Ślubne zdjęcia w lawendzie

Lawenda to roślina, która zaskarbiła sobie serca wielu. Dekoracyjne krzewy zdobią ogrodowe rabaty i domowe donice. Motyw lawendy przewija się na ceramice i przedmiotach codziennego użytku. Plantacje tych niezwykłych roślin pojawiają się coraz częściej na mapie Polski. Ślubne zdjęcia w lawendzie to jeden z doskonałych przykładów na zaadaptowanie piękna roślin i kontaktu z naturą. Zachwyćcie się intensywnym kolorem i zapachem lawendy!

Sesja ślubna w lawendzie

Plenerowe zdjęcia ślubne kojarzone są z krajobrazami zapierającymi dech w piersi oraz emocjami pary młodej. Pole lawendy to miejsce, które łączy jedno i drugie. Spacer pośród pachnących rabat to znakomity wybór miejsca plenerowej sesji ślubnej. Co wpływa na trakcyjność miejsca wśród ślubnych par? Po pierwsze niezwykłe właściwości rośliny. Po drugie klimat jaki panuje na lawendowych polach i plantacjach. Po trzecie – emocje i uczucia zakochanych. Jeżeli już znacie składniki, poznajcie resztę przepisu na ślubne zdjęcia w lawendzie!

Lawenda to rodzaj roślin z rodziny jasnonotowatych, która obejmuje ponad 40 gatunków. Chyba każdy kojarzy prowansalskie pejzaże z rozciągającymi się pasami lawendy. Te fioletowe krzewinki rosną na terenach basenu Morza Śródziemnego, na Półwyspie Arabskim i w północno-wschodniej Afryce. Co więcej – terytorialny zasięg lawendy rozciąga się po Wyspy Kanaryjskie i Indie. Lawenda upodobała sobie suche stanowiska i zbocza wzgórz.

Coraz większą popularnością cieszą się rodzime plantacje lawendy. Wśród wielu gatunków lawenda wąskolistna (Lavandula angustifolia) dość dobrze znosi mróz i trudniejsze warunki polskiego klimatu. Najczęściej to właśnie odmiany lawendy wąskolistnej cieszą nasze oczy odcieniami fioletu, purpury i róży. Równe rzędy i barwne plamy rabat lawendowych to idealna sceneria ślubnych zdjęć.

Zalety sesji zdjęciowej w lawendzie

Fotografowanie w lawendzie to ogromna przyjemność – zarówno dla fotografa, jak i modeli. Ślubne zdjęcia w lawendzie mają swój urok i potrafią zachwycić. Co wpływa na popularność fotografowania w polu lawendy?

  • Piękno lawendy. Krzewy o zielonych listkach posiadają kwiaty zebrane w okółkach o barwie niebieskofioletowej, fioletowej, fioletowoczarnej. Czasem występują kwiaty białe lub żółte. Równe rzędy lawendy skąpane w promieniach słońca to niezwykłe doznanie estetyczne. Zachwyca pojedynczy kwiatostan, cała roślina, jak i całe pole lawendy. Kwiaty tworzą tło idealne do sesji ślubnych, narzeczeńskich, rodzinnych i kobiecych. Kolory lawendy uspokajają i usposabiają łagodnie do okazywania uczuć i pokazywania emocji. To nieodłączny element udanej sesji zdjęciowej.
  • Zapach lawendy. Roślina ma niezwykłe właściwości zapachowe. Na kwiatową woń składa się świeży ziołowy zapach z domieszką balsamicznego drzewa. Lawenda kusi zapachem rosnąc na polu, a także po ścięciu jako suszony kwiat czy wyekstrahowany olejek aromatyczny. Zapach lawendy działa kojąco na układ nerwowy. Lawendowa woń uspokaja, odpręża i ułatwia zasypianie. Roślina jest popularnym składnikiem kosmetyków i olejków do aromaterapii. Poza tym lawenda ma także właściwości odstraszające owady. Komary, muchy i mole nie lubią lawendowej woni. Skutecznie działają kwiaty żywe, jak i suszone. Bez uciążliwych insektów spacer po polu lawendy jest łatwiejszy i milszy.

Sesja ślubna w lawendowym polu łączy w sobie elementy aromaterapii, zachwyca wzrok i wprowadza w romantyczny, odprężający klimat. Ślubne zdjęcia w lawendzie oglądane nawet po latach, potrafią przywołać nie tylko wspomnienia, ale nawet aromat!

Kiedy sesja w lawendzie?

Jeżeli ciekawi was kiedy najlepiej zrobić sesję w lawendzie, to polecam odwiedzić najbliższą uprawę podczas kwitnienia. To właśnie kwitnące kwiaty i ich intensywny kolor przyciągają ślubne pary, zakochanych i rodziny na lawendowe pola. Ślubne zdjęcia w lawendzie najlepiej planować na lato.

Jest jeszcze kwestia pory dnia. Najlepiej zrobić zdjęcia ślubne w lawendzie rano lub po południu, kiedy słońce wydobywa ze świata to co najpiękniejsze. Pora dnia, w której przystąpicie do sesji ślubnej jest ważna. Krótko po wschodzie słońca i przed zachodem słońca barwa światła i jego natężenie jest najpiękniejsze. Fotografowie nazywają ten czas złotą godziną. Nic dziwnego! Kąt padania promieni światła i tworzone kolory potrafią zamienić pole lawendy w baśniową krainę.

Kiedy kwitnie lawenda?

Jeżeli będziemy wiedzieli kiedy kwitnie lawenda, otrzymamy najcenniejszą wskazówkę w kwestii wyboru terminu sesji zdjęciowej. Lawenda kwitnie od czerwca do października. Wiele zależy od odmiany lawendy, rodzaju siedliska oraz sezonu pogodowego. Najczęściej przyjmuje się, że sezon na zdjęcia w lawendowym polu zaczyna się z początkiem lipca. Wtedy pojawiają się piękne fioletowe kwiaty. Im bliżej sierpnia, tym lawendy przybierają bardziej intensywny kolor i zapach. Już w lipcu startują lawendowe żniwa, ale sesje zdjęciowe można robić nawet do połowy sierpnia. Najlepszym terminem na umówienie ślubnej sesji zdjęciowej w lawendzie będzie druga połowa lipca. Należy pamiętać, że jest to data umowna, a na kwitnienie rośliny mają wpływ sezonowe wahania temperatury i wilgotności, rodzaj podłoża oraz odmiana lawendy.

Jak ubrać się na sesję w lawendzie?

Na zdjęcia w lawendzie można ubierać się swobodnie. W przeciwieństwie do wielu innych roślin lawenda nie plami i nie brudzi ubrań. Jeżeli chodzi o strój do sesji ślubnej wybór jest oczywisty. Suknia ślubna i garnitur sprawdzą się wyśmienicie. Fioletowa sceneria to idealny krajobraz zarówno do bieli i jej odcieni, jak i granatów, zieleni i brązów. Czarny garnitur też się nada!

Szukając idealnego ubrania na sesję zdjęciową w lawendzie postawnie na swobodę. Świetnie sprawdzą się luźne kroje i przewiewne tkaniny. W kwestii koloru możecie postawić na jasne odcienie, barwy przeciwstawne do fioletu lub całkiem inne, które wam pasują. Wybór należy do Was.

Jeżeli chodzi o względy praktyczne, wybierzcie buty na płaskiej podeszwie. Obcasy i szpilki nie zawsze są najszczęśliwszym wyborem na plenerowe warunki. Przygotowując ubrania na sesję w lawendzie, należy dostosować strój do pogody. Zdjęcia ślubne w pochmurny dzień mają swój urok, ale trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Plantacje lawendy to miejsce zbioru nektaru dla pszczół i trzmieli. Należy unikać zapachów intensywnych i drażniących owady. Osoby wrażliwe na ukąszenia insektów powinny zaopatrzyć się w długi rękaw i okrycie na głowę.

Zdjęcia w lawendzie – sesja ślubna

Lawendowe pole to idealny wybór na ślubną sesję zdjęciową. Piękny krajobraz stanowi scenerię idealną dla uczuć i gestów. Wśród odcieni fioletu i niebieskiego mogą powstać wspaniałe rustykalne zdjęcia ślubne. Niesamowity zapach koi i wprowadza w łagodny stan, który pomaga podczas pozowania do zdjęć ślubnych. Fotografowanie w lawendzie to szansa na kontakt z naturą. Lawendowe plantacje i pola stają się częścią polskiego krajobrazu. Kiedyś fotografie wśród fioletowych rabat kojarzyły się z Prowansją. Dziś wystarczy wyruszyć za miasto do pobliskiego pola lawendy lub plantacji.

Sesja ślubna w lawendowym polu

Pola lawendy to przede wszystkim uprawa roślin, z których otrzymuje się susz, materiał cięty, olejki eteryczne i wiele innych. Na całe szczęście właściciele upraw i plantatorzy udostępniają przestrzeń zwiedzającym oraz fotografom. Bardzo często lawendowym polom towarzyszy infrastruktura, sklepiki z rodzimymi produktami i rękodziełem. Na wyposażeniu znaleźć można nie tylko drabiny i ławki, ale znacznie więcej akcesoriów, które mogą być przydatne podczas sesji zdjęciowej. Powstaje coraz więcej lawendowych upraw, których właściciele już na etapie zakładania przewidują funkcję krajobrazową do różnego typu wydarzeń i ślubnych sesji fotograficznych.

Lawenda na ślubie – ślub w lawendzie

Znakomitym pomysłem może okazać się ślub w plenerze na polu lawendy. Do przepięknej ceremonii wystarczy stylowa altana i miejsca dla gości. Matka Natura jest najpiękniejszym ołtarzem. Bliskość przyrody i kojący zapach to idealne rozwiązanie na ślub w stylu slow. Bardzo często uprawom lawendy towarzyszy rustykalna zabudowa. To sprawia, że łany fioletowych kwiatów mogą być pięknym dodatkiem wesela w stodole, a także przyjęcia w stylu folkowym.

Lawendowe Wzgórze – sesja fotograficzna

Lawendowe Wzgórze to plantacja lawendy, która znajduje się w Kiełczewicach Dolnych niedaleko Lublina. Miejsce jest urocze. Już jeden spacer wystarczy by stwierdzić, że właściciele to ludzie z pasją, wiedzą i doświadczeniem. Teren jest lekko zróżnicowany. Na wyposażeniu znajdują się ławki, drabinki i dodatki, których można użyć do ślubnej sesji zdjęciowej. Zabudowie gospodarczej towarzyszy uroczy sklepik, który pachnie lawendą i magią. Na miejscu można kupić sadzonki, bukiety – zarówno świeże jak i suszone, woreczki z suszoną lawendą, olejki, a także dekoracje i rękodzieło (mydełka, świece). To właśnie na Lawendowe Wzgórze zabrałem Monikę i Tomka, których lawendowe zdjęcia ślubne możecie oglądać.

Fotograf na zdjęcia w lawendzie

Ślubne zdjęcia w lawendzie powstały podczas krótkiego spaceru przed zachodem słońca. Chmury na niebie różnicowały dostęp promieni słońca. Dzięki temu na zdjęciach przenika się magia spektaklu światła, złote promienie, jak i tajemniczy półmrok. Ślubna sesja zdjęciowa to terapeutyczny spacer pośród niezwykłych roślin i szansa na piękne fotografie.

Jeżeli spodobały wam się zdjęcia plenerowe, dajcie znać. Może następną sesję zdjęciową zrealizuję razem z wami? Wystarczy do mnie napisać. Tu znajdziecie formularz kontaktowy. Jedna wiadomość może być początkiem pięknej przygody!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *