miłosna sesja pary - Bieszczady

Miłosna sesja pary – Bieszczady

W moim rozumieniu fotografia par to próba uchwycenia tego co ulotne – spojrzeń, emocji, uczuć. Przez serię zdjęć próbuję opowiedzieć intrygującą i sentymentalną historię. Kadr po kadrze, za pomocą aparatu i wyobraźni, buduję opowieść o relacji zakochanych. Właśnie tak powstała miłosna sesja pary w Bieszczadach.

Miłosne sesje par

Istnieje podział na sesje ślubne, sesje narzeczeńskie, sesje dla zakochanych. Przecież wszystkie z nich mogą mieć charakter miłosnej sesji dla par, nawet portretowe zdjęcia ślubne. Takie kadry to fotografie wykonane blisko pary, którą łączy głęboka relacja. Bardzo często mam przyjemność współpracować z takimi ludźmi. Lubię fotografować prawdziwie zakochane pary, bo wtedy lekki stres przed obiektywem ustępuje miejsca emocjom w parze. Wystarczy kilka słów zachęty z mojej strony, a czasem po prostu jestem przy zakochanych i robię zdjęcia.

Miłosna sesja pary w Bieszczadach

Bohaterami zdjęć jest zakochana para narzeczonych – Agata i Kuba. Jako scenerię wybraliśmy Bieszczady. Te góry jesienią wyglądają melancholijnie i sentymentalnie, co stanowi świetne tło dla miłosnej sesji pary. Jestem miłośnikiem przyrody i polecam moim parom plenery na świeżym powietrzu. Przyroda to naturalne tło naturalnych fotografii. Sesja w lesie czy zdjęcia w parku narodowym mają niepowtarzalny charakter. Naturalne miejsca uławiają kontakt z przyrodą i z samymi sobą. Bieszczady należą do najbardziej niezwykłych miejsc jakie widziałem. Każdy znajdzie coś dla siebie: połoniny to opcja dla wędrowców, miłośnikom zdjęć nad wodą polecę sesję nad Soliną. Kilkadziesiąt kilometrów za Przemyślem, w Arłamowie znaleźliśmy urokliwe miejsce. Bieszczady kryją wiele zakątków na sesję plenerową. Razem z narzeczonymi zdecydowaliśmy się, że okolice Arłamowa – przedsmak gór – będą znakomitą ilustracją oczekiwania na dzień ślubu (wesele w Zamku Dubiecko odbyło się kilka miesięcy później).

Sesja fotograficzna dla dwojga – jesienna aura

Zdjęcia z miłosnej sesji pary powstały najcieplejszego dnia późnej jesieni. Świat spowiły czerwienie, żółcie i złoto. Wiele z drzew zdążyło już zgubić liście, ukazując sylwety pni i konarów. Okazało się, że to idealne okoliczności do fotografowania zakochanej pary. Niska temperatura to zachęta do przytulania się, a nawet okrycia jednym kocem. Na początku fotografowaliśmy na polanach i połoninach, za którymi rozciągał się widok na wyższe Bieszczady. Potem trafiliśmy na łąki i sady zlokalizowane w dolinach i przełęczach. Promienie jesiennego słońca prześwitujące przez chmury budowały romantyczny nastrój miłosnej sesji dla pary.

Miłosna sesja zakochanych

Ciekawym dodatkiem do miłosnej sesji zakochanych okazała się niewielka polana porośnięta drzewami. Moją uwagę zwróciły dwa drzewa, większe od pozostałych. To świetna metafora miłosnej relacji, w której każdy z partnerów jest sobie równy i wyjątkowy, a przecież razem tworzą harmonię. Uzupełnieniem kadrów miłosnej sesji pary było zdjęcie pod konarami rozłożystego drzewa – symbol siły i trwania.

Romantyczna sesja pary – jak wygląda

Zdjęcia w romantycznym klimacie to świetna propozycja na wszelkie sesje dla par. Autentyczna relacja i bliskość wyglądają dobrze na zdjęciach i nie tylko. Przebieg sesji zależy w dużym stopniu od temperamentu związku. Najczęściej takie fotografie to wspólny spacer. W ten sposób powstało wiele z moich sesji narzeczeńskich i plenerów ślubnych. Czasami mogą być to zdjęcia w domu, w prywatnej przestrzeni o intymnym charakterze. Własne i dobrze znane miejsce sprzyja wspólnym rytuałom, pieszczotom i okazywaniu sobie uczuć. Jako fotograf bardzo liczę na niewymuszone, prawdziwe i piękne sytuacje. W taki sposób powstają miłosne sesje dla par, która zostają w pamięci na długie lata.

Miłosna sesja dla pary – fotograf

Lubię naturę i godzinami mogę spacerować po lasach, łąkach i bagnach – rzecz jasna – z aparatem. Przyroda inspiruje i jest na tyle ciekawa, że stanowi temat zdjęć sam w sobie. Fotograficzna sesja w Bieszczadach, w lesie, nad wodą czy w innych okolicznościach natury to piękna i naturalna sceneria zdjęć zakochanej pary. Na fotografiach chcę ukazać uczucia, emocje, błysk w oku. Ludzie są na pierwszym planie – nawet w krajobrazowych, szerokich kadrach. Wkładam całe serce, by stworzyć wizualną historię o miłości pary, która będzie ponadczasowa.

Mogą Was także zainteresować podobne sesje:

Podobają się Wam zdjęcia z jesiennej sesji dla pary? Zobaczcie pozostałe fotografie, które wykonuję. Odwiedzajcie portfolio, przeglądajcie bloga. Znajdziecie tam mnóstwo zdjęć z reportaży ślubnych, sentymentalnych plenerów, sesji narzeczeńskich i wiele, wiele innych. Jeżeli pragniecie wziąć udział w takiej sesji, sprawdźcie wolny termin. Umówcie wymarzoną sesję jeszcze dziś!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.