Przyjęcie weselne w domu – ślub Karoliny i Marka

Dzień ślubu to często jeden z piękniejszych dni w życiu. Pomysłów na oprawę wesela i miejsce przyjęcia jest wiele. Czy warto zorganizować przyjęcie weselne w domu? Dla kogo jest takie wesele? Spróbuję odpowiedzieć na te pytania pokazując zdjęcia ślubne Karoliny i Marka. Zobaczycie piękną opowieść o miłości!

Wesele w domu – dekoracje

Przygotowania do ślubu miały miejsce w tym samym miejscu, w którym później odbywało się przyjęcie weselne w domu… W mieszkaniu panny młodej! Powszedni dom w dniu wesela wyglądał wyjątkowo. Wszystko za sprawą dekoracji! W salonie ustawiono długi drewniany stół przykryty obrusem, obok niego znajdowała się kolekcja żywych roślin oraz choinka. Na talerzykach znajdowały się zimowe dekoracje z szyszek, lasek cynamonu i suszonych gałązek, tuż obok – świece w stylowych lichtarzach oraz kompozycje z suszonych roślin.

Trzeba przyznać, że stylowy salon ze starym zegarem, galerią rodzinnych zdjęć i obrazów sam w sobie był dekoracyjny. Klimatyczne przyjęcie weselne w domu budował także mały ogród zimowy z kolekcją roślin. Połączenie klimatu domowego ciepła, lasu i świąt sprawdziło się idealnie i korespondowało z atmosferą dnia ślubu.

Organizując wesele w domu warto skorzystać z usług doświadczonej florystki lub florysty. Wiedza i umiejętności w dekorowaniu przestrzeni roślinami i dodatkami są na wagę złota. Florystka potrafi zamienić codzienną przestrzeń w magiczne miejsce. Jeżeli brakuje nam pomysłu i minimum praktyki, warto powierzyć się profesjonaliście.

Wesele w domu – czy warto?

Fotografowałem już wiele kameralnych ślubów i wesel. Motywacje młodych par są różne. Niektórzy cenią sobie anonimowość i postanawiają urządzić zaślubiny w tajemnicy przed światem. Są pary, które wyznają życie ascetyczne, proste i autentyczne i stąd ich decyzja o małym weselu. Czasem przyjęcie weselne w domu to decyzja podejmowana ze względu na sytuację. Od roku prześladuje nas wszystkich pewna pandemia, której nazwy nie chcę wymieniać. Bardzo często kameralny ślub i wesele w domu są jedyną rozsądną opcją. Czy takie rozwiązanie ma zalety? Spójrzcie:

 1. Niższe koszty organizacji wesela
 2. Mniej stresu spowodowanego logistyką i sprawami organizacyjnymi
 3. Łatwiej jest sporządzić listę gości ograniczając ją do najbliższych przyjaciół i rodziny
 4. Ślub odbywa się w atmosferze zaufania
 5. Trudniej przejmować się opiniami rodziny na temat ślubu i wesela
 6. Szansa na więcej autentyzmu w dniu ślubu
 7. Przyjęcie weselne w domu to Wasz teren i Wasze zasady
 8. Wesele trwa krócej i nie będziecie po nim wyczerpani
 9. Nie obowiązują Was tradycyjne weselne konwenanse
 10. Rodzinna, ciepła atmosfera sprzyja podziękowaniom dla rodziców i wydarzeniom, które mogą stresować na dużej imprezie.
 11. Jeżeli decydujecie się na ślub nie czekając na wystawne wesele – to chyba jest wystarczający dowód prawdziwej miłości.

Jeszcze przy okazji sesji narzeczeńskiej rozmawiałem z młodą parą, co zamierzają zrobić z terminem ślubu, wiedząc że może przyjść mało gości. Odpowiedź Karoliny i Marka była szczera i prosta: robimy! Niezależnie czy wesele będzie w lokalu czy w domu, to ślub jest najistotniejszy. I rzeczywiście w dniu ślubu się o tym przekonałem.

Ślub w Warszawie

Ceremonia miała miejsce w kościele akademickim św. Anny w Warszawie. Wnętrze kościoła zapierało dech w piersi, ale bardziej emocjonująca była przysięga pary młodej. Nie brakowało czułych gestów, czułych słów i czułych spojrzeń – podczas przysięgi i zakładania obrączek. A od złotych obrączek ślubnych bił blask nie mniejszy niż od zdobień i figur warszawskiego kościoła. Świąteczne choinki tonęły w złoconych dekoracjach, kolorach fresków oraz rzeźb aniołów i świętych. Kościół świętej Anny to jedna z najpiękniejszych świątyń na warszawskim starym mieście. Nie było łez, ale było autentycznie i sentymentalnie. O ile przyjęcie weselne w domu miało mieć kameralny charakter, o tyle ślub Karoliny i Marka wyglądał naprawdę barokowo.

Kameralne przyjęcie ślubne w Warszawie

W Warszawie wszystkiego jest dużo i często na wysokim poziomie (wiadomo). Znaleźć miejsce na wesele w Warszawie jest dość prosto. Są dobrze wyposażone hotele, stylowe lokale, stodoły, folwarki, pałace, sady, domki, hale – w Warszawie i okolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Nikt się nie spodziewał okoliczności, w których większość z tych miejsc może być zamknięta. W takiej sytuacji kameralne przyjęcie weselne w domu to najlepszy pomysł.

Prawie każdy dom nadaje się na organizację kameralnego wesela. Nie musi to być willa, ani piętrowa kamienica. Wystarczy duży salon lub pokój w którym można ustawić długi stół oraz miejsce na zabawę. Może to być drugi pokój lub ogród. Jeżeli chodzi o jedzenie, najlepiej wynająć catering (wtedy gotowanie posiłków i obsługa stołu są obowiązkiem zewnętrznej firmy a nie rodziców czy samej pary młodej).

Sesja w dniu ślubu – Warszawa

Plener w dniu ślubu to pomysł warty rozważenia. I mowa nie tylko o ślubach kameralnych, rustykalnych czy takich w duchu slow wedding. Bardzo często wystarczy od kilkunastu minut do godziny by stworzyć piękne zdjęcia w romantycznej atmosferze. W dniu ślubu panuje niepowtarzalny klimat. To w dniu ślubu panna młoda wygląda wyjątkowo, z pełnym makijażem i świeżym bukietem ślubnym. Co najważniejsze – świeże emocje są nie do podrobienia! Już na drugi dzień bukiet zaczyna usychać, emocje nieco stygną, no i znowu trzeba robić makijaż i fryzurę.

Tło ciekawych zdjęć może stanowić kawałek parku, lasu, krajobrazu lub architektury, które najczęściej są tuż obok nas. Przyjęcie weselne w domu i mini sesja to dobre połączenie. Watro przemyśleć sprawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *