Sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze – Karolina i Marek

W Polsce jest wiele miast, ale jedna stolica. W Warszawie jest wiele dzielnic, ale jedyna taka – Praga. I właśnie warszawska Praga stanowiła tło dla miłosnej i zmysłowej historii Karoliny i Marka. Niektórzy mówią, że miłość jest jak rzeka. Niektórzy mówią, że do tej samej rzeki nie wchodzi się dwa razy. Nie uważam się za Heraklita, a do Wisły nie wszedłem ani razu. Mimo to sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze obfitowała w ciekawe obserwacje, refleksje i zdjęcia! Wspólnie z parą narzeczonych próbowaliśmy połączyć naturalne zdjęcia z industrialnym klimatem Pragi.

Sesja narzeczeńska – Warszawa

Karolinę poznałem kilka lat temu, na kursie dotyczącym ochrony przyrody, właśnie w Warszawie. Po latach para narzeczonych odezwała się do mnie. Ślub Karoliny i Marka był planowany w grudniu, ale zanim zostałem wybrany jako fotograf ślubny, czekała nas narzeczeńska sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze. Cieszyłem się na te zdjęcia. A jak wyszły?

Warszawska Praga – miejsce na sesje zdjęciową

Warszawska Praga to dzielnica z niepowtarzalnym industrialnym klimatem, magiczne miejsce. Organizując sesję zdjęciową, prawie na każdym miejscu można znaleźć ciekawy element. Kolorowe kapliczki wśród kamienic, ceglana architektura starszych budynków, muzeum neonów, przestronne hale, opuszczone fabryki, składowiska i złomowiska. Wbrew pozorom takie surowe warunki to dobre miejsce na fotografowanie piękna zmysłowości i romantyzmu. Sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze to wiele możliwości i ciekawa przygoda. Wspólna fotografowanie to połączenie naturalnych zdjęć wśród przyrody i industrialnego klimatu Pragi.

Miałem szczęście o tyle, że narzeczeni pasjonowali się przyrodą i początek sesji zaczęliśmy nad Wisłą, za plecami znajdował się Park Praski. Wisła i jej okolice to bajkowa sceneria do zdjęć. Praska plaża ma swój urok. Piaszczysty brzeg porastają krzewy i małe lub większe drzewa. Nadbrzeżny krajobraz warszawskiej Pragi urozmaicają konstrukcje z wikliny i przybrzeżne łodzie. Po drugiej stronie widać było Stare Miasto i współczesną zabudowę stolicy.

Zdjęcia nad Wisłą

Na dworze było dość chłodno i pochmurno, mimo iż sesję zdjęciową na warszawskiej Pradze zaczęliśmy w południe, kiedy słońce powinno być dość mocne. Jako fotograf ślubny i nieślubny, lubię takie światło. Przesączone przez chmury jest miękkie i plastyczne, co widać na fotografiach. Z Karoliną i Markiem pracowało mi się po prostu lekko. Zdjęcia o naturalnym charakterze robiły się same. Narzeczeni sprawiali wrażenie świeżo zakochanych. Usta i autentyczne pocałunki, dłonie i czułe gesty, zakochane oczy i czułe spojrzenia, a nawet nogi i wspólna gonitwa na plaży! Było zmysłowo, było pięknie. Sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze zaczęła się szybko i mocno, jak bicie serca narzeczonych.

Sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze

Kolejnym etapem była eksploracja terenów zieleni przy plaży. Przez chmury zaczęło przebijać słońce, wzdłuż Wisły kursował zimorodek, pilnując czy robię naturalne zdjęcia. Naturalna fotografia to nie tylko autentyczne gesty na zdjęciach, ale często naturalne otoczenie. Lubię wyobrażać sobie ludzi blisko natury – wśród traw, drzew i krzewów. Jako fotograf uważam, że jakikolwiek fragment natury to idealne tło do zdjęć. I nawet w Warszawie, miejscu o industrialnym charakterze, można znaleźć urocze zakątki natury, inspirujące miejsca na sesję zdjęciową.

Warszawska Praga – sesja zdjęciowa

Warto wspomnieć, że warszawska Praga to industrialny klimat o historycznym zabarwieniu. Kolorowe murale kontrastują z szarymi tynkami i pomarańczową cegłą. Kominy, budowlane żurawie i wieżowce wyrastają ponad kamienice jak wysokie drzewa na miejskiej łące. Przestronne, industrialne hale świecą stylową pustką, wabiąc ludzi jak ćmy na koncerty i artystyczne wydarzenia. My daliśmy się zwieść temu industrialnemu stylowi. Postanowiliśmy, że sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze, będzie miała drugą odsłonę zrealizowaną w przestrzeni miejskiej.

Sesja zdjęciowa w industrialnym stylu

Słońce coraz bardziej przybliżało się do linii horyzontu. Trochę trudno znaleźć horyzont w Warszawie – specyficznym, industrialnym klimacie, pośród budowli warszawskiego zamku, kamienic, wieżowców i blokowisk. W każdym razie – robiło się ciemno. Szybkim spacerem przeszliśmy przez Park Praski by niebawem znaleźć się u stóp praskiej katedry, mijając praskie tramwaje, praskie uliczki, aż wylądowaliśmy wśród ceglanych budynków w Centrum Praskim Koneser. Nie tylko cegły, ale i duże okna, metalowe elementy i widoczna infrastruktura budowały industrialny klimat.

Co krok proponowałem parze narzeczonych przystanek na zdjęcia. Ostatecznie zebrałem kilkanaście kadrów tworzących miłosną historię. Zmysłowa sesja zdjęciowa w industrialnym stylu wzbogaciła zdjęcia narzeczonych o ciekawe kadry. Szyby odbijające światełka i refleksy, przestronne miejsca i ceglane ściany to nie tylko industrialny styl, ale i romantyczny klimat dla zmysłowej pary. Sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze zakończyła się wraz z ostatnią fotografią przy ostatnich promieniach słońca.

Fotograf na sesję narzeczeńską – Warszawa

Jako fotograf ślubny i rodzinny, uważam że sesja dla narzeczonych to bardzo dobry pomysł i zaraz podam kilka argumentów. Po pierwsze – sesja narzeczeńska to wspólne i często nowe doświadczenie dla zakochanych. Karolina i Marek po wspólnych zdjęciach byli szczęśliwi i autentycznie zachwyceni. Fotografowanie narzeczonych to okazja do przytulania, pocałunków i wspólnych chwil spędzonych w ciszy i radości. Ja czułem dużą odpowiedzialność, by zdjęcia były satysfakcjonujące. Po drugie – narzeczeni mają okazję poznać fotografa i sprawdzić jak pracuje, czy nadają na podobnych falach.

Karolina i Marek podpisali ze mną umowę na reportaż ślubny, dopiero po otrzymaniu zdjęć z sesji narzeczeńskiej (= sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze udała się). Po trzecie, zdjęcia z sesji mogą nie tylko budować rodzinny album, ale stanowić prezent dla rodziców. I już nieco wybiegnę w przyszłość… Podczas fotografowania reportażu ślubnego u mojej pary, widziałem, że wśród prezentów dla rodziców były zdjęcia mojego autorstwa.

Spodobała Ci się sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze? Sprawdź jak wyglądają inne sesje narzeczeńskie!

ZOBACZ również moje pozostałe
Sesje narzeczeńskie

Sesja zdjęciowa na warszawskiej Pradze to przykład dobrej praktyki. Początkowe obawy przed pozowaniem do zdjęć zostały szybko rozwiane. W dniu ślubu z parą młodą ufaliśmy sobie nawzajem!

Jako fotograf ślubny, uwielbiam sesje narzeczeńskie. Od jakiegoś czasu odkryłem, że są pełne luzu, emocji i odrobiny tajemnicy. W mojej fotografii cenię sobie relacje i widzę, że sesja narzeczeńska to dobry sposób na budowę i pogłębienie relacji. W mojej ofercie ślubnej, sesja narzeczeńska to estetyczny i emocjonalny must have!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *