Ślub i wesele w Zamościu – historia Magdy i Tomka

Lubelskie to urokliwa kraina z wieloma klimatycznymi miastami. Perła renesansu? Padwa północy? Po prostu Zamość. To miasto to renesansowy organizm. Serce miasta, ratusz, otaczają pierzeje kolorowych kamienic z koronkami zdobnych arkad. Magda i Tomek, para młoda o kolorowych sercach, wpisywała się idealnie w ten klimat. Gdybym miał opisać ten ślub i wesele w Zamościu w kilku słowach? Gorąco, rodzinnie i dość swobodnie! A to nie koniec. Każde z tych określeń wesela w Zamościu zasługuje na odrębny rozdział. Sprawdźcie sami!

Miejsce na wesele w Zamościu

W Zamościu i okolicach są wspaniałe sale weselne . Wybór właściwego miejsca na przyjęcie w Zamościu zależy od stylu wesela, odległości od kościoła, ilości zaproszonych gości i dodatkowych udogodnień. Pan młody pochodzi z mazowieckiego, dlatego wybór padł na elegancki hotel Artis w Zamościu. To właśnie w tym miejscu zacząłem reportaż.

Przygotowania do wesela w Zamościu

W pokoju hotelowym pomiędzy ścianami zastałem klimat spokoju, Tomasza w roli przyszłego pana młodego i brata Emila w roli świadka. Po krótkiej rozmowie sfotografowałem garnitur, obrączki i w końcu mogłem zabrać się za to co w reportażu lubię najbardziej… za ludzi. W ciągu kilkunastu minut współpracy miałem zdjęcia z salonu, łazienki i przedpokoju. Tomek i Emil byli plastyczni jak pomada do włosów pana młodego.

W drodze do domu Panny Młodej zauważyłem kilka ciekawych miejsc w okolicy hotelu Artis. Potem wróciłem do nich z parą młodą podczas wesela w Zamościu.

Wesele w Zamościu i okolicy

Magda, panna młoda szykowała się w rodzinnym domu w okolicy Zamościa. Sytuacja była dynamiczna. Kilkanaście osób. Wciąż przyjeżdżały nowe. Pomiędzy drzwiami, krzewami, w środku i na zewnątrz komponowałem weselne zdjęcia. Wśród domowników był też bulterier. Pies na weselu i ślubie potrafi budzić sympatię. Pupil Magdy został w domu, ale towarzyszył przynajmniej podczas zakładania sukni. W niedługim czasie sfotografowałem portret panny młodej, rodzinę i suknię ślubną. Niebawem pojawił się Pan młody. Podczas pierwszego spotkania pary w dniu ślubu i błogosławieństwa poleciała niejedna łza. W pamięci zapadła mi rodzinna atmosfera i krzepki bulterier z poczciwą minką. Kilkadziesiąt minut i kilkanaście zdjęć później towarzyszyłem młodej parze przed ślubem w kolegiacie w Zamościu.

Ślub w Zamościu w kolegiacie

O ile w kwestii wyboru najlepszej sali na wesele w Zamościu wybór jest szeroki, o tyle w kwestii najpiękniejszego kościoła w Zamościu wybór jest oczywisty. Na miejsce ślubu para młoda wybrała najbardziej okazałą, zabytkową, renesansową kolegiatę w Zamościu. Renesansowy kościół, Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, znajduje się przy samym rynku w Zamościu. Niektórzy są skłonni wierzyć, że architekt renesansowego Zamościa, Bernardo Morando, jako podstawowy moduł do projektowania całego miasta wybrał kwadrat z planu kościoła. Zamojska kolegiata to jeden z najpiękniejszych kościołów na ślub w lubelskim!

Zamojska katedra ma wezwanie świętego Tomasza, imiennika pana młodego. Przypadek? Nie sądzę! Ten kościół to świetny wybór na ślub w Zamościu. Bryła budynku sama w sobie ma dekoracyjny charakter. Wnętrze jest stylowo zdobione, przyjemnie chłodne i przestronne. To chyba wystarczające argumenty za wyborem idealnego miejsca na ślub w Zamościu.

Ceremonia była piękna jak sama para młoda. Nie zabrakło emocji, uśmiechów, łez i pięknych gestów. Kolorytu uroczystości dopełniały postacie weselnych gości, figur i bohaterów obrazów i malowideł. Było epicko!

Zamość – miejsce na wesele

Tańce i zabawy odbywały się na sali kryształowej pod dachem hotelu Artis. Cenię sobie tę przestrzeń za kameralny charakter i prosty, acz stylowy wystrój. Takie miejsce na wesele w Zamościu, to bardzo dobry wybór. Dlaczego? Po pierwsze przestronny okrągły parkiet pomiędzy kolumnami to miejsce, gdzie pierwszy taniec wygląda zjawiskowo. Po drugie jest wydzielone specjalne miejsce dla dobrego DJ-a lub zespołu na wesele w lubelskim. Po trzecie… z sali jest wyjście na hotelowy ogród. A to doceniam najbardziej, bo wesele to nie tylko tańce, tort i zabawy. Na placu zabaw fotografuję szalejące dzieciaki. W zakątkach rozmawiają pary, rodziny i znajomi. Jednak największym atutem – nomen omen – jest pokaźna figura mamuta. Gdy ujrzałem go pierwszy raz – zakochałem się. I w ten sposób mam jedno z moich ulubionych zdjęć grupowych. Ustawiłem gości pod kłami mamuta. Efekt? Majestatyczny!

Jakie są wesela w Zamościu?

Charakter wesela w Zamościu zależy od preferencji pary młodej, stylistyki przyjęcia i gości weselnych. Wybór miejsca na wesele w Zamościu jest bardzo ważny i w dużym stopniu wpływa na atmosferę zabawy. Wesele Magdy i Tomka, które fotografowałem w Zamościu było żywiołowe, kolorowe i rodzinne. Zdjęcia ślubne nie mogły być inne.

Fotograf na wesele w Zamościu

Chcecie zobaczyć więcej reportaży, zobaczcie co przygotowałem dla Was na blogu. Znajdziecie tam mnóstwo reportaży, porad i wskazówek. Podobają się Wam moje zdjęcia? Chcecie, żebym fotografował na Waszym weselu? Fotografuję w Zamościu i województwie lubelskim. Zapytajcie o termin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *