i podobne. Do ukrytych może należeć florystyczna dekoracja namiotu weselnego. Przy rozmowie z menadżerem sali weselnej, warto dopytać się o wszelkie szczegóły i niuanse.

Sala weselna Lublin – opinie

Dobrej jakości miejsce na przyjęcie powinno mieć własną, aktualną stronę www oraz profile na socialmediach. Jak to wygląda w praktyce? Sale weselne w Lublinie i okolicy często nie mają atrakcyjnej witryny i aktualnych wpisów i postów. W takich przypadkach warto czytać opinie Google, a także na branżowych portalach i forach. Ale należy robić to z rozwagą i kierować się rozsądkiem. Dość często konkurencyjne firmy lub rozczarowani ludzie piszą nieprzychylne opinie. Jeżeli przed podpisaniem umowy z salą macie obawy, porozmawiajcie z menadżerem sali.

Wybierając salę na wesele w Lublinie lub okolicy, kierujcie się Waszymi upodobaniami. Wybierzcie piękne miejsce, które odpowiada Waszemu klimatowi. Specjalnie dla Was przygotowałem listę najciekawszych i najlepszych miejsc na wesele w lubelskim. W części z nich fotografowałem, w wielu byłem.

Najpiękniejsze i nietypowe miejsca – sale weselne na wesele rustykalne, wesele boho, wesele industrialne, przyjęcie weselne w luźnym stylu

Zebrałem tu istne perełki. Wszystkie te miejsca na wesele w Lublinie i okolicy łączy szacunek i upodobanie do natury, świadome smakowanie życia. Marzycie o weselu w stodole? Drewno, minimalizm, slow wedding, swobodne przyjęcie, autentyzm, umiłowanie przyrody, dobry design, nurt eko. Jeżeli to określenia z Waszego słownika, koniecznie sprawdźcie te miejsca. To nie tylko ciekawe sale weselne w lubelskim, ale oazy spokoju i dobrego czasu dla Was!

Siedlisko Jabłonna

Urocze. Naturalne. Wysmakowane. Sielskie. Siedlisko Jabłonna to magiczny zakątek oddalony niecałe 20 km od Lublina. Marzycie o rustykalnym weselu w stodole? To idealny wybór. Stylowa drewniana stodoła to miejsce na przyjęcie i tańce. W przypadku większej ilości gości możliwy jest dodatkowy namiot. Mniejsza, stodoła z kamienia to rodzaj małego hotelu dla pary młodej, z łazienką i aneksem kuchennym. Każde wnętrze urządzone jest nowocześnie, ale ze smakiem i nawiązaniem do tradycji. Drewniana stodoła, domek i duży minimalistyczny taras to idealne połączenie dla osób planujących wesele w stylu slow wedding. Jeżeli do tego dodać sielskie krajobrazy lasu, pola i łąki, otrzymacie istny raj na ziemi! Siedlisko Jabłonna to jedno z najciekawszych miejsc na mapie sal weselnych w Lublinie i okolicy!

Na terenie Siedliska Jabłonna istnieje możliwość organizacji ślubu plenerowego. Klimatyczne oświetlenie, taras z leżakami, bliskość natury budują luźny klimat. Wspaniałe miejsce na kameralne wesele. Opcjonalnie można rozłożyć dodatkowego namiot i zaprosić do 500 gości. Naturalny wybór dla miłośników przyrody, smakowania chwili i minimalistów.

Siedlisko Sobibór

Bliźniacze, a jakże inne do Siedliska Jabłonna jest Siedlisko Sobibór. Nowoczesny duch mieszka tu w każdym z drewnianych budynków. W ciągu kilku lat entuzjaści natury i świadomego życia nadali starej zagrodzie drugie życie.  Nieopodal lasów parku krajobrazowego znajduje się drewniany dom z tarasem, chałupa z gankiem, stajenka, drewniane domki wśród drzew, spichlerzyk, domek z piecem chlebowym, no i stodoła! Brzmi świetnie? Wygląda jeszcze lepiej. Sielski klimat łączy się tu z nowoczesnym designem. Współczesne formy architektoniczne przenikają się z tradycją. Wesele odbywa się w pięknej stodole, do dyspozycji gości są urocze domki.

Siedlisko Sobibór znajduje się na samym wschodzie kraju i jest to jedna z najbardziej klimatycznych sali weselnych w Lublinie i okolicy (100 minut od Lublina). Idealna przestrzeń dla osób celebrujących życie. Świetna sala na wesele boho, rustykalne i leśne.

Zaborze 47

Nowe i świeże miejsce na mapie sal weselnych w Lublinie i okolicy. Drewniana stodoła, miejsce relaksu wśród natury. Przyroda okolicznych pól i lasów usposabia do kontemplacji stworzonego świata i radowania się prostymi chwilami. Spokojne i luźne miejsce na kameralne przyjęcie. Idealna sala na wesele w Lublinie (40 km od miasta) w stylu boho, rustykalnym i luźnym. Nowa jakość, świeża krew to obietnica zaopiekowania, troski i satysfakcji z wesela w stodole Zaborze 47.

Doboszówka Stodoła i Osada Leśna

Przepiękne miejsce położone w samym sercu Lasów Janowskich. Sala weselna znajduje się na południu województwa, ok. 75 km od Lublina. Jak piszą właściciele – „na końcu niczego i końcu wszystkiego!”. Prosta forma stodoły z drewnianym belkowaniem stropu to wymarzone miejsce na przyjęcie weselne. Do dyspozycji gości są drewniane domki ze stylowym gankiem. Przyjazna przestrzeń z architekturą drewnianą, stawem i zagrodą edukacyjną. Bliskość lasu zapewnia autentyczny kontakt z naturą. Nocne spotkanie z puszczykiem to norma.

Osada Leśna Doboszówka to sala weselna w lubelskim, która znakomicie sprawdzi się na kameralne przyjęcie rustykalne, naturalne i leśne.

Stodoła Mazanówka

Stodoła Mazanówka to stara budowla w którą tchnięto nowe życie! Kapitalne miejsce, położone prawie na samym wschodzie Polski (w środku trójkąta między Białą Podlaską, Włodawą a Terespolem), około 130 km od Lublina. Stodoła Mazanówka to zespół budynków, które – jak to prawdziwa stodoła – znajdują się pośród pól uprawnych i krajobrazu wiejskiego. Rustykalny klimat budowany jest przez cegły, drewniane deski budynków gospodarskich, które uzupełniono o duże szklane okna. Całości dopełniają drewniane konstrukcje altan, sznury światełek. Dziedziniec stanowi trawnik i kilka okazałych drzew. Nie brakuje miejsca na tańce, rozmowy i smakowania chwil. Istnieje możliwość organizacji cywilnego ślubu w plenerze. Wystarczy naprawdę niewiele by zorganizować tu przyjęcie marzeń!

Stodoła Mazanówka to dobre miejsca na organizację wesela w stylu wiejskim, rustykalnym lub boho.

Zagrodowa Osada w Uściążu

Sielskie miejsce na wesele w okolicy Lublina. W istocie jest to duże gospodarstwo ze stajnią, zwierzętami hodowlanymi i zabudową dworsko – gospodarską. Uroczy kawałek przestrzeni do zagospodarowania pod wymarzone wesele. Domowa kuchnia, miejsce na sielskie przyjęcie i odpoczynek blisko natury. Rustykalny, sielski klimat jest tu obecny i autentyczny. Zapach okolicznych lasów miesza się tu z wonią drewnianej architektury stodoły i chałup.

Zagrodowa Osada to urokliwe miejsce niedaleko Kazimierza Dolnego (40 km od Lublina) prowadzone z pasją, smakiem i szacunkiem do przyrody. Świetna propozycja dla wyznawców życia slow i natury.

Uroczysko Zaborek

Sielskie miejsce z charakterem znajduje się kilka kilometrów od Janowa Podlaskiego. Uroczysko Zaborek ukryte jest pośród lasów i stawów. Wśród ponad kilkunastu budowli można odnaleźć prawdziwe perełki – drewniany wiatrak, plebanię, leśniczówkę czy dworek. Zapach drewnianych chałup miesza się z wonią leśnych drzew. Uroczysko Zaborek to miejsce na wyjątkowy i przepiękny ślub cywilny w plenerze. Dużo przestrzeni, magiczne zakątki, tradycyjna i aromatyczna kuchnia, oryginalne miejsca hotelowe to tylko niektóre z atutów tego miejsca.

Uroczysko Zaborek to autentycznie sielskie miejsce na organizację wymarzonego ślubu plenerowego i przyjęcia w stylu swobodnym, rustykalnym lub nawet boho. Bliskość przyrody i życie w harmonii z naturą jest tu normą.

Siedlisko na Rozdrożu

Siedlisko na Rozdrożu znajduje się w Michowie pośród mozaiki lasu i pól. Zespół nowoczesnych budynków o rustykalnym klimacie. Największy z nich to Dom Weselny u Karczmarza. Sala taneczna z drewnianym parkietem i dekoracyjnym kołem młyńskim robi ogromnie wrażenie. Na piętrze znajduje się hotelik z apartamentem i pokojami dla gości. W sąsiedztwie budynku znajduje się mały staw o zielonej tafli, mostki, tarasy, altana i sielski sztafaż. Znakiem rozpoznawczym miejsca jest olbrzymie koło młyńskie, które wprawione w ruch przelewa wodę. Południową część terenu zajmuje duży staw z pięknym mostem, zespołem nabrzeżnych domków oraz Mariną – salą na mniejsze przyjęcia.

Siedlisko na Rozdrożu ma swój urok i styl. Świetne miejsce na ślub cywilny w plenerze. Świeże powietrze, urzekające otoczenie i gustowne wnętrza sprawiają, że siedlisko jest dobrym wyborem na wesele rustykalne, boho czy folkowe. By się o tym przekonać, można zobaczyć fotografie z wesela w Siedlisku na Rozdrożu.

Stylowe i najpiękniejsze sale weselne w Lublinie na przyjęcia rustykalne, boho, glamour i naturalne

W tym zestawieniu najlepszych sal na wesele w Lublinie znalazły się najciekawsze miejsca o niepowtarzalnym klimacie. W każdym z nich mogę fotografować wielokrotnie i za każdym razem będę cieszył się na nowo. Są to takie miejsca, w których urządzicie wesele na najwyższym poziomie. Są to takie miejsca, w którym odnajdą się miłośnicy stylów naturalnych i formalnych. W tych salach weselnych urządzicie epickie wesele rustykalne, boho, industrialne jak i eleganckie i piękne wesele glamour. Sprawdźcie!

Wierzchowiska Golf & Country Club

Moje ulubione miejsce, które wymyka się zwykłym podziałom. Zabytkowy pałac Koźmianów, stylowy XIX- wieczny park, pole golfowe i stajnia budują klimat elegancji i szyku. Każde z wnętrz pałacu jest urządzone ze smakiem i starannością. Wśród soczystej zieleni drzew i muraw zlokalizowana jest sala weselna w postaci szklanej altany z drewnianym parkietem. Niemal niewidoczne ściany sprawiają wrażenie bezpośredniego kontaktu z naturą. Tańce odbywają się na deskach drewnianego zadaszonego parkietu z girlandami światełek. Wszystko w dobrym stylu. Te połączenie stanowi idealny wybór na przyjęcie w stylu rustykalnym i naturalnym. Przepiękne krajobrazy, duża pojemność gości (do 300 osób), świetna kuchnia i duży parking to kolejne zalety. Wierzchowiska Golf & Country Club oferuje także dodatkowe atrakcje jak strefa chillout, ognisko, gra w golfa!

Wierzchowiska Golf & Country Club to miejsce idealne zarówno na eleganckie przyjęcie weselne w stylu glamour jak i naturalne wesele w stylu rustykalnym, boho, leśnym i folkowym. Dużym atutem jest możliwość organizacji ślubu w plenerze.

Szklana Stodoła Motycz

Prosta bryła stodoły o przeszklonych ścianach wśród natury? Jako esteta, miłośnik przyrody i fotograf ślubny, całym sercem mówię tak! Minimalistyczna przestrzeń uroczyska Motycz urzeka sama w sobie, a dodatkowo może być zaaranżowana przez dekoratorów i florystów w dowolnym stylu. Najbardziej sprawdzi się tu przyjęcie w stylu rustykalnym, boho, leśnym i folkowym. Blisko szklanej stodoły znajdują się stawy, sad, miejsce na ognisko i dodatkowy namiot oraz duży parking.

Szklana Stodoła w Motyczu wygląda świetnie na zdjęciach i nie tylko. Lubicie minimalizm, naturę i luz? Planujecie swobodne przyjęcie o charakterze naturalnym? Sprawdźcie ofertę szklanej stodoły w Motyczu!

Boutique Hotel Trzy Korony Puławy

Klimatyczna, przepiękna przestrzeń industrialna, położona nad samą Wisłą w Puławach (50 km od Lublina). Idealny wybór dla miłośników dobrego smaku, surowego stylu i minimalizmu. Kiedyś rzeczna stocznia. Dziś browar, kawiarnia, klub i hotel. Architektura cegły, drewna i betonu to zaproszenie dla ponad kilkuset gości (do 400 osób). Na terenie ośrodka znajduje się nie tylko obszerny parking, ale także restauracja Stara Stocznia, Whiskey Bar manufaktura, kręgielnia, Browar, piwne SPA. Boutique Hotel Trzy Korony w Puławach to jedna z nielicznych sali weselnych w lubelskim na przyjęcie industrialne. Lubicie klimat manufaktur i zakładów rzemieślniczych? Sprawdźcie koniecznie!

O tym jak znakomite jest to miejsce przekonali się Michalina i Kami. Obejrzyjcie fotografie z ich ślubu i wesela w stylu industrialnym w Boutique Hotelu Trzy Korony.

Folwark Walencja

Magiczne, urocze, swojskie miejsce na kameralne wesele w województwie lubelskim. Folwark Walencja znajduje się w Kazimierzu Dolnym i świetnie wpisuje się w klimat bohemy artystycznej i nurtu swobodnych przyjęć. Kryty gontem budynek dworku kryje dobrze urządzone wnętrza. Istnieje możliwość organizacji ślubu plenerowego w małomiasteczkowym klimacie. Tradycyjna polska kuchnia w nowoczesnym wydaniu, miejsce na relaks, przeżywania chwili, smaku i zapachu. Folwark Walencja to miejsce na rustykalne wesele w lubelskim. Świetnie będą tu wyglądały przyjęcia boho i naturalne.

Łubinowe Wzgórze Wioska Zdrowia (dawniej Eko Resort & Natural SPA)

Miejsce na wesele jak z bajki – za wzgórzami, za lasami, za wąwozami. Urokliwy zakątek położony w jednej z najpiękniejszych części Nałęczowa i okolic. Sala weselna oddalona jedynie 30 km od Lublina. Łubinowe Wzgórze Wioska Zdrowia to zespół budynków, z których każdy jest wyjątkowy, inny i pozostaje w harmonii z przyrodą.

Kameralne przyjęcie weselne, pełne szczerości i luzu zorganizujecie w stodole (do 60 osób). Budynek łączący drewno, kamień i nowoczesne materiały zapewnia dobry klimat i bezpieczeństwo. Stodoła ma własną antresolę i jest dobrze skomunikowana z przestrzenią ogrodu. W chłodniejsze dni przyjęcie można zorganizować w przeszklonym budynku przy restauracji. Do dyspozycji gości jest piękny i przestronny Kamienny Domek, Domek na Drzewie wśród koron, Chata nad Wąwozem i budynek główny. Warto wspomnieć o własnej restauracji Niebo i Las, która serwuje kuchnię smaczną i zdrową. Dla spragnionych relaksu jest SPA z bogatą ofertą.

Atutem miejsca jest poszanowanie dla przyrody. Na samym wzgórzu rośnie pachnąca i barwna łąka kwietna, na której możecie zorganizować ślub plenerowy. Drewniana Altana Marzeń to miejsce przygotowane z myślą o ślubie plenerowym na łonie natury. Co krok na Łubinowym Wzgórzu spotkacie rzeźby fantastycznych stworzeń leśnych, altany, huśtawki, szlaki i gry terenowe. Idealne miejsce na kameralne przyjęcie na łonie natury. Łubinowe Wzgórze to miejsce ze stylem i bliskością przyrody. Rustykalne, tradycyjne, na luzie? Tu każde przyjęcie weselne będzie wyglądało pięknie!

Koniecznie zobaczcie stylizowaną sesję ślubną, która miała miejsce w ogrodzie zimowym Łubinowego Wzgórza. Ślub i wesele jesienią mogą wyglądać magicznie i uroczo. W miejscach takich jak Łubinowe Wzgórze bliskość natury sprawi, że każdy ślub zyska godną oprawę.

Rezydencja w Szczerym Polu

W odległości 25 kilometrów od Lublina, gdzieś w szczerym polu znajduje się – nomen omen – Rezydencja w Szczerym Polu. Już na pierwszy rzut oka miejsce wygląda dobrze. Nowoczesna, prosta, ciekawa architektura to serdeczne zaproszenie do zabawy. Sala weselna pomieści nawet kilkaset osób. Miejsce jest wyposażone w duży parking, altanę, basen. Możliwy jest ślub cywilny w plenerze. Otoczenie stanowi piękny krajobraz wsi i pól. Wspaniałe miejsce na wymarzone wesele.

Dwory, dworki i sale weselne w lubelskim na eleganckie wesele

Piękne sale weselne na przyjęcie w każdym stylu. Są to sale weselne o charakterze dworskim i pałacowym. Tradycyjna polska kuchnia, doświadczenie w branży weselnej i mnóstwo dobrych opinii. Szukacie Sali weselnej w Lublinie i okolicy z dużymi możliwościami? Wybierzcie jedną z opcji!

Hotel Restauracja Nowy Dwór Bogucin

Około 20 km od centrum miasta znajdziecie tu dość ciekawe miejsce i stylowe sale weselne w lubelskim. Dwór Bogucin to hotel, restauracja i urocze miejsce utrzymane w dobrym stylu. Do wyboru jest Sala Widokowa o prostej formie, z białymi ścianami, dużą ilością szkła i przepięknym belkowaniem z roślinami. Drugie wnętrze to Sala Rustykalna, która rzeczywiście ma sielski charakter, pokryta jest drewnem i zdobią ją drewniane dekoracje i meble. Subtelne światło padające przez okiennice i dodatki roślin czynią wnętrze przyjemnym. Mało tego… jest jeszcze Karczma, która w rzeczywistości jest przeszkloną konstrukcją ze stylowym wnętrzem. W środku minimalizm z tradycyjnym kominkiem i drewnianymi belkami, na zewnątrz taras i piękny widok na pokaźne stawy. Nowy Dwór w Bogucinie to miejsce urocze za dnia i wieczorem wśród sznurów lampek odbijających się w tafli stawu. Dobra kuchnia, świetna logistyka. Dwór Bogucin to sale weselne w Lublinie na przyjęcie eleganckie i glamour, tradycyjne, rustykalne i boho. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Hotel Drob

Bardzo popularna sala w Lublinie i okolicy (70 km od Lublina, niedaleko Poleskiego Parku Narodowego). Pod obszernym dachem hotelu Drob znajdują się trzy różne sale. Najbardziej urokliwa jest sala Dubaj, która łączy w sobie elegancję z nutką wpływów orientalnych. Ornamentalna metalowa konstrukcja ganku skradła moje serce. Druga opcja – sala kryształowa to eleganckie miejsce na wesele glamour. W miejscu zabawy pośród luster i kryształków, najbardziej lubię galerię akwareli z ptakami. Trzeci wariant to sala lodowa z jasnym przestronnym wnętrzem, olbrzymim kryształowym żyrandolem i nienachalnymi zdobieniami. Hotel Drob to miejsce, w którym znajdziecie sale weselne w lubelskim w każdym stylu.

Chcecie zobaczyć jeszcze więcej zdjęć i sprawdzić jak wygląda fotografowane przeze mnie wesele w hotelu Drob?

Dwór Droblin

Kapitalne miejsce na wesele znajdujące się na północy województwa lubelskiego (około 150 km od Lublina). Cały kompleks znajduje się pośród pól i lasów Lubelszczyzny i Mazowsza. Polski dworek, restauracja, hotel, staw, SPA i stadnina tworzą unikalną całość. Dwór Droblin łączy tradycję i nowoczesność. Pyszna tradycyjna kuchnia, pojemność do 300 osób, cisza i bliskość natury. Miejsce nadaje się zarówno na eleganckie wesele glamour jak i przyjęcie w stylu naturalnym, rustykalnym, leśnym i boho.

Dwór Leśce

Wspaniałe miejsce na wesele w Lublinie (dokładnie 20 km za miastem). Pośród krajobrazu pól znajduje się zespół parkowo-pałacowy. Wewnątrz dworku o prostej i pięknej konstrukcji znajdują się gustowne wnętrza. Istniej możliwość organizowania przyjęć plenerowych. Jeżeli chodzi o sale weselne w Lublinie, Dwór Leśce wyróżnia się przyjaznym, naturalnym klimatem. Świetny wybór na wesela eleganckie, glamour i tradycyjne, a także naturalne i rustykalne.

Dworek nad Wieprzem

Elegancka sala weselna blisko Lublina (30 km). Autentycznie Dworek nad Wieprzem znajduje się nad rzeką. Do tego sąsiedztwo lasów, pól i szkółek roślin. Za piękną, stylową fasadą budynku dworkowego kryją się jeszcze piękniejsze wnętrza. Jasne, przestronne, w dobrym smaku. Istnieje możliwość ślubu plenerowego. Bardzo dobra sala weselna w Lublinie i okolicy na przyjęcie w stylu tradycyjnym i glamour. Planujecie eleganckie przyjęcie? Dworem nad Wieprzem sprawdzi się znakomicie.

Villa Spełnione Marzenia

Fantastyczne, przytulne i kameralne miejsce na wschodzie kraju. Perełka wśród sali weselnych w Lublinie i okolicy (100 km od Lublina). Hotel mieści się w dawnym budynku plebanii w Suchawie. Ceglana bryła kryje gustowne, urocze wnętrza. Do dyspozycji pary młodej i gości jest namiot weselny. Tuż obok znajduje się ceglany budynek leśnego kościółka, dawnej cerkwi. Villa spełnione marzenia znajduje się przy samym lesie sosnowym, nieopodal płynie rzeka. Piękny krajobraz jest tu o każdej porze dnia. Miejsce przenika atmosfera ciszy, spokoju i natury. Jeżeli szukacie Sali weselnej w lubelskim na przyjęcie w stylu naturalnym, luźnym, rustykalnym i boho? Villa Spełnione Marzenia jest dla Was! A może kameralny ślub glamour? Polecam!

Niedaleko budynku Villi znajduje się leśny kościółek. Chcecie poczuć klimat miejsca i zobaczyć jeszcze więcej zdjęć z tego miejsca. Sprawdźcie reportaż Oli i Pawła.

Dwór Anna

Stylowa sala weselna w pobliżu Lublina (13 km). Autentyczny zabytkowy budynek rezydencji o proweniencji gotycko-renesansowej ma równie bogatą historię jak ofertę i możliwości. Urocze miejsce z wyczuwalnym duchem historii. W Dworze Anna świetnie poczują się miłośnicy elegancji, smaku, klimatu dworskiego i szlacheckiego. Za stylowym łukiem bramy widoczna jest brukowana ścieżka wiodąca pod górę. Do zabytkowej kamienno-ceglastej rezydencji przylega jasna i przestronna sala weselna urządzona dość gustownie. Otoczenie stanowią stylizowane kwatery renesansowego ogrodu i okoliczny krajobraz. Odpowiednio aranżując dekorację, śmiało można tu zorganizować bankiet w stylu glamour, nowoczesną imprezę, tradycyjne wesele, jak i luźne przyjęcie w stylu sielskim lub rustykalnym. Ciekawa sala weselna w Lublinie. Dwór Anna to mury, które oczarowują!

Hotel Kmicic

Zemborzyce to urokliwa miejscowość przy samym Lublinie. Zajazd Kmicic znajduje się około 10 km od Lublina. Jest to utrzymane w dobrym stylu miejsce za miastem. Bryła budynku prezentuje się okazale, ale najbardziej pamiętam rozłożyste kilkunastu metrowe drzewo na środku dziedzińca. Zajazd Kmicic to połączenie stylu dworkowego z nutką elegancji i luksusu. Zgrabna bryła budynku, dużo kamienia i zieleni robią swoje. Na dziedzińcu, wokół pokaźnego dębu jest możliwość zorganizowania ślubu plenerowego. Hotel Kmicic to przestronna sala weselna w Lublinie, którą z czystym sumieniem polecam!

Miejsca w woj. Lubelskim na eleganckie wesela w stylu glamour

Hotel Luxor

Elegancja! Hotel Luxor to szykowna oprawa na wymarzone wesele w eleganckim stylu. Szukasz Sali na wesele w Lublinie w stylu glamour lub tradycyjnym? To strzał w dziesiątkę! Niezależnie czy mam na myśli pokój, salę weselną czy budynek, śmiało mogę powiedzieć, że jest ekskluzywny. Proporcje, kolory, dodatki, udogodnienia – tu po prostu wszystko wygląda i działa świetnie. Bezkompromisowe miejsce na eleganckie wesele i jedna z nielicznych sal weselnych w Lublinie na tak wysokim poziomie!

W jednym miejscu zebrałem dla Was najlepsze i najpiękniejsze sale weselne na eleganckie przyjęcie. Jesteście miłośnikami luksusu i dobrego stylu? Na pewno znajdziecie tu propozycję dla siebie! 

Hotel Focus

Piękne nowoczesne miejsce w Lublinie. Hotel Focus to Centrum Konferencyjne, dwie sale weselne – na duże wesele i kameralne przyjęcie. Subtelne połączenie stylu elegancji, luksusu w nowoczesnym wydaniu. Sale weselne są duże, jasne, gustowne, dobrze klimatyzowane. Hotel Focus to sala weselna na przyjęcia na wysokim poziomie, tradycyjne i glamour. Atutem miejsca jest dość duży ogród, w którym można zorganizować ślub plenerowy, a nawet przyjęcie. Umiejętny dobór dodatków sprawi, że w ścianach Hotelu Focus i jego wnętrz uzyska się nawiązanie do stylu rustykalnego lub naturalnego. Sala weselna w Lublinie z dobrym jedzeniem i usługami na najwyższym poziomie.

Hotel Korona

Hotel z basenem i salą weselną w Lublinie, znajduje się nieopodal miasta. Duży obszar, duży budynek i duża sala weselna. Wnętrza urządzone z szykiem i wyczuciem. Nowoczesny wystrój, świetne połączenie materiałów i kolorów sprawi, że przyjęcie weselne będzie błyszczało! Świetna kuchnia, dobrze zaplanowane otoczenie z ogrodem to dodatkowy atut. Hotel Korona to sala weselna w Lublinie, która sprawdzi się na przyjęcia tradycyjne, eleganckie i glamour.

Hotel Vesaria

Całkiem miłe i ładne miejsce z salą weselną w Lublinie. Hotel Vesaria wpisany w tkankę miasta wyróżnia się bryłą architektoniczną i stylem. Ogólnie panuje klimat elegancji z dodatkiem luksusu. Jasne, przestronne wnętrza z delikatną dekoracją pozwalają na zaaranżowanie przestrzeni w wybranym stylu. Sal weselna w której można urządzić przyzwoite przyjęcie weselne w stylu glamour lub tradycyjnym.

Lawendowy Dworek Hotel i Restauracja

Piękne, urocze i przyjazne miejsce. Lawendowy dworek to zabytkowa willa z XIX wieku, która dostała drugie życie. Tynk elewacji urozmaicają drewniane detale i okazały ganek. Połączenie smaku, stylu i ciepła. Lawendowy Dworek położony jest w przestrzeni parkowej pomiędzy tkanką miasta Lublina. Eleganckie przyjęcie weselne może być zorganizowane w lokalu lub w hali bankietowej. Kształt i rozstawienie stołów jest dowolne. W Lawendowym Dworku możliwe jest zarówno eleganckie przyjęcie tradycyjne jak i bardziej luźne rustykalne, boho czy leśne. Dużym plusem jest dobra kuchnia. Lawendowy Dworek nie tylko raczy dobrymi potrawami u siebie, ale oferuje pyszny catering. Sala weselna w Lublinie godna uwagi!

Polecane sale weselne w lubelskim według Marka Czeżyka

Zanim nastąpi wybór sukni ślubnej i garnituru, jest trochę spraw do załatwienia. Jeszcze niedawno sam stawałem przed wyborem wymarzonego miejsca na wesele. Wiem z czym muszą mierzyć się młode pary. W sieci znajdziecie masę rankingów z portali ślubnych i weselnych czy reklam (najczęściej są to płatne formy reklamy – im więcej sala zapłaci, tym jest lepiej widoczna). Moje zestawienie jest całkowicie subiektywne. Na autorskiej liście polecanych sal weselnych w lubelskim znajdziecie miejsca nietypowe, piękne i urocze. Są to lokacje w których fotografowałem nowożeńców lub bawiłem jako gość. Są też takie miejsca, w których bardzo bym chciał fotografować moje przyszłe pary. Przygotowując moje zestawienie sal weselnych, przeprowadzałem wywiady z właścicielami i odwiedzałem najlepsze miejsca w Lublinie i okolicy.

Marek Czeżyk i para młoda

Najczęściej polecam miejsca nietypowe, z charakterem i bliskie naturze. Uwielbiam architekturę stylową, połączenie z drewnem i kamieniem. Moje wymarzone miejsce na wesele to parkiet na którym wciąż trwa zabawa, pyszna regionalna kuchnia z naturalnym charakterem i mnóstwo zakątków. Chatki, leżaki, hamaki, ławki, strefy chillout, trawniki, krzewy, które usposabiają do otwartych rozmów, naturalnych reakcji, szczerych emocji. Najczęściej są to stodoły, siedliska, altany, ale także gustowne hotele urządzone ze smakiem. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wartością dodaną miejsc, które wybrałem dla Was jest w wielu przypadkach możliwość zorganizowania ślubu w plenerze.

Planujecie ślub kościelny i szukacie pięknej świątyni? Zobaczcie wpis o ślubie kościelnym w Lublinie i lubelskim. Jeżeli wolicie ślub cywilny, koniecznie przeczytajcie poradnik o ślubie cywilnym w USC Lublin.

Bardzo dobrze fotografuje mi się w takich miejscach. Dlaczego? Bo najczęściej takie miejsca wybierają pary mające fajny gust, autentyczne relacje, szczere gesty, miłośnicy natury, piękna i dobrego smaku. A tego wszystkiego szukam w mojej fotografii. Czujecie, że nadajemy na podobnych falach? Napiszcie do mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *