Zdjęcia ślubne w mieście

Pary młode i fotografowie prześcigają się w poszukiwaniu interesujących miejsc na plenerowe zdjęcia ślubne. Każdemu zależy na spektakularnych efektach i baśniowym charakterze zdjęć. Czy wiecie, że takie fotografie możecie wyczarować w przestrzeni miejskiej? Wcale nie musicie podróżować do Wenecji, Barcelony czy Warszawy. Magiczne zakątki czekają na Was w najbliższej okolicy. Zdjęcia ślubne w mieście to doskonały pomysł. Nie wierzycie? Chodźcie, pokażę Wam!

Plenerowa sesja ślubna w mieście – dlaczego warto

Plenerowa sesja ślubna w mieście może wydawać się banalnym pomysłem. Uwierzcie, że miejsca, które znacie z drogi do pracy, na uczelnię czy wycieczek mogą Was zaskoczyć. Miasto to różnorodność planów. Wystarczy jeden wypad z fotografem ślubnym, by uzyskać zdjęcia o odmiennym charakterze. Parki miejskie i skwery to naturalny klimat. Stare miasto i zabytki nawiązują do baśniowej, eleganckiej stylistyki. Współczesna architektura to bogactwo form, kolorów i gry świateł.

Miasto jest blisko Was. Możecie wybrać to, w którym mieszkacie. Taki wybór dodaje do Waszych zdjęć ślubnych osobisty wątek. Jeżeli jesteście z mniejszej miejscowości, wybierzcie miasto najbliższe Wam. W ten sposób zaoszczędzicie czas poświęcony na logistykę i dojazd.

plenerowa sesja ślubna w mieście

Sesja ślubna w mieście – jak robić to dobrze?

Jeżeli wybraliście plenerowe zdjęcia ślubne w mieście, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest termin. Fotografowanie w weekend może okazać się nietrafionym pomysłem. Masa turystów i ludzi wypoczywających od pracy nie są pożądani na zdjęciach. Druga sprawa to godzina rozpoczęcia zdjęć. Złote godziny występują po świcie i przed zachodem słońca. Może się jednak okazać, że wśród wysokiej architektury warto fotografować nawet w południe. Jeżeli należycie do przyszłych par młodych, które się nieco wstydzą, wybierajcie kameralne miejsca. Takie magiczne zakątki zapewnią Wam intymność i komfort fotografowania.

Chcecie by Wasza sesja ślubna w mieście była wyjątkowa? Oto kilka przykazań:

 • Unikajcie tłumów.
 • Na termin sesji nie wybierajcie weekendów i dni w których dzieją się duże wydarzenia
 • Unikajcie napisów szyldów i reklam w kadrze.
 • Szukajcie atrakcyjnego światła. Unikajcie tego płaskiego. Szukajcie gry świateł.
 • Wybierzcie takiego fotografa ślubnego, który oprócz oczywistych zdjęć, wprowadzi odrobinę magii i nieoczywistości.

Pamiętajcie, że zasady warto łamać, nawet podczas plenerowej sesji ślubnej w mieście. Najpierw trzeba się z nimi zapoznać, przyswoić i zrozumieć. Świadome łamanie zasad potrafi przynieść spektakularne rezultaty.

para młoda w mieście podczas sesji plenerowej

Gdzie zrobić zdjęcia ślubne w mieście – 9 pomysłów

Każde miasto – większe lub mniejsze – posiada magiczne zakątki, w których uzyskanie spektakularne efekty. Specjalnie dla Was opracowałem listę 9 pomysłów na zdjęcia ślubne w mieście, z których na pewno wybierzecie Wasz idealny:

 1. Stare Miasto – każde duże miasto i prawie każde małe miasteczko posiada rynek, stare miasto lub inne miejsce centralne. Takie lokacje są wizytówką miasta, więc najczęściej otrzymują reprezentatywny wygląd i ciekawy charakter. Możecie natrafić na kręte uliczki, bajkowe fasady kamienic, fontanny i wiele innych. Warto szukać takich miejsc podczas plenerowej sesji ślubnej.
 2. Zabytki – zanim wybierzecie się na zdjęcia ślubne do miasta, warto sprawdzić jakie zabytki się w nim znajdują. Wybierajcie spośród zamków, pałaców, dworków i kamienic. Sądzicie, że Wasze miasto ma niewiele do zaoferowania? Poszukajcie detali architektonicznych, schodów, arkad, okiennic, bram. Wybierajcie miejsca unikatowe.
 3. Nowoczesna architektura – współczesne bryły i nowoczesne budowle bardzo często przybierają nieoczywiste formy i kolory. Warto wykorzystać te jakości podczas budowania kadrów sesji ślubnej. Niejeden raz fotografowałem pary młode wśród szarego betonu czy stali kortenowskiej (to ta stylizowana na rdzę) i efekty były niesamowite! Nowoczesna architektura lubi bawić się skalą i światłem – zupełnie jak w fotografii!
 4. Mosty, kładki i wiadukty – to nie tylko infrastruktura spacerowa. Takie budowle często mają unikalny charakter. Drewniane, metalowe, ażurowe, z ozdobnymi barierkami i oświetleniem. Na schodach i schodkach można nie tylko chodzić i stać, ale siedzieć, leżeć i różnicować wysokość modeli. Poza tym mosty i mostki często stanowią punkty widokowe z atrakcyjną panoramą.
 5. Park miejski – bardziej naturalny charakter, z zielenią drzew i kolorami kwiatów, znajdziecie wśród skwerów, parków i rabat miejskich. Niektóre miasta posiadają miejski las lub graniczą z lasem. Jeżeli jesteście miłośnikami natury, warto wykorzystać taką przestrzeń!
 6. Rzeka – wiele miast lokowano nad rzeką. Oprócz tego występują stawy, zalewy i jeziora. Obecność wody w mieście to nie tylko różnorodny ekosystem i zdrowie. To okazja na zdjęcia ślubne o naturalnym charakterze. Tafla wody, trzcinowiska i łąki nad wodą potrafią być urokliwe.
 7. Miejsca związane z kulturą i sztuką – wśród różnych muzeów, galerii, zakątków sztuki, możecie znaleźć genialne lokacje na plenerowe zdjęcia ślubne. Muzeum neonów, starych rowerów, kolejnictwa, skanseny to tylko niektóre z pomysłów na zdęcia ślubne w mieście.
 8. Rzeźby miejskie – podczas zdjęć ślubnych warto zwracać uwagę nie tylko na krajobrazy, ale detale. Do takich należą rzeźby miejskie i wszelkiego rodzaju konstrukcje. Nie chodzi tu o pomniki historyczne (które czasem można umiejętnie wkomponować w zdjęcie). Dość często spotykane są przeskalowane napisy z nazwą miasta. Często towarzyszy im olbrzymie serce. Popularne są figury dużych zwierząt. Nierzadko abstrakcyjne rzeźby pokryte są niesamowitymi wzorami i teksturami. Warto szukać takich perełek.
 9. Malowidła miejskie, murale, graffiti – sztuka miejska ma wiele obliczy. Korzystajcie z dobrodziejstw jaki stwarzają malowidła miejskie. Murale na zdjęciach ślubnych potrafią być intrygującym tłem. Detale jak dłonie zakochanych czy zbliżenie na pocałunek lubią malarskie klimaty.

Zdjęcia ślubne w miejskim stylu

Plenerowa sesja ślubna w przestrzeni miasta może być magicznym pomysłem. Zobaczcie jakie zdjęcia wyczarowaliśmy z Ulą i Jankiem w Lublinie. Wspólnie zdecydowaliśmy się na wypad do miasta i realizację sesji ślubnej jesienią. Część ślubnych zdjęć zrealizowaliśmy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wykorzystaliśmy walory modernistycznej architektury, bogactwo faktur, form, a nawet szyldy reklamowe i plakaty. Naturalny klimat fotografii ślubnych udało nam się osiągnąć w parku miejskim – Ogrodzie Saskim. Parkowe drzewa obdarzyły nas złotem jesiennych liści i złocistym światłem. Na końcu udaliśmy się do Parku Naukowo-Technologicznego. To właśnie tam powstały niezwykle atrakcyjne i czarujące fotografie. W blasku promieni zachodzącego słońca powstały unikalne zdjęcia. Te fotografie to najlepszy argument za realizacją pleneru ślubnego w mieście!

Moja porada dla ślubnych par: możecie połączyć miejski charakter sesji z fotografiami w innym stylu. Często wystarczy wyruszyć nieco dalej za miasto i odkryć baśniowe krainy. Znakomitym przykładem są zdjęcia ślubne w lawendzie. Pole lawendowe znalazłem w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta. Efekty mówią same za siebie!

Fotograf na sesję ślubną w mieście

Szukacie fotografa na ślub i sesję w mieście? Zdjęcia ślubne, które tu prezentuję przypadły Wam do gustu? Koniecznie przejrzyjcie fotografie z industrialnego wesela w Puławach. Zobaczcie moje reportaże ślubne i inne rodzaje sesji. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą ze mną, wystarczy wyplenić formularz kontaktowy. Nasza owocna współpraca i Wasze piękne zdjęcia ślubne mogą się zacząć od jednego maila. Zróbcie pierwszy krok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *