Zdjęcia ślubne w Bieszczadach – plener Gosi i Dawida

Wiosenne zdjęcia ślubne w Bieszczadach pozostaną przygodą nie tylko w pamięci, ale i na fotografiach. Parę młodą znam bardzo dobrze. Na plener umawialiśmy się od kilku miesięcy. Pomysłów na zdjęcia ślubne było wiele, w końcu Gosia i Dawid zdecydowali. Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.

Bieszczady – miejsce na sesje zdjęciowe

Bieszczadzkie połoniny są w równym stopniu malownicze, jak i popularne. Każda pora roku to nowa odsłona Bieszczadów. Zaśnieżone szczyty oślepią bielą pełnego słońca zimą. Wiosną pojawia się nie tylko zieleń, ale także śpiew ptaków. Latem mozaika lasów, łąk, pól robi wrażenie swoimi kolorami i kształtem. Jesienią panują czerwienie i brązy, a trawy połonin stają się najpiękniejszą szatą gór. Zdjęcia ślubne w Bieszczadach są piękne cały rok.

Połonina Caryńska zapewnia jedne z najlepszych widoków na Bieszczady. Kilometry ścieżek, miejscami bardzo krętych, położonych na różnych wysokościach, przez piękne granie, trawy i karłowate drzewa to wystarczający powód do spaceru. Tym bardziej jest to miejsce na zapierające dech w piersi zdjęcia ślubne w Bieszczadach. Podobne wrażenie egzystowania na granicy nieba i ziemi zapewnia także Połonina Wetlińska. Górzysty, falowany teren to idealny krajobraz naturalny do podziwiania i fotografowania. Jest to bardzo popularne miejsce na sesję ślubną oraz wędrówki dla zaawansowanych i amatorów. Atutem jest Chatka Puchatka, w której można przebrać się w bardziej elegancki strój przed wejściem na górę, tak by sesja plenerowa w Bieszczadach wyszła bajkowo i pięknie.

Bieszczadzkie szczyty to miejsce na sesję ślubną dla ambitnych. Wędrowanie i zdobywanie gór to nakład sił i czasu, które będą potrzebne by uzyskać naturalne zdjęcia ślubne. Na uwagę zasługuje Tarnica, na którą można się wybrać z Ustrzyk Górnych lub Wołosatego. Tarnica to nie tylko najwyższy szczyt polskich Bieszczadów i Podkarpacia, którego zdobycie sprawia satysfakcję, ale i punkt widokowy, z którego rozlega się najwspanialszy krajobraz Bieszczad.

Malownicze są bieszczadzkie miasteczka i wioski wraz z otoczeniem. Naprawdę nie trzeba zapuszczać się w głąb puszczy, by cieszyć się epickim krajobrazem i znaleźć ciekawe miejsce na sesję ślubną. W Bieszczadach rozsiane są małe wioski z klimatem i urokliwe miasteczka. Do takich miejscowości na pewno należy Arłamów, Solina czy Ustrzyki Górne. Zdjęcia ślubne w Bieszczadach, z ich przyrodą i kulturą miasteczek to fotograficzny samograj.

Była majówka. Gosia z Dawidem jeszcze przed sesją przeszli przez wiele szlaków. Młode małżeństwo zdecydowało się na kameralny charakter sesji w mniej uczęszczanych miejscach. I udało się. Ustrzyki Dolne, Teleśnica i Solina zapewniły dobry klimat, górski charakter i wiele wspaniałych chwil.

Pomysły na zdjęcia ślubne w Bieszczadach

Bazą wypadową były Ustrzyki Dolne. Małomiasteczkowy charakter to urok tego miejsca położonego wśród gór. Zdjęcia ślubne w Bieszczadach zaczęliśmy na jednym z pobliskich szczytów. Z Góry Żuków rozciągał się panoramiczny widok na całe Ustrzyki oraz część Bieszczadów. Dawid i Gosia spacerowali wzdłuż leśnych i górskich ścieżek.

Wobec dorodnych świerków i jodeł, para młoda zdawała się być mrówczych rozmiarów. Zapach żywicy, biała suknia i wianek, wiosenny wiatr i lekki górski chłód – tak wyglądała sesja plenerowa w Bieszczadach. Zdjęcia wśród drzew są o tyle dobrym pomysłem na zdjęcia, że światło potrafi bardzo ciekawie i nieprzewidywalnie się zachowywać. Czasem uda się złapać ciekawie promień światła padający na zakochanych.

Kolejnym pomysłem na udane zdjęcia ślubne mogą być górskie pola i łąki. To nie tylko trawy, zioła i kwiaty, ale często tajemnicze i malownicze zakątki. Wspólnie z Gosią i Dawidem przemierzaliśmy pola w okolicy Soliny i Łobozewa. Miejsca styku lasu i łąk wyglądają szczególnie atrakcyjnie. Zielony las stanowi ciemne tło dla zdjęć jasnej sukni ślubnej.

Urokliwe są też detale naturalnego i kulturowego krajobrazu górskiego. Zdjęcia ślubne w Bieszczadach to nie tylko połoniny, ale drewniana architektura, kapliczki, płotki, mostki. Ładne potrafią być też rożne rodzaje ścieżek wśród gór.

Zdjęcia w górach to nie tylko wspaniale i rozmaicie ukształtowany teren, to także woda! Jako kolejny etap na zdjęcia ślubne w Bieszczadach wybraliśmy Solinę. Czysta tafla jeziora przypominała drogocenny szmaragd. Baśniowy klimat potęgowały malachitowe góry, które były tak blisko tafli, że zdawały się zanurzać w wodzie. Na brzegach znajdowały się drewniane domki i altanki, które budowały hipsterski klimat.

Razem z parą młodą zwiedzaliśmy każdy zakątek w poszukiwaniu tego co najlepsze. W efekcie powstały ciekawe kadry, które budują wizualną historię z sesji plenerowej w Bieszczadach. Bieszczady i ich lasy, łąki i leśne ścieżki to wspaniała oprawa dla miłosnych historii.

Sesja w górach

Zdjęcia w górach nie muszą zawsze wyglądać tak samo. Ślubna sesja w górach może wyglądać wyjątkowo. Warto rozglądać się i obserwować. Sesja w górach i zdjęcia, które powstają wśród wysokich szczytów i chmur, na pewno są zjawiskowe i epickie, ale wymagają też dużego nakładu sił, pracy i przygotowań. Podczas takiej sesji w górach, przynajmniej jedna osoba powinna być wyszkolona i doświadczona w górskich wędrówkach, spinaczce i udzielaniu pomocy.

Mniejsze doświadczenie w eksplorowaniu gór, niższe góry (jak Bieszczady), a nawet pochmurna pogoda nie oznaczają gorszych zdjęć ślubnych. Wartościowe, ciekawe i intrygujące miejsca można znaleźć w kameralnych i mało uczęszczanych miejscach. Warto wędrować i szukać, wtedy zdjęcia ślubne w Bieszczadach czy innych górach mogą być o wiele ciekawsze.

Fotograf na sesję w plenerze

W fotografii cenię przede wszystkim naturę i naturalność. Jako fotograf i jako odbiorca fotografii. Ślubna sesja plenerowa jest dla mnie kolejną okazją by spróbować opowiedzieć fragment ludzkiej historii w obrazach. Dbam by na tych obrazach pojawiły się autentyczne emocje, uczucia, relacje. Czy zdjęcia ślubne w Bieszczadach są takie? Zobaczcie i oceńcie sami!

Leave a Reply