Dolina Bugu – wesele i ślub w Kodniu

Dolina Bugu w Kodniu to wyjątkowe miejsce na wesele we wschodniej Polsce. Bazylika w Kodniu, znane sanktuarium maryjne to przepiękny kościół na ślub. Monika i Michał postanowili wybrać jedno i drugie. Zarówno panna młoda, jak i pan młody pochodzą z małych miejscowości położonych nad Bugiem. Zakochaną parę połączyła nie tylko rzeka, ale szczera relacja, w której mieszka miłość. Zobaczcie historię zapisaną w ślubnych kadrach. Sprawdźcie czy Dolina Bugu jest dla Was!

Sala Bankietowa Dolina Bugu

Dolina Bugu jest nazwą wieloznaczną, co powoduje tyle radości, co strapień. W Kodniu funkcjonuje sala weselna Dolina Bugu. To w tym miejscu powstało mnóstwo zdjęć ślubnych, które macie okazję zobaczyć w tym wpisie. Jest też pensjonat, który nazywa się Doliną Bugu w Rokitnie, oddalony od Kodnia o 43 kilometry. Dolina Bugu jest też nazwą stowarzyszenia i synonimem krainy geograficznej. Ten fakt może być problematyczny, szczególnie dla gości weselnych przybywających z daleka. Właściwy adres to: Terespolska 10A, 21-509 Kodeń. Mam nadziej, że teraz nikt nie zgubi drogi.

Ślub w bazylice w Kodniu – przygotowania

Działając jako fotograf ślubny w Lublinie lub tworząc zdjęcia ślubne w okolicy Białej Podlaskiej, zawsze staram się o reportaż ślubny wypełniony emocjami, uczuciami, wydarzeniami i detalami. Wierzę, że fotografia ślubna to małe dzieła sztuki dla Wielkich serc. W dniu wesela staram się poświęcić maksymalnie dużo czasu i uwagi parze młodej. U Moniki i Michała fotografowałem przygotowania do ślubu w Kodniu już od samego rana.

Oprócz poruszających kadrów pary młodej i gości, zdjęć obrączek, sukni ślubnej i garnituru, pojawiły się portrety psiaków. Pies na ślubie i weselu często powoduje radość i zainteresowanie. Zarówno spanielek jak i amstaff skradły moje serce. W ślubnym dniu ważniejsze było to, że Monika skradła serce Michałowi i para narzeczonych doczekała się szczęśliwego finału – ślubu w bazylice w Kodniu!

Sanktuarium maryjne w Kodniu – ślub

Bazylika w Kodniu to nie tylko urokliwy, zabytkowy kościół. To jedno z popularniejszych sanktuariów maryjnych we wschodniej Polsce i nie tylko. Świątynię oblegają nie tylko pielgrzymi, ale pary młode, które marzą o pięknym ślubie jak z bajki. Bazylika zachwyca swoją barokową urodą. Zarówno fasada jak i wnętrze pełne są bieli, gier światła i cienia. Ołtarz stanowi główną ozdobę, ale oprócz niego jest wiele rzeźb i dekoracji, dzięki którym ślub wygląda pięknie nie tylko na ślubnych zdjęciach.

Na ślubie Moniki i Michała jeden z księży oblatów, który przewodniczył ceremonii ślubnej wygłosił poruszające i bardzo osobiste kazanie, mimo iż z parą młodą rozmawiał tylko raz. Może ten fakt składa się na tajemnicę wyboru kodeńskiej bazyliki przez tak wiele narzeczonych. Wybierając piękny kościół na ślub w województwie lubelskim, wybór jest duży. Kodeń jest jednym z najbardziej okazałych i chętnie wybieranych na zaślubiny.

Dolina Bugu Kodeń

Miejscem wesela Moniki i Michała była Dolina Bugu. To przepiękne miejsce położone na samym wschodzie kraju. Do ślubu i na wesele para młoda przyjechała stylowym autem do ślubu. Był to Volkswagen T3 w seledynowych barwach, przygotowany starannie przez dwójkę mechaników – pana młodego i świadka. Wśród drewnianych domków i zieleni drzew znajduje się sala weselna z parkietem i salą bankietową. Ze spokojem urządzicie tu wesele w stylu slow wedding. Dla wielu par młodych jest to spełnienie marzeń o pięknym ślubie.

Smaczny był nie tylko wystrój sali, ale potrawy i napoje. Goście bawili się świetnie, żywiołowo i do bladego rana. Na weselu nie brakowało tańców, tortu i trunków. Wieczorem goście pozowali do grupowego zdjęcia z zimnymi ogniami na weselu. Przyjęcie weselne w Dolinie Bugu było równie udane co romantyczny ślub.

Dolina Bugu – sala weselna

Hol główny ze stylową posadzką i meblami stanowi gustowne zaproszenie zarówno do ucztowania, jak i zabawy. Jasne wnętrze, urządzone ze smakiem nadaje się nie tylko do odpoczynku, ale stworzeniu pięknych zdjęć.

Sala bankietowa Doliny Bugu w Kodniu to połączenie klasyki i elegancji. Dość obszerne i jasne wnętrze utrzymane jest w kolorach bieli, beżu i srebra. W niektórych miejscach pojawiają się elementy drewniane. Dekoracja jest stonowana i utrzymana w dobrym smaku. Uniwersalność i urok sali sprawiają, że można ją udekorować w dowolnym stylu. Świetnie będą tu wyglądały zarówno imprezy weselne w stylu glamour, jak i naturalne przyjęcie rustykalne, boho czy kolorowe wesele folkowe. Pojemna sala bankietowa pomieści nawet 220 gości.

Parkiet taneczny oddzielony jest od sali bankietowej ażurową ścianą z oknami. Wśród ścian świetnie brzmi zarówno piosenka na pierwszy taniec, żywiołowe hity, jak i spokojne, nieco wyciszone utwory. Sala balowa koresponduje stylistycznie z sąsiadującą salą bankietową, co sprawia, że za pomocą kilku dekoracji można to miejsce uczynić niezwykle urokliwym. Świetne miejsce na żywiołową imprezę. Warto zadbać o dobry zespół na wesele w lubelskim lub świetnego DJ-a, by impreza była niezapomniana.

Dolina Bugu Kodeń – opinie

W sieci można przeczytać wiele opinii na temat wesela w Dolinie Bugu. Większość recenzji i opinii jest pozytywnych. Najlepszą metodą na sprawdzenie sali jest uczestnictwo w weselu jako gość. Jeżeli nie macie takiej możliwości, wystarczy umówić się na spotkanie z właścicielami sali Dolina Bugu w Kodniu. Po takiej rozmowie łatwiej dokonać właściwego wyboru. Jeżeli szukacie nietypowego i wyjątkowego miejsca na wesele, koniecznie zobaczcie mój poradnik: najlepsze sale weselne na terenie Lublina i okolic.

Fotograf na wesele i ślub w Kodniu

Z Moniką i Michałem spotkałem się na plenerowej sesji w szklarni w kilka tygodni po ślubie. Jeśli spodobały Wam się zdjęcia, zobaczcie także moje portfolio i bloga. Znajdziecie tam wiele emocjonalnych zdjęć ślubnych i pięknych historii. Wystarczy, że podacie mi datę i miejsce ślubu, a prześlę Wam kompletna ofertę. Wypełnijcie formularz kontaktowy jeszcze dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *