Zdjęcia ciążowe w domu – Magda

Duży brzuszek to duża odpowiedzialność. Ciąża to czas zmian, nadziei i przygotowań. Żadna kobieta nie powinna zapomnieć o zatroszczeniu się o samą siebie. Sesja fotograficzna łączy troskę o samopoczucie dziecka i własne. Zdjęcia ciążowe w domu to wyjątkowa okazja na sfotografowanie Waszych pierwszych wspólnych chwil na tym świecie.

Wiele przyszłych mam decyduje się na brzuszkową sesję fotograficzną. Zdjęcia ciążowe w domu to jedna z propozycji (i moja ulubiona). Lubię naturę i naturalność w zachowaniu, relacjach i emocjach. Lubię naturalność na zdjęciach i w życiu. Nie wyobrażam sobie lepszego pomysłu na sesję niż zdjęcia ciążowe w domu lub innym sentymentalnym miejscu. Magda, bohaterka zdjęć wybrała własny dom, do którego się wprowadzała. Przy tej okazji zrobiłem rodzinną sesję dla rodziny oraz zdjęcia ciążowe w domu.

Zdjęcia ciążowe w domu – pomysły

Jednym z najciekawszych pomysłów jest kilkumiesięczny projekt fotograficzny. W pierwszym kroku wykonuje się zdjęcia ciążowe w domu. Po narodzinach dziecka powtarza się te same kadry, ale zamiast brzuszka jest już dziecko. Mam to szczęście, że rodzinie Magdy wykonywałem już niejedną sesję rodzinną. Możecie zobaczyć, jak to wygląda na przykładzie portretu rodzinnego Magdy, Damiana i ich dzieci. Takie zdjęcia to pamiątka na lata.

Jak zrobić sesję ciążową w domu?

Najlepszym wyborem jest profesjonalny fotograf. Warto jednak takie zdjęcia uzupełniać o własny materiał. Wystarczy trochę samozaparcia i aparat nawet ze średniej półki. By stworzyć ciekawe zdjęcia ciążowe lub rodzinne w domu wystarczy zapoznać się z własnym domem. Są miejsca, gdzie jest więcej i mniej światła. To właśnie światło rysuje kadry, które widzimy przez wizjer. Warto obserwować przestrzeń. To samo miejsce może wyglądać miękko i chłodno o świcie, ostro i płasko w południe i ciepło popołudniu. Poza tym warto zwrócić uwagę na miejsca, które łączą – rodzinny stół, przy którym jecie wspólny obiad lub gracie w planszówki. A może będzie to kanapa w salonie na której siedzicie przeglądając książki? Najczęściej dobre rozwiązania są wokół nas.

Leave a Reply