Jesienne zdjęcia ślubne

Każda pora roku ma swoje unikalne cechy. To właśnie baśniowej scenerii i warunków poszukują młode pary i fotografowie. Jesienne zdjęcia ślubne mogą być różnorodne i spektakularne. Jak osiągnąć niesamowity efekt i cieszyć się ponadczasowymi fotografiami z jesiennego pleneru? Podpowiem Wam!

Czy warto przystąpić do ślubnych zdjęć jesienią?

Wielu parom młodym jesień kojarzy się z krótkim dniem i szarym niebem. Nic bardziej mylnego! Nie zapominajmy, że ta pora roku rozciąga się od 23 września do 21 grudnia. Podczas tych kilku miesięcy możemy doświadczyć niezwykłego spektaklu świateł, kolorów i efektów specjalnych. Mnóstwo par młodych decyduje się na ślub i wesele jesienią. Nie dziwi więc fakt, że jesień wybierana jest chętnie także na sesje plenerowe.

Jesienią światło jest atrakcyjne, miękkie i sprawi, że będziecie wyglądać korzystnie. Jesień to cała paleta kolorów – zielony, żółty, czerwony, brązowy, szary oraz ich odcienie, odmiany i kombinacje. Jesienią wiele roślin przebarwia się. Niektóre ośliny kwitną, ale większość owocuje. To kolejny atut, który urozmaici Wasze zdjęcia ślubne. Temperatura we wrześniu i październiku jest optymalna. To wytchnienie od letnich upałów, i rozgrzewka przed mrozami. Co prawda, zimowa sesja w stylu Bożego Narodzenia też może być ciekawa. Ale po co zwlekać? Jesienią występują wyjątkowe zjawiska – poranne mgły, rozedrgana rosa czy babie lato. Co więcej, ślubna sesja w mieście czy atrakcyjnym turystycznie miejscu jest łatwiejsza do zrealizowania po wakacjach. Jesienią po ulicach i placach spaceruje mniejsza ilość turystów. Ich obecność nie zawsze jest pożądana. Jesień to czas na miłość i barwne zdjęcia.

Plenerowa sesja ślubna jesienią – 4 kroki wyjątkowych zdjęć

Mam nadzieję, że przekonałem Was do realizacji zdjęć ślubnych jesienią. Pokażę Wam jak w czterech krokach stworzyć atrakcyjne zdjęcia plenerowe. Najważniejsi jesteście Wy – modele, zakochani, bohaterowie opowieści. Jako fotograf staram się uchwycić to co najbardziej wartościowe i piękne. Wasze zdjęcia mogą być ponadczasową pamiątką, do której będziecie powracać. Ale jeszcze przed jesienną sesją czekają Was cztery kroki:

  1. Na początku wybierzcie miejsce na plener ślubny. Polecam miejsca o naturalnym charakterze – góry, lasy, parki. Przebarwiające się liście to częste skojarzenie i pożądane kolory. To właśnie jesienią pięknie przebarwiają się Bieszczady. Buki się czerwienią, klony pokrywają się złotem. Pod kasztanowcami i dębami poniewierają się piękne kasztany i żołędzie. Nad zbiornikami wodnymi możecie szukać mgły, która nadaje charakteru tajemnicy i dramatyzmu. Warto przemyśleć miejsce jesiennej sesji ślubnej. Od lokalizacji zależeć będzie charakter zdjęć.
  2. Termin jesiennych zdjęć ślubnych. Najpierw warto wybrać miesiąc. Wrześniowe dni potrafią być ciepłe i słoneczne, a dzień jest stosunkowo długi. Październik to czas przebarwiania się liści. Listopad to ostatni dzwonek na fotografie ślubne jesienią. Następnie wybierzcie porę dnia. Złota godzina z magicznym światłem towarzyszy zachodowi słońca. Możecie wybrać się na zdjęcia po południu i zakończyć sesję w blasku promieni zachodzącego słońca. Niesamowite warunki panują jesiennymi porankami. Mgły, przez które przebija światło wyglądają fenomenalnie na górskich szczytach, jak i nad rzekami i jeziorami. Warto wstać przed świtem!
  3. Jaki jest Wasz ulubiony kolor? Jesień oferuje całą feerię barw – od zieleni przez żółcie do czerwieni i brązów. Na kolor tła wpływają gatunki roślin, okres ich wegetacji, termin w kalendarzu i światło. Początek jesieni to kwitnące na żółto nawłocie. Łany tych miododajnych roślin wyglądają spektakularnie. Złotą jesień znajdziecie w parkach, lasach klonowych i niektórych sadach. Na złoto przebarwiają się niektóre bluszcze. Jesienne czerwień to domena buków, dębów czerwonych, owoców głogów, jarzębów i winobluszczy. Nie zapomnijcie, że jesienne światło także wpływa na kolor. Słońce świeci coraz niżej, cienie się wydłużają, ale za to światło jesiennych plenerów ślubnych jest baśniowe!
  4. Przygotujcie się na jesienne warunki. Temperatury są niskie – zadbajcie o ciepłe ubrania i obuwie. Warto ubrać się warstwowo na cebulkę. Do zdjęć pozujcie w strojach ślubnych, ale podczas spaceru zakładajcie kurtkę. W ciepłe jesienne dni dodatkowe warstwy odzienia mogą Was zmęczyć. Dostosujcie ubiór do temperatury. Kolejnym aspektem są opady. Chyba żadna inna pora roku nie kojarzy się z deszczem i słotą, niż jesień. Nie bójcie się lekkiego deszczu na zdjęciach. Po jesiennych zdjęciach ślubnych w plenerze koniecznie wypijcie ciepłą herbatę.

Jesień to pora roku, w której możecie trafić na złote światło przebijające przez barwne liście. Innym razem czekają Was zdjęcia ślubne z pochmurnym niebem. Takie fotografie mają swój urok, a miękkie światło jest idealne do portretów. Połowa sukcesu to wybór ciekawego miejsca.

Jesienne zdjęcia ślubne w Ogrodzie Botanicznym

Wspólnie z Justyną i Łukaszem wybraliśmy na jesienne zdjęcia ślubne miejsce magiczne. Mowa o Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Ślub i wesele młodej pary w Portofino odbyły się pod koniec września. Plener ślubny przypadł na październik. To był idealny czas, miejsce i warunki. Okazy roślin – drzew, krzewów, krzewinek i kwiatów w ogrodzie botanicznym powodują istny zawrót głowy. Już od wejścia czekała na nas cała paleta barw i odcieni. Liście mieniły się złotem, żółciami, pomarańczami, czerwienią, karminami, ugrami i brązami. Uwielbiam bogactwo form liści dłoniastych, złożonych, długich, małych i dużych. Świetnie prezentują się pnącza i różnorodne kulki owoców.

Jak sami widzicie jesień potrafi zasypać atrakcjami. Jesienne bogactwo świetnie współgra ze ślubnymi nastrojami młodej pary. Zobaczcie, jak wyglądały jesienne zdjęcia ślubne w ogrodzie botanicznym. Zakochajcie się w jesieni!

Fotograf na jesienną sesję ślubną

Urzeka Was jesień? Pozostajecie wrażliwi na tajemny charakter porannych mgieł? Lubicie kolorowy witraż jesiennych liści? Może po prostu spodobały Wam się jesienne zdjęcia ślubne? Zobaczcie inne zdjęcia, które tworzę jako fotograf ślubny. Podstawą mojej działalności jest reportaż ślubny. Fotografie plenerowe to idealne dopełnienie zdjęć ze ślubu. Napiszcie do mnie wiadomość lub wypełnijcie formularz kontaktowy. Być może będzie to pierwszy krok do naszej współpracy i Waszych unikalnych zdjęć ślubnych!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *