sesja narzeczeńska w Puławach

Sesja narzeczeńska Puławy

Fotograficzna sesja narzeczeńska to świetna okazja na wspólną przygodę jeszcze przed ślubem. Wspólnie z Gabrysią i Ernestem zabieram Was do Puław i okolic. To miejsce, które skrywa wiele zakątków i tajemnic. Sprawdźcie jak połączyć miłość, wątki historyczne, popkulturę i naturę. Photos, love and rock and roll!

Sesja dla pary w Puławach

Sesja dla pary to emocjonalne zdjęcia dla zakochanych, narzeczonych czy już zaślubionych par. Ulotne chwile, radość i piękno relacji zasługują by uwiecznić je na zdjęciach. Specyficznym rodzajem sesji dla par są zdjęcia narzeczeńskie. To takie fotografie, które wykonywane są jeszcze przed ceremonią ślubną, w inny dzień.

Jak wygląda sesja przedślubna w Puławach?

Jak sprawić by słowa o emocji i uczuciach nie pozostały pustym frazesem? Do aparatu wkładam karty pamięci, akumulator i najważniejsze – serce! Połączenie mojego obserwującego serca i bijących serc zakochanych to potężny ładunek.

Pracując jako fotograf ślubny, przed realizacją zdjęć narzeczeńskich, ustalam wspólnie z parą termin i miejsce zdjęć. Z Gabrysią i Ernestem zdecydowaliśmy się na Puławy i okolice, rodzinne strony zakochanych. Cudze chwalicie, swego nie znacie – te słowa pasują do większości polskich miasteczek i miast. Często powtarzam, że kapitalne zdjęcia narzeczeńskie można stworzyć nieopodal mieszkania lub w przydomowym ogrodzie.

Stawiam na naturalność i spontaniczność. Przed zdjęciami zachęcam moje pary do swobodnego zachowania, okazywania uczuć i emocji. Przed wciśnięciem spustu migawki doradzam, jak wyjść przed obiektywem pięknie i atrakcyjnie. Co w przypadku zakochanych, którzy nie wiedzą, jak pozować? Mam kilka sprawdzonych rozwiązań, którymi chętnie się dzielę i pomagam stworzyć naturalne zdjęcia narzeczeńskie. Połączenie spontaniczności i planowania daje wspaniałe efekty.

Najczęściej zabieram moje pary na spacer po ciekawym miejscu. Pierwsze zdjęcia to czas na przyzwyczajenie się do aparatu i obecności fotografa. Najtrudniejszy pierwszy krok – nie dla każdego bycie fotografowanym to norma. Doświadczenie uczy, że mężczyźni mają największe opory. Pomagam je przezwyciężać, pokazując kilka zdjęć na wyświetlaczu aparatu jeszcze podczas sesji.

Po zakończonej sesji, wybieram najciekawsze ujęcia, z których układam ciekawą historię i wysyłam zakochanym. Takie ujęcia można wykorzystać do budowania rodzinnego albumu, jako prezent dla rodziców czy dodatek do ślubnych zaproszeń czy dekoracji sali weselnej. Sprawdźcie także inne pomysły i poznajcie temat sesji narzeczeńskiej od A do Z.

Puławy – miasto-ogród na sesję narzeczeńską

Puławy? To miasto z tajemniczym klimatem. Najbardziej znanym miejscem jest puławski park, któremu kształt nadała Izabela Czartoryska – księżna, matka, żona, kochanka, kobieta oświecona. Izabela nie tylko dumnie kroczyła po puławskiej ziemi. Zdaje się, że każdy z jej kroków odcisnął się tu na stałe! Rośliny, wśród których wyróżniają się drzewa stare i młode, proste i powyginane, ponadto krzewy, byliny i kwiaty, tworzą absolutnie magiczny zakątek. Izabela dużą uwagę przykładała do projektowania parku, rabat i krajobrazu.

Sesja narzeczeńska w Puławach – gdzie?

Współczesny park w Puławach to bezcenne dziedzictwo i baśniowa sceneria dla zdjęć: narzeczeńskich, ślubnych i portretowych. Wśród roślin poukrywane są tajemnicze zakątki, romantyczne budowle i artefakty pełne wdzięku i stylu:

 • Pałac Czartoryskich – siedziba Muzeum Czartoryskich w Puławach, historyczna forteca królewska. Pałac ma bogatą historię i architekturę. Przebudowywany i targany wiatrami historii stanowi interesujące tło zdjęć. Przed pałacem zlokalizowano sadzawkę z fontanną, woliery z bażantami. Uwielbiam Dziedziniec przedni (ten przed dziedzińcem honorowym), z aleją drzew (epicki widok), trawnikiem (świetny na piknik), ceglastą ścianą (portretowe tło) i widokiem na pałacową wieżę ciśnień (oldskulowy akcent zdjęć).
 • Domek Gotycki – ta neogotycka budowla, przez lata była świadkiem wzlotów i upadków. Każdą ze ścian kształtowały żarna dziejów. Dom Gotycki w Puławach to najbardziej znana atrakcja w parku i mój numer jeden. Każda z elewacji jest inna. Każda zachwyca. Wysoki portyk o smukłych kolumnach ma nobilitujący charakter. Zakochane pary pod gotyckim łukiem wyglądają wzniośle. Lubię łukowe drzwi na ceglanej ścianie, witraże neogotyckich okiennic i rozety. Romantyczny klimat podkręca pełna dramatyzmu scena w grupie rzeźbiarskiej Tankred i Klorynda. Moim parom życzę by ich miłość była piękna, ale nie tak tragiczna jak losy rzeźbionych kochanków. Domek gotycki ma unikatowy klimat, którego nie może zabraknąć na sesji narzeczeńskiej.
 • Świątynia Sybilli – rotunda o antycznej formie. Kształt budynku wyraźnie inspirowany rzymską świątynią Westy w Tivoli. Wewnątrz znajdują się dwie okrągłe sale, ale to fasada jest najbardziej efektowna. Kilkanaście korynckich kolumn dźwigających fryz strzegą rzeźby lwów. Napis nad ogromnymi drzwiami znajduje się napis Przeszłość-Przyszłości. Słowa okazały się prorocze. Dziś w Puławskim Parku mogę tworzyć piękne sesje zdjęciowe dla narzeczonych, dzięki mądrej pracy przodków.
 • Domek żółty Aleksandryjski – niegdyś służył jako dom noclegowy cara Aleksandra (stąd nazwa). Dziś siedziba działu Muzeum Czartoryskich w Puławach, gdzie organizowane są wystawy czasowe. Piękny w prostocie budynek z portykiem kolumnowym i schodkami to miejsce, które zachwyca. Zgrabne urozmaicenie sesji narzeczeńskiej.
 • Schody Angielskie – konstrukcja, która łączy Park Dolny i Park Górny. Malownicze, ceglane schody skryte pod szeregiem arkadowych łuków wyglądają pięknie o każdej porze roku. Szczególnie zjawiskowo złocą się jesienią. To swoisty tunel, w którym można stworzyć całą serię pięknych kadrów z sesji dla zakochanych. Nieco zaniedbane miejsce, w którym można uzyskać mistyczny klimat.
 • Altana Chińska – niewielki budyneczek inspirowany kulturą dalekiego wschodu. Dom Chiński pochodzi z około 1760 roku i przez lata intryguje kształtem. Mimo, iż nie zastosowano tradycyjnego elementu dougong, dach jest charakterystycznie „azjatycko” wygięty. Altana chińska to ciekawy element sesji zdjęciowej dla par, które lubią kulturę azjatycką.
 • Brama Rzymska – od początku zbudowana jako ruina, naśladująca pozostałości Łuku Tytusa w Rzymie. Ubytki w murze czy wrażenie nieco zaniedbanej architektury to celowy zabieg. Bez obaw! Konstrukcja jest solidna na tyle by stanowić jedno z wejść do parku. Lubię ustawiać zakochanych pod tym łukiem by uwznioślić relację między narzeczonymi.
 • Mostek Zakochanych – tuż za parkiem, nad ulicą głęboką wybudowano most. Okazuje się, że po jego drugiej stronie schowany jest kolejny. Właściwie ten mały, przytulny most zwany jest Mostkiem Zakochanych. Wejścia stanowią bramy o łukowym kształcie, a całość malowniczo wpisuje się w krajobraz. To element, który może uświetnić niejedną sesję zdjęciową.
 • Schody Tarasowe – to konstrukcja wielu szerokich ramp na skarpie wiślanej. Tarasowe schody łączą Park Dolny z Parkiem Górnym. Z jednej strony same schody są malowniczym elementem, z drugiej – to z nich roztacza się widok na sąsiadujący krajobraz łachy Wiślanej, Puław i okolic.
 • Łacha Wiślana – to starorzecze Wisły o dzikim charakterze. Kanał ciągnie się równolegle wzdłuż południowej granicy parku. Na Łasze Wiślanej można uzyskać naturalny klimat zdjęć dla zakochanych i poczuć siłę przyrody. Obecność wody i roślin sprawia, że miejsce odwiedzane jest przez zwierzaki. Poczujcie się jak w lesie.
 • Most Arkadowy – nazywany też Mostem Rzymskim. To kładka w południowej części parku, w formie obszernego łuku. Na nim rozciąga się wąska ścieżka spacerowa. Pod arkadą znajduje się wąwóz porośnięty krzewami. Romantyczny klimat pełną gębą.
 • Pałac Marynki – klasycystyczny pałac na planie prostokąta. Portyk wgłębny, z czterema kolumnami to architektoniczny ewenement (występuje tylko w Łazienkach Królewskich w Warszawie). Wyżej, na architrawie umieszczono inskrypcję z Horacego: Iste terrarum mihi praeter omnes angulus ridet, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: Ten zakątek najbardziej ze wszystkich się do mnie uśmiecha.

Uważam, że w puławskim parku jest jeszcze wiele zakątków, które się uśmiechają i które stanowią idealny krajobraz dla uśmiechów zakochanych par. Poza tym? Warto szukać perełek. Do takich należą nadwiślańskie krajobrazy czy budynki z duszą. Do tych ostatnich należy Boutique Hotel Trzy Korony – świetne miejsce na industrialne wesele, ślub i plener.

Zdjęcia zakochanych – Puławy i okolice

Z Gabrysią i Ernestem spacerowaliśmy po puławskim parku w pogodny, słoneczny dzień. Wspólnie wykorzystaliśmy zarówno światło słońca, jak i cień drzew. Jako tło romantycznych ujęć posłużyły nam unikatowe zabytki architektury, jak i naturalny krajobraz. Najważniejszym elementem każdej sesji są autentyczne uczucia i emocje. Reszta to dodatek.

Gołąb

Drugą rundą sesji narzeczeńskiej był wypad do Gołębia. Zwiedzając interesujące miejsca w województwie lubelskim, natrafiłem na perełkę architektury. Mowa o Domku Loretańskim w Gołębiu. To majstersztyk architektury manierystycznej. Różowo-kremowa elewacja wygląda jak apetyczne ciasto. Skusiłem się na kilka kawałków. Co więcej! Wśród detali architektonicznych zostały rozmieszczone rzeźby i detale, które wyglądają jak komiks. Nawet się nie zastanawiałem, umieszczając zakochanych w ramy architektury. Jak wyszło? Zobaczcie sami! 

Las Miejski w Puławach

Pod koniec sesji narzeczeńskiej dołączył trzeci towarzysz, pies Misza. Z Gabrysią i Ernestem wybraliśmy się na krótki, ale intensywny spacer po Lesie Miejskim w Puławach. Nie tylko wygraliśmy pojedynek z komarami. Spaliliśmy kilka kalorii. Nasyciliśmy oczy zielenią drzew. Pies mógł zebrać nieco patyków. Ja znalazłem światło słoneczne, którego pożądałem. Uwielbiam oddychać leśnym powietrzem i fotografować narzeczonych w lesie. Te leśne fotografie zakochanych były idealnym zwieńczeniem sesji narzeczeńskiej.

Sesja narzeczeńska – Puławy i okolice

Spodobała Wam się historia Gabrysi i Ernesta? Zobaczcie jak zakochani bawili się na swoim weselu w Siedlisku na Rozdrożu! Jeżeli chcecie mieć podobne zdjęcia, wystarczy, że do mnie napiszecie. Z radością i otwartym sercem stworzę kolejne zdjęcia narzeczeńskie pełne pasji, naturalności i magii. Zapraszam do kontaktu. Być może jeden mail dzieli nas od wspaniałych zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *