Rustykalne zdjęcia ślubne – plener Marty i Rafała

Rustykalne zdjęcia ślubne nie muszą być tylko stylizacją. Wesela na całym świecie i w Polsce, to rodzaj folkloru. Ślub to jedno z najbardziej szczerych wyznań miłości jakie składają sobie ludzie. Jest więc co świętować. Słowa przysięgi Marty i Rafała były szczere i świadomie wypowiedziane. Młoda para świadomie wybrała luźny i elegancki styl wesela rustykalnego. Kilka dni po ślubie powstały więc plenerowe rustykalne zdjęcia ślubne.

Sesja ślubna rustykalna

Pomysł na plenerową sesję był genialny i prosty – rustykalne zdjęcia ślubne! Idealnym miejscem na tego typu zdjęcia było Muzeum Wsi Lubelskiej, zwane potocznie skansenem. Lubelski skansen znajduje się na obrzeżach miasta. Przekraczając próg wejściowy, wchodzi się do całkiem innego świata.

Muzeum Wsi Lubelskiej przez lata zgromadziło autentyczne chałupy, chaty, płoty, młyny, warsztaty i izby z terenu województwa lubelskiego i nie tylko. Na każdym centymetrze skansenu czuć i widać rustykalny klimat. W drewnie starych mebli, kolorach obrazów oraz słomie strzech można odczytywać słowa przodków. Każda z budowli to idealne miejsce na sesję zdjęciową. Rustykalne zdjęcia ślubne to połączenie natury i kultury.

Bliskość zwierząt, naturalne materiały świadczą o tym z jakim szacunkiem kiedyś ludzie traktowali przyrodę. Na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej można natknąć się na plecione płoty, kosze, dekoracje, drewniane elementy sprzętów, kół. Każdy z tych detali buduje wyjątkową atmosferę wsi.

Plenerowa sesja ślubna

Rustykalne zdjęcia ślubne realizowane w plenerze, kilka dni po weselu powinny mieć szczery charakter. Uważam, że im bliżej dnia ślubu, tym zdjęcia są bardziej wyjątkowe. Bardzo często polecam parom sesję w dniu ślubu. Chodzi przede wszystkim o świeżość emocji i autentyczność uczuć, które towarzyszą młodej parze w dniu ślubu. Powrót do rzeczywistości szybko sprawia, że ślubną atmosferę dominuje powszedniość.

Rustykalny klimat wiąże się bezpośrednio z roślinami. Barwne kwiaty i pachnące zioła od wieków towarzyszyły wiejskim ogrodom. Na rabatach znajdowały się rośliny dekoracyjne i lecznicze. Niektórym roślinom przypisywano magiczne znaczenie. I rzeczywiście niektóre kwiaty potrafią oczarować. Zobaczcie zdjęcia ślubne w lawendzie i się przekonajcie.

Skansen to popularne miejsce na zdjęcia ślubne. Trzeba trochę pracy i kreatywności, by stworzyć coś wyjątkowego. Rustykalne miejsce na zdjęcia ślubne to jedno, a para, która szczerze się kocha i potrafi to pokazać to drugie. U Marty i Rafała relacja jest piękna i autentyczna. Nie brakuje duszy, wrażliwości i zrozumienia. Rustykalny charakter zdjęć odpowiada charakterowi pary.

Skansen – miejsce na rustykalne zdjęcia ślubne

Rustykalne zdjęcia ślubne Marty i Rafała to nie wynik stylizacji, ale szczerego spotkania i wspólnego spaceru. Zakochana para wybrała na zdjęcia miejsce, które idealnie koresponduje z ich stylem. Swoboda, kolor i szczerość. Muzeum Wsi Lubelskiej wśród swoich obiektów ma nie tylko wiejskie zagrody, ale także obiekty sakralne i małe miasteczko. Zdjęcia przy młyńskim wiatraku lub przy studni wśród bruku są proste i piękne. Zupełnie jak miłość i relacja Marty i Rafała.

Dzięki autentyczności pary i wyjątkowości miejsca powstały rustykalne zdjęcia ślubne. Fotografując śluby i sesje zakochanych, bardzo doceniam naturalność, poszukuję szczerych emocji. Szukam niewymuszonych i ciekawych sytuacji. Fotografuję portrety, detale, emocje i staram się z nich ułożyć wizualną historię. Mam nadzieję, że historia Marty i Rafała przypadła Wam do gustu.

Chcecie zobaczyć więcej? Zobaczcie wesele w Siedlisku na Rozdrożu. Zapraszam Was do skansenu w zupełnie innej lokalizacji. Inna para, inna historia, inne miejsce, a klimat podobny. Niech żyje natura, folklor i swoboda! Zobaczcie jak wygląda folkowe wesele Agi i Piotrka. Może jedna z tych historii będzie Waszą inspiracją? Sprawdźcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *