Sesja Chrztu w Lublinie

Fotografuję zakochanych i rodziny. Sesja Chrztu to jeden z rodzajów fotografii rodzinnej, który gorąco polecam. Chrzest to ważny moment w życiu dziecka, rodziców i bliskich. Obecność i praca profesjonalnego fotografa gwarantują, że po tej wyjątkowej uroczystości pozostanie wspaniała pamiątka.

Rodzice Michasia – Iwona i Arek są parą świadomą przeżywanych chwil. Sesja Chrztu to idealny sposób na zadbanie o jakość swoich wspomnień. Zobaczcie sami!

Sesja z chrztu świętego w Lublinie

Sesja Chrztu jest często synonimem reportażu z Chrztu. Z perspektywy fotografa powiem Wam, że takie zdjęcia to uczciwy i pomysłowy zapis Waszej historii. Podczas dnia Chrztu fotografuję ludzi, detale i miejsca. Dbam o różnorodność ujęć – od portretowych zbliżeń twarzy, gestów i emocji, przez istotne detale po krajobraz i zdjęcia miejsc. Za każdym razem, gdy fotografuję sesję Chrztu, staram się o kompletną opowieść wizualną, która oglądana za każdym razem, powoduje szybsze bicie serca..

Sesja zdjęciowa z chrztu w kościele

Jeżeli miałbym wskazać na najważniejszą część sesji Chrztu, bez wątpienia wskażę liturgię sakramentu. Dla każdego wierzącego i nie tylko to właśnie obrzęd Chrztu jest istotny. Sakramentowi włączenia do wspólnoty Kościoła towarzyszą znaki i symbolika. Fotografując Chrzest skupiam się na tych najważniejszych punktach, ale nie tylko. Pomiędzy błogosławieństwem dziecka a obmyciem wodą dzieje się wiele podczas liturgii, ale przede wszystkim pomiędzy spojrzeniami rodziny. Uśmiechy to przejaw radości i zaufania. Dłonie rodziców, dziadków czy chrzestnych potrafią zdradzić stan emocjonalny.

Sesja Chrztu w Lublinie została wykonana w kościele Matki Bożej Królowej Polski na Tatarach. Z zewnątrz kościół wygląda dość niepozornie, jak większość nowoczesnych kościołów. W środku jest dość ciemno, ale połączenie architektury, wzorów i świateł witraży buduje niepowtarzalny klimat.

Sesja chrzest plener – Lublin

Po mszy świętej proponuję rodzinom mini sesję plenerową w okolicy kościoła. Często bardzo dobrze wygląda grupowe zdjęcie na tle ołtarza i wnętrza świątyni. Jeżeli kościół jest zlokalizowany w pięknym miejscu, polecam sesję chrztu w plenerze. Naturalne światło i otoczenie to dobra przestrzeń na emocje, uśmiechy i Wasz komfort. Taka mini plenerowa sesja chrztu to okazja do stworzenia sentymentalnych portretów rodzinnych.

Jak powinna wyglądać sesja z Chrztu w Lublinie?

Moja recepta na piękną sesję Chrztu to fotografie pełne naturalności i swobody. Zdjęcia Chrztu w kościele rządzą się swoimi prawami. Jako fotograf jestem przygotowany – posiadam specjalne pozwolenie na fotografowanie w kościołach. Ponadto jako długoletni lektor, wiem, jak wygląda liturgia i symbolika kościelna. To pozwala mi orientować się podczas sesji Chrztu, w poszukiwaniu ciekawych kadrów.

Chrzest a chrzciny

Jako sakrament Chrzest piszę wielką literą. Chrzciny piszę z dużej tylko na początku zdania! Skąd ta różnica? Ranga sakramentu jest ogromna. To nie tylko symbol, ale przeżycie duchowe, które często ma wpływ na resztę życia dziecka. Chrzciny to rodzinne spotkanie przy obiedzie i wspólne radowanie się z faktu Chrztu dziecka. Z fotograficznego punktu widzenia każdy moment może być cenny. Zdjęcia Chrztu mogą być istotną częścią Waszego rodzinnego albumu fotograficznego. Zaufajcie mi!

Sesja zdjęciowa z okazji Chrztu

Ciekawym rozwiązaniem jest fotograficzna sesja z okazji Chrztu, którą możecie wykonać przed lub po uroczystości. Nie mówię tu o mini sesji organizowanej w dniu Chrztu, ale o fotografowaniu w innym dniu. Dobrym pomysłem jest wspólna sesja brzuszkowa, w oczekiwaniu na narodziny dziecka, jeszcze na kilka miesięcy przed Chrztem. Takie zdjęcia możecie podarować rodzicom (dziadkom dziecka) lub rodzicom chrzestnym jako prezent. Innym rozwiązaniem jest rodzinna sesja plenerowa. Jeżeli postanowiliście ochrzcić małe dziecko, możecie odczekać kilka miesięcy aż podrośnie. Jeżeli Chrzest miał miejsce jesienią lub zimą, a obawiacie się pogody na sesji, możecie poczekać do wiosny, kiedy jest cieplej. Wiosenne sesje rodzinne mają swój urok. Kwitnące sady, bujna zieleń to piękna sceneria sesji zdjęciowej z okazji Chrztu. Zobaczcie sami!

Sesja zdjęciowa – Chrzest Lublin

Fotografuję sesje Chrztu na terenie Lublina i okolic. Mieszkam w Lublinie i tu pracuję nad edycją zdjęć, także z Chrztu. Bardzo często podróżuję do Warszawy, Rzeszowa i okolic. Jeżeli organizujecie chrzciny nawet w dalszych zakątkach, warto się zapytać, być może będę miał dostępny termin.

Sesja Chrztu – oferta i cena

Spodobały się Wam sesje Chrztu, które stworzyłem z fotografowanymi rodzinami? Zobaczcie jeszcze więcej takich zdjęć. Fotografia Chrztu jest bogata, łączy tajemnicę i piękno. Zapraszam także na obserwowanie tego co piszę i pokazuję na moim blogu.

Chętnie sfotografuję Chrzest w Waszej rodzinie. Wystarczy napisać, a być może to ja będę fotografem, który stworzy Waszą sesję Chrztu! Uzupełnijcie formularz kontaktowy lub wyślijcie maila. Odpiszę możliwe szybko. Zapytajcie się o termin i cenę jeszcze dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *