Emocjonalny ślub nad Bugiem – historia Moniki i Michała

Dzień wesela bardzo często opisywany jest jako najpiękniejszy lub najważniejszy w życiu. Emocjonalny ślub nad Bugiem to kawałek pięknej i romantycznej historii. Każdy ślub może być magicznie piękny. Jeżeli temu wydarzeniu będą towarzyszyły prawdziwe emocje, taki ślub będzie pamiętany na długo. Jeśli zastanawialiście się kiedyś co zrobić by ślub był niezapomniany i piękny, dam wam podpowiedź. Zadbajcie o szczerą relację!

Podejmując decyzje, róbcie to razem. Wybierając styl wesela, datę, miejsce – róbcie to tak jak podpowiada Wasze serce i rozum. Monika i Michał mieli emocjonalny ślub nad Bugiem. Bazylikę w Kodniu wybrali już kilka lat wcześniej. Wesele w Dolinie Bugu było nie mniej emocjonujące, a na pewno bardziej szalone. Fotografując dzień ślubu, stworzyłem wizualną historię Moniki i Michała, w której nie brakowało ludzi, wydarzeń, detali i kolorów. Zobaczcie sami!

Stylowe auto do ślubu

Emocjonalny reportaż ślubny zacząłem od fotografowania przygotowań w domu pana młodego. W środku panowała rodzinna atmosfera i lekkie napięcie. Niespodzianką okazał się jednak stylowy samochód – stary, piękny, zadbany volkswagen transporter t3 w seledynowym kolorze. Piękny klasyk, który zyskał życie po remoncie Michała i jego przyjaciela. Widziałem na własne oczy jak człowiek może mieć emocjonalny związek z samochodem. Seledynowe auto było świadkiem wielu wspólnych chwil w życiu narzeczonych i ich przyjaciół. Nie mogło być inaczej w dniu ślubu. Spędziłem krótkie i miłe chwile w domu nad Bugiem. Gdy tylko Michał przymierzył swój ślubny garnitur, ruszyłem dalej mniej klasycznym samochodem.

Przygotowania do ślubu w domu nad rzeką

Drewniany dom, gdzie szykowała się Monika był pełen ciepła (nie tylko dlatego, że był środek lata, chodzi o rodzinną atmosferę). Pokój, w którym przygotowywała się panna młoda miał duże jasne okna, które kreowały bajkowe światło jakim karmi się naturalna fotografia ślubna. Po tym jak sprawnie sfotografowałem mieszkańców domu i przygotowania, na horyzoncie pojawił się seledynowy volkswagen transporter ze świtą pana młodego. Błogosławieństwu pary młodej towarzyszyły szczere słowa i łzy. A emocjonalny ślub nad Bugiem był dopiero przed nami!

Ślub w pięknym kościele nad Bugiem

To co jest między parą to szczera miłość. Warto wspomnieć, że relacja Moni i Michała miała już osiem lat, a w dniu ślubu wyglądali jakby dopiero zakochali się przed kościołem! Ślub miał miejsce u stóp Matki Bożej Kodeńskiej, w lokalnym Sanktuarium i miejscu pielgrzymek. Biały budynek kościoła wygląda z oddali jak piętrowy dekoracyjny tort, który spadł aniołom z niebiosów na granicę między Polską a Białorusią. Przed bramą kościoła stanął seledynowy volkswagen t3 – samochód z duszą. Przybyłych gości i Parę powitał zakonnik odziany w złoty ornat. I wnętrze kościoła było złote i bogato zdobione. Trudno było zdecydować czy fotografować majestatyczne figury świętych postaci czy gości, tym bardziej, że czasem jedni przypominali drugich.

Jak wygląda emocjonalny ślub nad Bugiem?

Na kazaniu ksiądz odczytał fragmenty miłosnych listów, które pisali Monika i Michał. Tekst przepełniony był intymnymi szczegółami, czułymi słowami, szczerością, którymi potrafią się dzielić tylko zakochani. Moni i Michałowi oraz słuchającym towarzyszyły wybuchy śmiechu i łzy wzruszenia. Jak się potem okazało, na kilka dni przed ślubem ksiądz poprosił o napisanie kilku słów o sobie i wspólnej historii. Monika i Michał pisząc szczere wyznania, nie byli świadomi, że ich słowa zostaną odczytane publicznie, więc maksymalnie otworzyli swoje serca. Emocjonalny ślub nad Bugiem w Kodniu był pełny czułych gestów, uśmiechów i szczerości. Podczas reportażu trudno było powstrzymać łzy wzruszenia podczas kadrowania i wykonywania zdjęć.

Wesele nad rzeką

Dolina Bugu to miejsce, które para wybrała na wesele. Piękna sala weselna na wschodzie polski, nad Bugiem. Szklane ściany nieustannie drżały pod wpływem muzyki i szalonych tańców. Fotografowałem grube balety, szczęśliwych ludzi, kolorowe zabawy, żywiołowe akcje. Emocjonalny ślub nad Bugiem idealnie korespondował z charakterem wesela. Oprócz zabawy na parkiecie widziałem spotkania przyjaciół z dawnych lat, widziałem rodzinne rozmowy, widziałem autentyczne życie takie jakim jest.

Miejsce na ślub – Lubelskie

Wśród wielu miejsc na wesele w województwie lubelskim, można znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich jest na pewno Dolina Bugu. Zaletą miejsca jest nie tylko lokalizacja nad rzeką Bug i naturalny sielski krajobraz. Niedaleko Doliny Bugu znajduje się bazylika matki Bożej Kodeńskiej, miejsce kultowe i przepiękne. Kodeń jako wybór miejsca na wesele to gwarantowany piękny i emocjonalny ślub nad Bugiem. Monika i Michał na pewno to potwierdzą.

Leave a Reply