Reportaż Chrztu w Lublinie

Chrzest dziecka to ważna i piękna uroczystość. Sakrament Chrztu to widzialny znak niewidzialnej łaski. Reportaż Chrztu to najlepszy sposób na zatrzymanie chwil i ponadczasowa pamiątka. Jeżeli dbacie o wspomnienia Wasze i dziecka, reportaż z Chrztu powinien Was zainteresować.

Co to jest reportaż Chrztu?

Reportaż fotograficzny to autorska relacja wydarzenia. Po jednej stronie obiektywu jestem ja – fotograf na Chrzest, po drugiej fenomen – sakrament Chrztu, dziecko, rodzice i wydarzenia. Chrzest święty dziecka to niewątpliwie ważny i ciekawy temat, który można sfotografować pięknie, inteligentnie i wyjątkowo. Podczas pracy staram się być dyskretny i uważny. Skupiam się nie tylko na zapisie najważniejszych wydarzeń, ale poświęcam czas na Wasze sentymenty – portrety, zdjęcia grupowe. Zależy mi na stworzeniu ciekawej historii o Was dla Was! Reportaż Chrztu w moim wydaniu to autorska relacja i połączenie Waszych oczekiwań.

Przedstawiam Wam zdjęcia z reportażu Chrztu Piotrusia. Ceremonia miała miejsce nieopodal Lublina, w parafii Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach. Fotografowanie takiej rodziny to zaszczyt. Otrzymując Wasze zaufanie, odwdzięczam się wyjątkowymi zdjęciami. Sprawdźcie sami!

Reportaż z Chrztu świętego – zalety

Dlaczego zdecydowałem się na fotografowanie reportażu Chrztu? Powodów jest kilka (pomijam aspekt mojej pracy zawodowej i zarobkowej). Oto najważniejsze:

  • Chrzest święty w Kościele to ważny sakrament o bogatej tradycji i znaczeniu. Sakrament ma głęboką wymowę teologiczną, jest zanurzeniem w śmierć Chrystusa. Ochrzczone dziecko otrzymuje potrójną godność – kapłańską, prorocką i królewską. Podczas Chrztu dziecko zostaje włączone we wspólnotę Kościoła. Dużo tego, a jest jeszcze więcej! Fotografując reportaż z Chrztu mam okazję na uchwycenie na zdjęciu cząstki tajemnicy.
  • Sakrament Chrztu to istotne wydarzenie w życiu dziecka i rodziców. To doświadczenie duchowe, ale i emocjonalne. W mojej fotografii liczę na emocje i szukam emocji. Praktykując reportaż Chrztu, fotografuję gesty, spojrzenia, uśmiechy i reakcje nieprzewidziane. Lubię przyglądać się reakcjom ludzi i szukać ciekawych i niewymuszonych sytuacji. Reportaż Chrztu mi to zapewnia.
  • Chrzciny w polskiej tradycji to spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół. Chrzest dziecka często staje się również okazją do spotkania z najbliższymi. To nie tylko wspólne ucztowanie, ale rozmowy, zabawy dzieci, przygotowanie posiłków. Reportaż z chrzcin to okazja do uchwycenia codzienności w niebanalny sposób.

Reportaż z chrzcin – dlaczego warto?

Zalety reportażu Chrztu, które zdążyłem już wymienić to tylko moja motywacja do fotografowania. A przecież to zdjęcia Chrztu dla Was! Jeżeli pielęgnujecie swoje wspomnienia, wiecie, że zasługują na godną oprawę. Profesjonalny fotograf będzie w stanie stworzyć Wam ponadczasową pamiątkę w formie wyjątkowych zdjęć. Mój profesjonalizm to nie tylko legitymowanie się pozwoleniem na fotografowanie uroczystości kościelnych. Za mną długoletnia praktyka jako lektor w kościele. Przemawia za mną siła doświadczenia, wciąż świeże spojrzenie oraz opanowany warsztat techniczny. Połączenie tych elementów to udany reportaż Chrztu. Zobaczcie!

Reportaż Chrztu – jak wygląda?

Gorąco zachęcam rodziców do fotografowania przygotowań. Wiem z doświadczenia, że dzieje się wtedy dość dużo, szybko i często spontanicznie. Jest to okazja do sfotografowania detali stroju i akcesoriów, ale przede wszystkim serii portretów. Taka mini sesja to świetne rozwiązanie.

Kluczowym etapem reportażu Chrztu jest ceremonia w kościele. Zaczynam od towarzyszenia Wam jeszcze w kancelarii parafialnej lub zakrystii kościoła. Potem towarzyszę Wam przez całą mszę świętą. Fotografuję nie tylko portrety dziecka i najważniejsze elementy liturgii:

  • Błogosławieństwo dziecka
  • Obmycie wodą
  • Namaszczenie olejem świętym
  • Nałożenie białej szaty
  • Odpalenie świecy od paschału

Skupiam się także na ogólnym klimacie dnia i ujęciach miejsc. Dbam o istotne szczegóły. Szukam emocji, relacji i reakcji. Mając takie zdjęcia, wiem, że reportaż Chrztu będzie udany. Po skończonej mszy, staram się zrobić Wam grupowy portret rodzinny. Czasem jest to jedno wspólne zdjęcie, a czasem nawet sesja Chrztu. Zupełnie innym rozwiązaniem jest sesja z okazji Chrztu w innym dniu (brzuszkowa, rodzinna w plenerze).

Reportaż z chrzcin

Po uroczystości w kościele, często fotografuję wspólną ucztę rodziców ochrzczonego dziecka. Reportaż z chrzcin może odbywać się zarówno na obiedzie w domu, jak i w lokalu przygotowanym na tę wyjątkową okazję. Fotografując rodzinne spotkania, skupiam się na ludziach, emocjach i gestach. W możliwie ciekawy sposób fotografuję miejsce i jego otoczenie. Fotografuję rzeczywistość taką jaka jest w możliwie ciekawy sposób.

Reportaż Chrztu Lublin

Reportaż Chrztu wykonuję przede wszystkim na terenie Lublina i okolic. Skupiam się na najbliższej mi okolicy, bo znam lubelskie kościoły i zwyczaje. Fotografuję Chrzty także w pobliskich miejscowościach i w niektórych miastach Lubelszczyzny.

Jestem fotografem ślubnym z Lublinie. Fotografuję także w Warszawie i Rzeszowie. Czasem może się zdarzyć, że zostanę jeden dzień dłużej na fotografowanie w okolicy Rzeszowa lub Warszawy – warto pytać.

Reportaż Chrztu – cena

Staram się o możliwie prostą ofertę fotografii Chrztu, która zawiera wszystko! Cena reportażu Chrztu jest zaczyna się od 700 zł. W tej cenie fotografuję ceremonię Chrztu w kościele i mini sesję po Mszy. Oddaję co najmniej 70 zdjęć w wersji cyfrowej w formie galerii internetowej. Całkowity koszt zależy od czasu mojej pracy, dojazdu (na terenie Lublina i okolic gratis) oraz formy oddania zdjęć. W ofercie mam album, pudełko z odbitkami i wiele więcej. Dbam o najlepszą jakość oprawy wspomnień z reportażu Chrztu. Wystarczy napisać, a podam więcej szczegółów.

Fotograf na reportaż z Chrztu – Lublin

Jeżeli przypadły Wam do gustu moje zdjęcia, wystarczy napisać. Koniecznie zobaczcie jak tworzę inne fotografie Chrztu oraz zapoznajcie się z blogiem. Napiszcie do mnie maila lub uzupełnijcie formularz kontaktowy. Odpiszę jak najszybciej. Zapytajcie się o dostępny termin i cenę jeszcze dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *