Rustykalne wesele i ślub w Lublinie – historia Marty i Rafała

Wesele w stylu rustykalnym to nie tylko moda. Dodatki z drewna i naturalnych materiałów, jutowy sznurek, wzorzyste koronki, pachnące zioła na pewno przywodzą na myśl rustykalne wesele. Jednak istotą ślubu jest powolne smakowanie wspólnych chwil. Sielski klimat sprzyja świadomemu życiu w stylu slow. Rustykalne wesele i ślub w Lublinie pasowały do pary młodej. Nie mam wątpliwości, że Marta i Rafał należą do osób, które swoje emocje szczególnie pielęgnują i przeżywają.

Pomysł na rustykalne wesele

Rustykalne wesele to idealny wybór dla par, które lubią naturę, sielski klimat, smakowanie życia, folklor i regionalne klimaty. Wybór rustykalnego stylu może wynikać wprost z upodobań i sentymentu lub po prostu z upodobań estetycznych. Nie musicie tańczyć w zespole regionalnym by upodobać sobie drewniane chałupy i styl życia przodków.

Marta i Rafał żyją autentycznie i cenią sobie szczere emocje, dlatego wybór rustykalnego stylu wesela był oczywistym wyborem.

Naturalny ślub w Lublinie

Dobrze jest gdy wystrój kościoła nawiązuje do rustykalnego charakteru wesela. W dużym mieście jak Lublin trudno o stary drewniany kościółek. Takie stylowe miejsce można znaleźć w skansenie lub jednej z podlubelskich wsi. Alternatywą może być nowoczesny kościół o drewnianym wnętrzu lub… kościół o ascetycznej formie i barwnej dekoracji. Kościół akademicki KUL to właśnie takie miejsce na naturalny ślub. Wybór był tym prostszy, że Marta, panna młoda jest związana z uczelnią zawodowo i emocjonalnie.

Rustykalne wesele w okolicach Lublina

Wśród wielu sal weselnych w Lublinie i okolicach można odnaleźć prawdziwe perełki. W przypadku ślubu cywilnego jest o tyle łatwiej, że zarówno ślub jak i wesele można przeprowadzić w jednym miejscu. W przypadku ślubu wyznaniowego trzeba trochę wysiłku by wybrać wymarzony kościół, ale jest to do zrobienia. Co powinno cechować rustykalne wesele? Oto lista:

 1. Miejsce – drewniana stodoła, siedlisko, skansen, młyn albo stylowa kryta altana
 2. Ludowy charakter wystroju, dekoracji i ubioru
 3. Wykorzystanie naturalnych materiałów – juty, bawełny, lnu, ziół, wosku
 4. Swobodna i lekka suknia ślubna, może nawiązywać do stylu ludowego
 5. Nieco luźniejszy strój pana młodego niż podczas wieczorowej ceremonii
 6. Drewniane dodatki w detalach ślubnych
 7. Bukiet ślubny z polnych, regionalnych gatunków roślin
 8. Wianek na głowie zamiast klasycznego welonu
 9. Wykorzystanie i nawiązanie do kolorów ziemi – beże, biele, brązy i zielenie
 10. Luźny styl wesela w duchu slow – leżaki, lemoniada, nalewki i strefa chillout
 11. Klimatyczne oświetlenie – lampiony, sznury żarówek, świece
 12. Sielskie zabawy w dobrym guście i zabawy integracyjne
 13. Swobodna muzyka z motywami ludowymi i regionalnymi
 14. Pyszne regionalne potrawy z kuchni regionalnej
 15. Nietypowe rozwiązania, np. powóz konny zamiast ślubnego auta
 16. Wygodne buty – szpilki i dopasowane skórzane obuwie nie zawsze są dobrym wyborem

Marta i Rafał szukając miejsca na rustykalne wesele znaleźli Dolinę Rumianku, kilkadziesiąt kilometrów za Lublinem. W Dolinie rumianku znajduje się zespół architektury drewnianej, a na potrzeby wesela rozstawiono namiot z drewnianym parkietem. Wesele odbywało się w przepięknej stodole oświetlonej sznurami żarówek i lampionami z lnu. Przez całe wesele czuć było zioła, przede wszystkim suszony rumianek.

Rustykalny klimat budowały koronki, serwety, ludowe rzeźby aniołów, polne kwiaty, zioła i stare sprzęty rolnicze. Stoły były ozdobione świeczkami w koronkowych słoiczkach oraz bukietami z białych, drobnych kwiatów. W tajemniczym półmroku goście czuli się swobodnie i swojsko. Nastrojowe światła budowały magiczną atmosferę, a lekki półmrok usposabiał do okazywania uczuć.

Fotograf na wesele rustykalne – Lublin

Sentymentalne zdjęcia ślubne to nie tylko stylowe miejsce wesela. Wiele zależy od Waszego fotografa ślubnego. Fotograf nie tylko powinien umieć zrobić odpowiednie zdjęcie w odpowiedniej chwili, ale być przygotowany na różne warunki. Fotograf na wesele rustykalne na pewno weźmie ze sobą komplet lamp błyskowych, by mieć pełną kontrolę nad warunkami oświetleniowymi. Wybierając Waszego fotografa zwróćcie uwagę na takie zdjęcia!

Rustykalne wesele i ślub w Lublinie – emocje!

Z mojej perspektywy rustykalne wesele i ślub w Lublinie to dobry pomysł. Uwielbiam naturalność na zdjęciach. Forma i treść fotografii zyskują unikalny charakter. Lubię podglądać szczere sytuacje, autentycznie zakochane pary i ludzkie emocje. Rustykalne wesele Marty i Rafała nie tylko było eleganckie i stylowe, ale panowała atmosfera szczerości i wolności. Relacja pary młodej była pełna zaufania, a zabawy były szalone i żywiołowe. Drewniany parkiet nieustannie drżał, goście bawili się do rana. To była niezapomniana noc. Po weselu wszyscy udali się na spoczynek do przytulnych drewnianych domków. Po wszystkim zostały szczere, sentymentalne zdjęcia.

Leave a Reply