Pies na weselu i ślubie

Dzień ślubu i wesela to wyjątkowa uroczystość. Wiele par młodych marzy o ślubie jak z bajki. Tym większa radość w dniu wesela, im więcej spraw jest dopiętych na ostatni guzik. W innym przypadku – często wszystko psu na budę. No właśnie! Co zrobić z pupilem na weselu? Narzeczeni zapraszają na swój wielki dzień bliskich i przyjaciół. W wielu przypadkach to pies jest przyjacielem, a niektórzy są skłonni nazywać psa członkiem rodziny. Czy pies na weselu i ślubie to dobre rozwiązanie? Co zrobić z psem podczas wesela? Sprawdźcie!

Pies na weselu – tak czy nie?

Dla wielu sam pomysł zabrania pupila na wydarzenie jakim jest ślub i wesele może okazać się mocno dyskusyjny. Wśród miłośników psów znajdują się jednak pary młode, jak i bliska rodzina czy przyjaciele. Może to właśnie Wy jesteście właścicielami lub miłośnikami zwierząt domowych? Kwestia obecności czworonoga na przyjęciu weselnym to nie kaprys, a często poważna decyzja. Jak ją podjąć? Przeczytajcie kilka wskazówek:

  • Pies na weselu. Priorytetem jest bezpieczeństwo i kondycja pupila. Należy rozpoznać charakter psa i określić jego możliwości. To pomoże w odpowiedzi na pytanie czy zabierać psa na wesele.
  • Miejsce. Jeżeli zapadała decyzja – zabieramy psa na wesele, warto zorientować się czy istnieje potencjalny wybieg lub miejsce na spacer w pobliżu sali weselnej. Trzeba też przemyśleć co zrobić z psem podczas uczty i tańców.
  • Czas. Warto określić czy zabierać psa na ślub i wesele czy tylko na samo przyjęcie. Może nie trzeba zabierać psa na całe wesele tylko na jego część?
  • Opieka. Należy upewnić się, że pies będzie miał opiekę przez cały czas. Warto zorganizować opiekuna, który nakarmi, wyprowadzi i zajmie się czworonogiem, kiedy zajdzie taka potrzeba.
  • Para młoda i goście. Przed decyzją o zabraniu psa na wesele, warto uzyskać zgodę pary młodej (jako goście). Ślub i wesele to jeden z piękniejszych dni w życiu i należy uszanować preferencje zakochanych. Zorientowanie się, czy pies nie przeszkadza gościom jest równie istotne (jako para młoda). Nie warto zabierać psa wbrew najbliższym. Takie rozwiązanie nie służy ani gościom, ani psu.

Jest jeszcze kilka kwestii, które warto rozważyć. Czy pies może być obecny podczas uroczystości ślubu? Co w przypadku, gdy psa trzeba zostawić w domu? Na co zwrócić uwagę by dzień wesele był radosny także dla psa?

Czy warto zabrać psa na wesele?

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w ogóle zabierać psa na wesele? Dużo zależy zarówno od właściciela, jak i futrzaka. Przede wszystkim należy mieć na uwadze dobro psa. Jeżeli pies ma być atrakcją weselną, lepiej sobie odpuścić. Pupil na weselu może budzić zachwyt i przykuwać uwagę gości. Czy Wasz pies jest na to gotowy?

W przypadku dużego przywiązania psa do właściciela, warto rozważyć zabranie pupila. (W przypadku psa przewodnika odpowiedź jest jednoznaczna). Psy mają nie tylko różne łapy, gabaryty i potrzeby, ale przede wszystkim różnorodne charaktery. Dzień wesela jest intensywnym czasem, który psu może dostarczyć wielu bodźców. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji i skutków. Z większym prawdopodobieństwem można zabrać psa towarzyskiego i odważnego, niż takiego, który wykazuje lęk. Łatwiej będzie zajmować się w dniu wesela psem zdyscyplinowanym. Na pewno należy zapewnić pupilowi odpowiednią opiekę i dostosować warunki.

Pies na weselu a para młoda

Pies przy parze młodej może leżeć lub stać u boku zakochanych podczas ślubu i wesela, tylko jeżeli jest na tyle cierpliwy, spokojny i silny, że wytrzyma ceremonię i zabawę. Takie świadkowanie u początku wspólnej drogi jest urocze. W wielu przypadkach zabranie psa na ślub i wesele przez parę młodą może okazać się kłopotliwe. Trudno sobie wyobrazić, żeby panna młoda czy pan młody podczas przyjęcia karmił, wyprowadzał lub pielęgnował psa. Czy jest to równoznaczne z pozostawieniem psa w domu? Niekoniecznie. Może ktoś z rodziny lub przyjaciół jest w stanie zaopiekować się zwierzakiem podczas przyjęcia? Ewentualnie pozostaje wynajęcie petsittera – opiekuna dla psa.

Pies na weselu wśród gości

Druga kwestia to goście. Pamiętajcie o zaproszonych osobach. To Wy najlepiej znacie swoich bliskich i rodzinę. Zabranie psa nie będzie dobrym pomysłem ze względu na alergików. Możecie spotkać się z takimi opiniami: Pies skacze spontanicznie na gości, brudząc eleganckie ubrania, głośno szczeka, ślini się, biega i przeszkadza! Niektórzy goście mogą zachować się jak pies ogrodnika i po prostu nie przepadają za zwierzakami (mają do tego prawo!). Niektórzy po prostu boją się psów. Wierzę, że jeżeli ktoś szanuje swojego pupila, tym bardziej uszanuje wolę drugiego człowieka. Roztropnie oceńcie sytuację!

Ważna jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko psa, ale i gości. Upewnijcie się, że Wasz pies reaguje łagodnie na mocne bodźce. Jak zachowa się Wasz pies, gdy małe dziecko nadepnie na ogon lub pociągnie za ucho? Dużo zależy nie tylko od rasy i wielkości psa, ale jego indywidualności.

Jeżeli już zdecydujecie się na obecność psa na weselu, przed przyjęciem poinformujcie o tym gości!

Czy jako gość mogę zabrać psa na wesele?

Najprościej będzie zapytać parę młodą. Pamiętajmy, że na weselu spotykamy się głównie z powodu szczęścia pary młodej! Nikogo nie powinna dziwić odmowa zakochanych na prośbę zabrania ze sobą pupila. Z drugiej strony, są przecież nietypowe wesela – w plenerze, w stodole, w namiocie czy w ogrodzie. Mniej formalne miejsca to więcej swobody! Są nietypowe pary, wśród których można znaleźć zapalonych miłośników i właścicieli czworonogów. Są także pary, które mają bardzo liberalne podejście do różnych kwestii. Warto rozmawiać!

Pies na weselu i ślubie – to dobry pomysł?

Psy nie tylko merdają ogonem. Psy szczekają, skaczą, biegają. W efekcie spontanicznej radości lub strachu pies może zabrudzić kreację lub zrobić oczko w rajstopach. Psie łasuchy mogą prosić o jedzenie, a niektóre potrafią wyjadać bez pozwolenia. Niektóre psy w przypływie amoku będą biegały radośnie wśród ludzi, a niektóre – wręcz przeciwnie. Przyjmijmy, że psy są dobrze wychowane i kulturalne. Zawsze jednak zdarzy się wyjątek (oczywiście nie jest to nasz pies). Co zrobić z psem?

Hotel dla psów

Najbardziej zachowawcza opcja to oddanie psa na czas wesela to specjalnego hotelu dla psów. Takie miejsca są coraz powszechniejsze i to nie tylko w dużych miastach. Hotel dla psów powinien być sprawdzony i godny zaufania. Zawsze pozostaje jednak pewne ryzyko. Mimo iż hotel dla psów będzie pięciogwiazdkowy, to pupil może znosić źle taki pobyt. Inne psiaki bez kłopotu zostaną w takim miejscu. Jeżeli nie macie pewności co reakcji Waszego pupila, spróbujcie pozostawić psa na jeden dzień w hotelu jeszcze przed weselem. Jeżeli w pobliżu Waszej miejscowości nie ma hotelu dla psów nie przejmujcie się, poszukajcie kogoś kto przyjedzie do Waszego psa!

Opiekun dla psa – petsitter

Psa można zostawić w mieszkaniu pod okiem opiekuna. Wystarczy, na czas wesela, udostępnić klucze do mieszkania zaufanej osobie. Opiekun nie tylko będzie doglądał domu, ale może nakarmić psa i wyprowadzić go na spacer. Problemem może okazać się fakt, że najbliższe i zaufane osoby najpewniej też będą zaproszone na wesele. Poproszenie o opiekę nad psem dalszych krewnych, którzy nie dostali zaproszenia na wesele może być nietaktem. Macie zaufanego sąsiada lub znajomego z pracy, który pomoże? Alternatywą jest oddanie psa pod opiekę znajomym, którzy są gotowi przyjąć psa pod swój dach na jeden dzień. Warto poprosić o pomoc.

Jeżeli wesele odbywa się niedaleko od miejsca Waszego zamieszkania, możecie oddelegować kogoś z rodziny by raz na kilka godzin pojechał zaopiekować się zwierzakiem.

Kolejną opcją jest wynajęcie petsittera. To osoba, która ma profesjonalną wiedzę i umiejętności. Profesjonalny opiekun zajmie się psem niezależnie czy postanowicie zabrać go na wesele czy zostawić pod opieką w domu.

Jak przygotować psa na wesele?

Rozważając obecność psa na ślubie czy weselu, należy wcześniej przeprowadzić próbę. Zgiełk, głośna muzyka, krzyk dzieci, śpiew gości, rozmowy kilkudziesięciu osób i hałas to bodźce dla uszu. Kościół, sala weselna, potrawy, napoje, cała gama perfum to bodźce dla nosa. Jeżeli jako ludzie czujemy te zapachy, to co dopiero pies! Dzień ślubu to posadzka kościoła, chodniki, trawnik, parkiet taneczny, wycieraczki. Jak zniosą to łapy Waszego futrzaka? Ciemny kościół, blask słońca, światła taneczne to dodatkowe bodźce dla psich oczu. Nieustanne nastawienie pupila na mnóstwo bodźców i czynników może okazać się męczące. Sprawdźcie wcześniej jak Wasz pies wytrzymuje podobne sytuacje!

Pies na ślubie

Jeżeli zdecydujecie się na obecność psa podczas ślubu, przygotujcie się! O ile widok psa nikogo nie dziwi, jego obecność w budynkach publicznych – już tak. Jeżeli chodzi o ślub cywilny, raczej nie ma co liczyć na łaskawość urzędników. Jeżeli wybierzecie odpowiednio przygotowane lub mniej formalne miejsce, obecność psa nie będzie stanowiła kłopotu. Dobrym pomysłem będzie urządzenie ceremonii ślubu cywilnego poza budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego. Sprawdzi się ślub w plenerze. Kolejną alternatywą jest ślub lub humanisty w okoliczności natury.

Co ze ślubem w kościele? Zasadniczo księża się nie zgadzają. Kościoły to miejsce sacrum, które wymagają czci (podobnie cerkwie, zbory, synagogi, meczety oraz inne świątynie i domy modlitw). Warto szanować obowiązujące zasady. Osobiście znam takich księży, którzy – jak święty Franciszek – uważają psy za braci mniejszych i pozwalają na ich obecność w murach kościoła. (Co ciekawe niekiedy tłumaczy się nazwę zakonu dominikanów jako psy pańskie – łac. Domini canes). Przypadek? Jeżeli macie wątpliwości, zapytajcie gospodarza miejsca o pozwolenie!

Pies podczas wesela

Jeżeli postanowiliście już zabrać psa na wesele, ważne by mieć na względzie komfort i bezpieczeństwo, zarówno psa, jak i gości. Czworonogi potrzebują przestrzeni o naturalnym charakterze jako wybieg i miejsce spacerów. O ile pies na sali weselnej może czuć się zagubiony, o tyle podczas wesela w plenerze będzie łatwiej. Sprawdźcie przed imprezą czy na miejscu można wyznaczyć przestrzeń dla psa. Warto zadbać o odpowiednio przygotowany kącik z wodą, karmą i miejscem do leżenia. Sprawdźcie czy wokół sali istniej miejsce na spacer. Czasem obecność psa jest niepożądana lub niedozwolona w takich miejscach. Bawiący się goście i dzieci to odpowiedzialność. Najlepiej, gdy w pobliżu miejsca wesela znajduje się park lub las. To potencjalne miejsca na spokojny spacer dla psa i opiekuna.

Pies na weselu – pomysły

W sieci i na forach można spotkać różne opinie i pomysły dotyczące psów na weselu. Trzeba być bardzo ostrożnym. Wśród inspiracji znajdziecie stroje dla psa: sukienki dla psa na wesele, muchy dla psa na wesele czy garnitury oraz drobne kokardy. Ubieranie psa w garnitur lub przynajmniej założenie muchy może wyglądać zabawnie. Nie zawsze jest to jednak rozwiązanie komfortowe dla czworonoga.

Z łatwością znajdziecie pomysły dotyczące funkcji psa na weselu. I nie mówię tu o psie przewodniku, który pomaga parze młodej z zaburzeniami wzroku. Wśród najbardziej popularnych inspiracji znajdziecie psy podające złote obrączki. Niekiedy są to po prostu psy ze ślubną smyczą, leżące pod krzesłami panny młodej. Nie spotkałem się jeszcze z koncepcją zaangażowania psa do pilnowania prezentów, kopert lub alkoholu. Pomysł z przyniesieniem obrączek przez psa uważam za dyskusyjny (ale gdyby taki pies zwiał z obrączkami – nie potrafiłbym się opanować ze śmiechu). Jak podejść do kwestii psa bardziej na serio? Zobaczcie co wymyśliłem na końcu artykułu!

Strój dla psa na wesele

Kreatywność ludzka w branży ślubnej nie zna granic. Jej skutki dotykają również psy. Coraz częściej pojawiają się pomysły na strój dla psa na wesele. Skoro w tym wyjątkowym dniu dekoruje się mieszkania, kościoły, sale weselne, no i ludzi, to czemu nie ubrać pupila w fantazyjny strój dla psa na wesele? W sieci można znaleźć garnitury, sukienki i muchy dla psa na wesele. Czy takie rozwiązanie to tylko kaprys? Zasadniczo tak. Wśród psów są jednak takie, którym obecność stroju nie przeszkadza (psy o spokojnym charakterze, rodzinne, ociężałe) oraz takie, które są przyzwyczajone (małe rasy, które chłodną porą noszą ochronne kubraczki lub yorki czy maltańczyki z kokardą).

Czy warto ubierać psa w strój na wesele? Na pewno pies w sukni, garniturze lub z muchą będzie się odróżniał jako pies weselny od pozostałych psów. Pupil w garniturze niosący obrączki będzie wyglądał bardziej dostojnie niż „nagi” pies. Czy jest to niezbędne? Ostateczna decyzja należy do Was – właścicieli, którzy mają na względzie dobro pupila. O czym należy pamiętać szykując strój dla psa na wesele? Sprawdźcie!

Sukienka dla psa na wesele

Skoro na dzień wesela kobiety szykują wyjątkowe kreacje, czemu nie przygotować takiej psu? Sukienka dla psa na wesele może wyglądać sympatycznie na zdjęciu i nie tylko. Na pierwszym miejscu należy mieć komfort zwierzaka. Niektóre futrzaki mogą źle znosić noszenie ubrań, wiercić się, drapać oraz próbować zdjąć sukienkę dla psa – w takich przypadkach lepiej odpuścić. Można sprawdzić jak Wasz pies znosi noszenie takich dekoracji jeszcze przed ślubem. Kolejna uwaga – taka sukienka dla psa powinna być założona na krótki czas, najlepiej tylko do zdjęć lub na ceremonię. Czworonogi nie są przyzwyczajone do noszenia ubrań, w tym sukienki dla psa. Wyjątkiem są małe rasy, które kubraczki noszą chłodną porą i nie tylko (takie ubrania pełnią raczej funkcję ochronną niż dekoracyjną). Należy uważać na uciskające gumki oraz skład materiałów użytych do produkcji sukienki dla psa (uczulenia, podrażnienia). Warto pamiętać, że weselna sukienka dla psa będzie pasowała raczej suczkom niż psom. Bardziej adekwatną propozycją dla mężczyzn jest mucha.

pies na weselu

Mucha dla psa na wesele

Stylowa muszka to dekoracyjny element ubioru dżentelmena. Niektóre pary młode w wyjątkowym dniu ślubu dekorują nie tylko siebie, miejsce wesela i ślubu, ale nawet pupila! Mucha dla psa na wesele to proste i efektowne rozwiązanie. Jak każdy strój dla psa, muszka jest kwestią dyskusyjną. Pupil z muchą na szyi będzie się wyróżniał. Zadbajcie o bezpieczeństwo i wygodę czworonoga. Pamiętajcie, że nie warto męczyć ukochanego zwierzęcia wyłącznie dla kaprysu. Mucha dla psa na wesele powinna być wykonana z bezpiecznego materiału i nie powodować dużego ucisku. Paradoksalnie mucha dla psa na wesele nie powinna być noszona na weselu! Jeżeli już zapadła decyzja o ubraniu psa, much powinna być noszona krótko, tylko na potrzeby zdjęcia lub paradnych gestów. Z doświadczenia wiem, że większość psów nie lubi nosić dodatkowych elementów na głowie i okolicach.

Pupil na weselu – nie dla psa kiełbasa

Kolejny aspekt to dieta. Na przyjęciu weselnym stoły uginają się od ilości jedzenia. Należy uważać nie tylko na psa, który może podjadać przekąski, ale także na gości, którzy chcąc skraść psie serce, będą karmić go przysmakami. Przed weselem warto poprosić gości o niedokarmianie psa jedzeniem ze stołów. Kolejna kwestia to skład diety. Nie bez powodu pożywienie dla psa różni się od tego dla ludzi. Mimo iż pies jest istotą wszystkożerną, niektóre potrawy mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia czworonoga. Zamiast weselnego tortu czy wędlin, trzeba przygotować psu karmę i wodę oraz zapewnić spokojny kąt.

Sesja ślubna z psem

Sesja ślubna z psem to ciekawy pomysł, który nie tylko urozmaici reportaż ślubny, ale skradnie serca wielu parom młodym i gościom. Taką sesję ślubną z psem można zorganizować na kilka sposobów:

  • Mini sesja ślubna z psem w dniu wesela. Zależy Wam bardzo na zdjęciach ślubnych z udziałem psa? Najlepszym momentem będą przygotowania do ślubu. Wśród ogólnego zgiełku i podniecenia jakie panuje w wielu domach panien i panów młodych, warto znaleźć kilka minut na wytchnienie. Takim czasem może być sesja ślubna z psem. W ciągu krótkiego czasu można stworzyć piękne portrety pary młodej, razem lub oddzielnie, z psem. Wadą może okazać się pozostająca sierść psa na ubiorze ślubnym lub niefortunny wypadek z psimi pazurkami lub zębami (zaciągnięty materiał, zadrapanie na skórze, oczko w rajstopach). Zaletą takiej sesji jest komfort psa. Futrzak na czas wesela może zostać w mieszkaniu i uniknąć weselnego hałasu, a Wy będziecie cieszyć się zdjęciem z ulubionym psem!
  • Sesja ślubna z psem w domu. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w dniu ślubu, ale także podczas sesji wykonywanej innego dnia. Pies pewnie czuje się na swoim terenie. Warto wykorzystać tę okoliczność! Takie domowe portrety z psem są urokliwe i szczere.
  • Sesja ślubna z psem w plenerze. Są to sentymentalne zdjęcia ślubne, które wykonywane są w dniu innym niż weselny. Zaletą takiej sesji jest większy komfort zarówno dla psa, jak i pary młodej. Do wybranego miejsca można wybrać się z psem i stworzyć fantastyczne kadry pełne miłości i serdeczności!

Zdjęcia ślubne z psem

Obecność psa na sesji zdjęciowej nie budzi kontrowersji. Podczas plenerowych zdjęć ślubnych panuje swoboda i więcej luzu. Pies na zdjęciach ślubnych to dobry pomysł. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • Specyfika miejsca sesji. W niektórych miejscach wstęp dla zwierząt domowych może być zakazany. Dotyczy to np. parków narodowych, budynków użyteczności publicznej.
  • Logistyka. Zabierając psa na zdjęcia należy zadbać o wygodę swoją i swojego zwierzaka. Na wyjazdy krótkie i długie, należy zapewnić psu wygodę w aucie. Zabrudzenie sukni ślubnej czy garnituru nie stanowi trudności dla psa.
  • Bezpieczeństwo. Istnieje powiedzenie bądź czujny jak pies podwójny. W tym przypadku – w punkt! Pies na sesji to dodatkowa troska i obowiązek. Oceńcie jeszcze przed zdjęciami czy Wasz pupil jest w stanie w miarę spokojnie pozować razem z Wami!

Pies na weselu – co możesz zrobić?

Podsumowując. Na samym początku warto samemu sobie postawić niewygodne pytanie – czy zabieram psa na wesele ze względu na dobro zwierzaka czy dla zaspokojenia własnego ego? Należy uwzględnić bezpieczeństwo i komfort pary młodej, gości i psa. Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków naszemu pupilowi. Co można zrobić?

  • Zostawić czworonoga w specjalnym hotelu dla psa (mało komfortowe rozwiązanie, które należy rozważyć w ostateczności. Pobyt w psim hotelu może być stresujący)
  • Powierzyć psa znajomej lub zaprzyjaźnionej osobie, która nie będzie obecna na weselu (istotne by pies był przyzwyczajony do takiego człowieka)
  • Zabrać psa na wesele i zapewnić mu odpowiednie warunki (dieta, miejsce na odpoczynek w pokoju hotelowym lub przygotowanym kącie). Psi opiekun podczas wesela będzie na wagę złota.

Fotograf na wesele z psem

W moim domu rodzinnym nie mogło zabraknąć psa. Pamiętam psa Dingo, owczarka niemieckiego, który mimo iż zdyscyplinowany, miał swoje humory. Nie zapomnę Merfika, rezolutnego spaniela, do którego miałem jednak ograniczone zaufanie. Baron, golden retriever to najbardziej łagodny i miły psiak jakiego znam (nawet jeżeli podczas wygłupów nadepnę na ogon czy łapę, pies nie wykazuje żadnej agresji). Niemniej w dzieciństwie ugryzł mnie kundel Tomy. Przed incydentem miałem do niego pełne zaufanie i warto nadmienić, że nie zachowywałem się agresywnie lub podejrzanie. Po prostu coś się psiakowi pewnego dnia odwidziało! Nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, jak zachowa się pies w konkretnej sytuacji.

Pupil na weselu – zdjęcia ślubne

Jestem miłośnikiem natury. Nie tylko wędruję po lasach (i fotografuję sesje w lesie) czy obserwuję ptaki. Razem z rodzeństwem opiekowaliśmy się różnymi zwierzętami domowymi. Moje siostry troszczyły się o króliki i koszatniczki, ja miałem „stadko” chomików i szczury, a mój brat – myszoskoczka, patyczaki i straszyki. Nieraz ratowałem z opresji jeże i inne zwierzaki (żaby, ropuchy, fretka), a raz w życiu byłem świadkiem ratunku olbrzymiego łosia!

Gdy jako fotograf ślubny widzę Waszego pupila, serce mi mięknie. Może i kot lub pies zostawi trochę sierści na garniturze lub sukni, ale taki portret wygląda uroczo. Zobaczcie sami!

Karma dla psów zamiast kwiatów na ślub

Podczas ślubu i wesela należy psu zapewnić dobre warunki. Myśląc o pupilu na weselu, należy mieć na uwadze jego dobro. Szukacie pomysłu? Może warto poprosić Waszych gości o karmę dla psów zamiast kwiatów czy innych prezentów? Uwierzcie mi, że jeżeli skierujecie do Waszych bliskich i przyjaciół apel o karmę dla psów na ślub, będziecie uchodzić za prawdziwych przyjaciół zwierząt niczym święty Franciszek. Pies na weselu i ślubie na pewno będzie bardziej szczęśliwy ze smakołyków niż z muchy pod szyją lub psiej sukienki na grzbiecie!

Karma dla psów na ślub

Karma dla psów jako prezent ślubny nie musi być zjedzona tylko przez Waszego psa. Co z parami młodymi, które nie mają psa? Idealnym rozwiązaniem jest charytatywna zbiórka psiej karmy do pobliskiego schroniska dla zwierząt. Warto poprosić Waszych gości o karmę dla psów zamiast kwiatów. Możecie też dowiedzieć się wcześniej czego konkretnie potrzebuje wybrane schronisko. Zebrane w ten sposób smakołyki możecie przekazać schronisku, co będzie wyrazem wielkich serc – Waszych i bliskich Wam osób.

pies na weselu

Wesele z psem – fotograf ślubny

Jako fotograf ślubny, nierzadko spotykam pary, które są właścicielami zwierzaków, w tym psów. Bardzo często to oddani miłośnicy zwierzaków. Widziałem pieski i psy nie tylko podczas przygotowań, ale także w trakcie wesela czy ślubu!

Spodobały się Wam moje zdjęcia psów? Zobaczie inne Chcecie żebym sfotografował Wasz wymarzony ślub i wesele? Wystarczy, że podacie mi datę i miejsce ślubu. Wypełnijcie formularz kontaktowy, a odpowiem najszybciej jak potrafię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *