Sesja w lesie – Ola i Przemek

Sesja w lesie to naturalny pomysł na zdjęcia dla par ślubnych, zakochanych i narzeczonych. Las to przestrzeń, która zapewnia Wam intymność i swobodę. Sesja w lesie to świetna okazja do pokazania piękna Waszej relacji. To wyjątkowa okazja do zamknięcia w kadrze emocji i ulotnych chwil. Chodźmy razem na sesję do lasu. Poprowadzę Was krok po kroku!

Plenerowa sesja w lesie

Mam sentyment do lasu. Jako dziecko mieszkałem w leśniczówce. Lubię wybierać się do lasu na wędrówki, obserwacje ptaków, fotografowanie zwierząt. Natura to moja pasja. Wychowałem się w rodzinie leśników, od dzieciństwa chodziłem na spacery po lasach, parkach i rezerwatach, wiem czemu wilk wyje w księżycową noc i czemu ryś tak szczerzy zęby rad. Podczas moich wypraw zauważyłem, że las jest świetnym miejscem na plenerowe sesje i wyjątkowe zdjęcia.

Sesja fotograficzna w lesie

Podczas sesji dla zakochanych dbam o atmosferę zaufania i intymności. Fotografując, zabiegam o naturalność i autentyczność relacji. Znajduje to swój praktyczny wymiar w tym, że stawiam na gesty par. Nie ustawiam zakochanych, a jedynie podpowiadam. Przejawem tej szczerości w zdjęciach par są emocje, radosne i zakochane oczy, muśnięcia dłoni, spotykające się ze sobą usta na chwilę przed pocałunkiem. Lubię ten klimat sesji i wiem, że las i natura temu sprzyjają. Jest coś w tym, że głęboko w sercu mamy wpisaną tęsknotę do przyrody.

Matka natura pomaga mi podczas zdjęć. Nie używam rekwizytów. Fakt, że sesja fotograficzna odbywa się w lesie, zupełnie mi wystarcza. Naturalny las to idealne tło dla pięknej i szczerej relacji narzeczonych. Lubię włosy lekko rozwiane lub dotkliwie targane wiatrem. Długie, rozwiane włosy to efekt świeżości na zdjęciach. Rośliny tworzą epickie krajobrazy, karmią wyobraźnię i tworzą najlepszą scenerię do zdjęć. Flora to nie tylko feeria barwnych kwiatów i soczyste trawy. Narzeczeńska sesja w lesie nie udałaby się bez bujnych koron drzew, mozaiki kory, miękkości mchów i szpilek sosnowych. Natura jest doskonałą inspiracją.

Fotograficzna sesja w lesie – inspiracje

Fotograficzna sesja w lesie to przygoda! Już sam pomysł na sesję w lesie jest inspirujący. Spokój, cisza i zapachy pozwalają na nabranie odpowiedniego dystansu. Co mnie inspiruje do leśnych zdjęć? Mam dwie inspiracje: ludzie i natura.

Skąd czerpię pomysły na sesje w lesie? Pierwszym impulsem do leśnych zdjęć są ludzie – to Wy! Inspiracje na zdjęcia w lesie przychodzą, gdy przed obiektywem widzę zakochanych ludzi. Wasze emocje, relacje i reakcje nadają tempo i ton zdjęciom. Na początku sesji, staram się pomagać moim parom. Są to raczej podpowiedzi i sugestie. Stawiam na naturalność i to co autentyczne w relacji. Niektóre pary lubią się tulić, inne głaskać, inni po prostu trzymając się za ręce, patrzą sobie w oczy. Sesja w lesie to emocje i szczerość. Najczęściej po kilku podpowiedziach z mojej strony para się rozkręca. A czasem wystarczy po prostu zostawić zakochanych samym sobie, patrzeć i robić zdjęcia.

Kolejną Inspiracją do zdjęć jest leśny krajobraz. Tak jak różni są ludzie, tak różne są lasy. Zwyczajne, a piękne bory sosnowe rosnące na piasku to przestrzeń na wspólny spacer i bieganie pośród przenikających promieni słońca. Brzozy wśród kęp statecznych bagien to nietypowe tło dla pocałunków. Potężne dęby to sposób na ilustrację silnego związku. Olchy nad jeziorem to kawałek cienia w upalny dzień. Piękno lasu ma wiele obliczy. Sesje zdjęciowe w lesie są piękne i wyjątkowe – jak sam las. Przy odrobinie wyobraźni można zauważyć architekturę lasu:

 • wysokie drzewa stanowią ściany lasu
 • alejki, kładki i ziemia to podłoga, a mech lub zarośla mogą być dywanem
 • formacje krzewów to kurtyny
 • pojedyncze rośliny mogą być ciekawymi akcentami
 • polany i śródleśne łąki to swoiste wnętrza

Taki leśny schemat może pomóc w planowaniu i przebiegu sesji w lesie.

Sesja zdjęciowa w lesie – pomysły

W fotografowaniu sesji w lesie najbardziej inspirują mnie ludzie i las, czyli dwa istotne składniki takich zdjęć. Jeżeli szukacie gotowych rozwiązań, zobaczcie moje gotowe pomysły na sesje w lesie:

 1. Spacer po leśnej ścieżce
 2. Na tle leśnego krajobrazu
 3. Pocałunek pod koroną drzew
 4. Zakochani oparci o pień drzewa
 5. Romantyczny portret nad leśnym jeziorem
 6. Wasze splecione dłonie na tle kory drzewa
 7. Leżakowanie na leśnej polanie – wspólny odpoczynek
 8. Zakochana para bujająca się lekko w rytm liści na wietrze
 9. Leśny muflon – mężczyzna nosi swoją ukochaną na barana
 10. Portret z liściem paproci (po sesji można go zasuszyć na pamiątkę)

Wykonując taką serię zdjęć w lesie z jedną parą, jestem w stanie otrzymać kilkanaście różnych ujęć. To bogaty materiał. Spośród fotografii wybieram najlepsze i tworzę ciekawą historię zakochanych.

Zdjęcia w lesie – miejsce na sesję

Fotografując, działam przede wszystkim na terenie Lublina, Warszawy, Rzeszowa i okolic. Lubię lasy z moich rodzinnych stron. Jak sami zobaczycie, polecam na sesję narzeczeńską Lublin i okolice. Nie ma problemu bym dojechał dalej. Z chęcią pomogę Wam znaleźć las na sesję zdjęciową. Moje ulubione miejsca to:

 • Poleski Park Narodowy i jego ścieżki przyrodnicze
 • Roztocze i okolice Zwierzyńca
 • Lasy Kozłowieckie
 • Lasy w okolicy Biłgoraja
 • Okolice Kazimierza Dolnego
 • Lasy Parczewskie
 • Lasy Janowskie
 • Kozienicki Park Krajobrazowy
 • Kampinoski Park Narodowy
 • Las Kabacki
 • Bieszczadzkie lasy

Jeżeli w bezpośrednim sąsiedztwie nie macie lasu, wystarczy udać się za miasto, odwiedzić pobliski park lub zagajnik. Często do sesji wystarczy nawet niewielki las z wysokimi drzewami. Matka Natura potrafi zaskakiwać i pomagać podczas sesji w lesie. Co więcej – rolę lasu może pełnić park miejski lub nawet niewielki zagajnik w waszym sąsiedztwie. Przykładem takich zdjęć jest sesja narzeczeńska w Puławach. Fotografie łączą klimat miejski z naturalnym.

Jak się przygotować do plenerowej sesji w lesie?

Warto śledzić prognozę pogody. Plenerowa sesja w lesie to zmienne warunki w ciągu dnia, miesiąca i roku. Ubierzcie się adekwatnie do temperatury. W razie opadów warto zadbać o płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol. 

Wygodne buty to kolejna rzecz na liście. Sam noszę wygodne trampki lub trekki (w zależności od pogody). Narzeczonym i zakochanym parom polecam zabierać zapasowe obuwie: jedna para do zdjęć, druga do chodzenia (czasem jedna para spełnia obie funkcje). Jeżeli chodzi o ubiór, zalecam stonowane barwy i unikanie krzykliwych wzorów, tak by nie przeszkadzać mieszkańcom lasu. Jeżeli zastanawiacie się nad stylówką, połączcie wygodę i trochę elegancji. Less is more!

Obecność owadów może być uciążliwa. Tam, gdzie jeziora, rzeki czy bagna, najpewniej spotkamy komary. Na takie okazje zabieram ze sobą skuteczny środek na insekty (mugga lub ultrathon).

Warto pamiętać o butelce czystej wody. To wybawienie w upalne, letnie dni w lesie. Zwykła woda gasi pragnienie skutecznie. Ja polecam jeszcze chusteczki nawilżane. Można nimi otrzeć pot, kurz i nieco się orzeźwić. Nie będę już wspominał o takim banale jak dobry humor i pozytywne nastawienie.

Nie umiecie pozować? nie wiecie po co? Jak się przygotować?
Przeczytajcie wszystko o sesji narzeczeńskiej!

Koniecznie przeczytajcie mój poradnik. Specjalnie dla Was przygotowałem kompletne kompendium wiedzy na temat sesji narzeczeńskiej. Po kolei tłumaczę, inspiruję, doradzam. Mam nadzieję, że znajdziecie tam wszystko o co baliście się zapytać (ale tylko w kwestii zdjęć). Sprawdźcie!

Jak wygląda sesja fotograficzna w lesie?

Fotograficzna sesja w lesie to rodzaj spaceru. Na początku razem wybieramy miejsce na zdjęcia i ustalamy termin sesji w lesie. W zależności od lokacji, warto przed zdjęciami sprawdzić czas dojazdu. Kiedy tylko jest okazja, zabieram się razem z Wami Waszym autem; czasem to ja zabieram Was (w ten sposób ograniczamy spaliny). Do rzeczy! Jak to jest z tą sesją?

Przez kilkadziesiąt minut wędrujemy wspólnie w poszukiwaniu intrygujących i ciekawych kadrów, z których zbuduję Waszą historię wizualną. Cierpliwie prowadzę Was przez proces sesji. Fotografuję Wasze emocje, spojrzenia, gesty. Nie brakuje portretów, bliskich zdjęć i tych z leśnym krajobrazem. Stawiam na Waszą spontaniczność i naturalność. Często podpowiadam, jak wyjść dobrze i naturalnie na zdjęciach. Od Was w dużej mierze zależy klimat, przebieg i dynamika zdjęć. Wspólnie możemy tworzyć małe dzieła sztuki dla Wielkich serc!

Po skończonych zdjęciach Wy macie czas na odpoczynek dla siebie, ja pędzę obrabiać zdjęcia z sesji w lesie. Spędzając minuty i godziny przed monitorem, tęsknię za kolejną wyprawą do lasu.

Fotograf na sesję zdjęciową w lesie

Jeżeli podobają się Wam takie zdjęcia jakie przed chwilą widzieliście, napiszcie. Chętnie wybiorę się z Wami na fotograficzny spacer po lesie. Zapytajcie o cenę i dostępny termin już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *