Wesele w okolicy Lublina – ślub Patrycji i Bartka

Czy można liczyć na emocjonujący ślub i barwne wesele w okolicy Lublina? Poznając historię Patrycji i Bartka przekonacie się, że tak! Fotografując dzień ślubu staram się zwrócić uwagę na ważne detale, nie tracąc sprzed oczu tego co najważniejsze – miłości dwojga zakochanych. Przy okazji zdjęć, podpowiem czy warto organizować klasyczny ślub w Lublinie i jak wybrać najlepsze miejsce na wesele w okolicy Lublina.

Wybór miejsca na wesele w okolicy Lublina

Lublin i okolice to miejsce intrygująco piękne i malownicze. Wesele w okolicy Lublina to strzał w dziesiątkę! Warto zdecydować się na wesele właśnie tu, bez względu na zamieszkanie. Zielone lasy Roztocza, Poleskie moczary, nadbużańskie wioski, nadwiślański klimat Kazimierza Dolnego, renesansowy Zamość, Włodawa – miasto trzech kultur, kraina jezior na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim i w końcu sam Lublin. Wybór miejsca na wesele w okolicy Lublina jest szeroki. Jak się za to zabrać? Poniżej ponad 15 porad dla Was!

Jak znaleźć miejsce na wesele w Lublinie – 15 porad

Przyszłe pary młode wybierając salę na wesele w Lublinie nie mają łatwego zadania. Wybór miejsc jest ogromny. Popularne portale branżowe podsuwają pewne rozwiązania. Ale czy to wystarczy? Śpieszę z odpowiedzią jak ugryźć temat wesela w okolicy Lublina. Oto 15 cennych wskazówek:

1. Sprawdź swoją najbliższą okolicę

Czasem najciemniej jest pod latarnią. Kierujcie się zasadą, że im mniejsza miejscowość, tym większy promień poszukiwań Waszego wymarzonego miejsca. W pierwszej kolejności sprawdźcie swoją bliską okolicę. Całkiem prawdopodobne, że w Waszym sąsiedztwie znajduje się wymarzone miejsce. Jeżeli mieszkacie w Lublinie, nadal warto rozważyć imprezę nie w samym mieście, ale wesele w okolicy Lublina.

2. Wybierz charakter ślubu

Bardzo istotny jest charakter Waszej ceremonii. Jeżeli zawieracie ślub cywilny, otwierają się przed Wami nowe możliwości. Jeżeli zdecydujecie się na ślub w plenerze, wybór miejsca będzie bardzo ważny. Bardzo często można znaleźć miejsca, które nadają się i na ślub i na wesele. W przypadku ślubu kościelnego, zaślubiny mają miejsce w świątyni, a wesele w lokalu (najczęściej nieopodal kościoła, ale o tym później). Często fotografuję takie śluby, a coraz częściej odwiedzam ciekawie udekorowane i stylowe sale weselne.

3. Wybierz charakter wesela

Wybór miejsca na wesele w okolicy Lublina może wynikać wprost z Waszych upodobań. Jeżeli macie swój ulubiony styl, np. rustykalny, boho, leśny, nowoczesny, glamour, to najczęściej znajdziecie odpowiednie miejsce do odpowiedniego stylu.

4. Czy wiecie, że wesele nie musi być w lokalu?

Absolutnie nie! W polskiej tradycji utarło się już, że wesele musi być w lokalu. Często są to sale bankietowe, sale weselne i luksusowe hotele. A przecież nie musi tak być. Jeżeli marzy Wam się ślub rustykalny czy ludowy to wybierzcie stodołę, siedlisko lub skansen. Jeżeli macie artystyczną duszę i preferujecie styl boho, zorganizujcie plenerowe przyjęcie pod gołym niebem lub w namiocie. Jeżeli nie lubicie klasyfikacji i schematów możecie urządzić przyjęcie w jurcie, młynie, na plaży.

Wesele w okolicy Lublina to nie tylko hotele i sale. Poszukajcie szklanej stodoły, zabytkowych przestrzeni, jezior i lasów. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

5. Bądźcie sentymentalni – bądźcie sobą

Jednym z ważnych kryteriów może być po prostu sentyment. Miejsce wesela Waszych rodziców, ulubiona sala, w której już się bawiliście. Może Wasza sala znajduje się obok miejsca, w którym się poznaliście lub po praz pierwszy pocałowaliście? Jeżeli cenicie elegancję, wybierzcie stylowy pałac lub hotel. Cenicie historyczny styl, wybierzcie dworek lub zamek. A może jesteście przyrodnikami i chcecie wesela w lesie? Rozważcie!

6. Pytajcie znajomych

Jeżeli utkwiło Wam w pamięci fajne wesele Waszych znajomych, to czemu nie skorzystać z tego doświadczenia? Oprócz oferty i formalnych opisów, będziecie mogli liczyć na praktyczne porady od Waszych znajomych, którzy przechodzili przez to co Wy!

7. Uważaj na portale ślubne

Szukając miejsca na wesele w okolicy Lublina, warto korzystać z wyszukiwarek ślubnych i portali branżowych, ale trzeba to zrobić z głową. Bardzo często miejsce w takich rankingach jest po prostu opłacane lub sponsorowane.

8. Logistyka – patrzcie na mapę

Ważnym elementem całej układanki jest logistyka. Tym bardziej jest ona ważna im więcej osób zapraszacie. Dojazd do kościoła. Dojazd z kościoła do Sali weselnej, dojazd z Sali weselnej do miejsca nocowania. To wszystko ma znaczenie.

Najprościej wybrać miejsce na wesele nie dalej niż 50 km od miejsca ślubu. Najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie ślubu, wesela i noclegu w jednym miejscu.

9. Cena wesela – kalkulujcie

Pieniądze to nie wszystko, ale bez pieniędzy… nie będzie wesela. Jeszcze przed podpisaniem umowy sprawdźcie dokładnie ofertę, którą otrzymaliście. Przeanalizujcie każdą możliwość i pakiet, które są zawarte w ofercie.

Sprawdźcie czy nie ma ukrytych i dodatkowych kosztów (np. za pokrowce na krzesła i dodatki). Pamiętajcie też, że jeżeli coś jest podejrzanie tanio, najczęściej nie jest wysokiej jakości.

10. Zobaczcie zaplecze

Sprawdźcie czy Wasze miejsce na wesele jest dobrze zaopatrzone. Przede wszystkim czy lokal ma własną kuchnię czy będziecie musieli znaleźć catering. Druga sprawa to zaplecze sanitarne. Ilość i jakość łazienek mają znaczenie. Szczególnie w przypadku dużej liczby gości.

Kwestie takie jak miejsca na nocleg, parking, sejf, schowek na alkohol to też bardzo ważne elementy i zwróćcie na nie uwagę. Spokojna głowa w dniu ślubu to podstawa!

11. Porównajcie miejsca na wesela

Sporym ułatwieniem może być metoda trzech. Zdecydujcie się wstępnie na trzy miejsca na Wasze wesele w okolicy Lublina. Po otrzymaniu oferty, zróbcie analizę zalet i wad każdego z miejsc na wesele. Nie zapomnijcie o kosztach, estetyce, logistyce.

12. Sprawdźcie raz jeszcze swoje miejsce na wesele

Po wyborze Waszego miejsca na wesele, sprawdźcie jeszcze raz czy wszystko gra. Czy miejsce na wesele działa na rynku (aktualności i opinie na facebooku, google czy Instagramie). Znajdźcie opinie par, które już miały swoje wesele w danym miejscu. Odwiedźcie osobiście lokację i sprawdźcie na żywo jak wygląda miejsce i jego otoczenie.

13. Terminy – miejcie czas na wesele

Zanim odbędzie się Wasze wesele w okolicy Lublina (lub w samym Lublinie), warto zaopatrzyć się w kalendarz. Po pierwsze – termin Waszego ślubu. Jeżeli planujecie zaślubiny na jesień lub wiosną, wybór plenerowego wesele lub stodoły może być nietrafionym pomysłem ze względu na temperaturę i pogodę. Po drugie – dostępność Sali.

Najlepsze miejsca na wesele, nawet w okolicy Lublina mogą być zarezerwowane na kilka lat wprzód (chociaż jak pokazuje sytuacja pandemiczna – może być różnie).

14. Opinie o weselu – nie słuchajcie

Mimo całego weselnego szaleństwa, nie straćcie głowy. To Wasza miłość jest najważniejsza. I Wasz ślub! Wesele, choć ważne, jest drugorzędne. Nie dajcie szansy innym ingerować w Waszą relację. Cenne rady zachowujcie, nieuzasadnione opinie odrzucajcie. Bądźcie szczęśliwi!

15. Wyjdźcie poza schemat

Myślcie nieszablonowo, myślcie trzeźwo i po swojemu. Paradoksalnie – czasem duże wesele nie jest wcale potrzebne i w budżecie miejsca na wesele możecie wyjechać w wymarzone miejsce na świecie i zorganizować ślub marzeń. A może chcecie tylko symbolicznego ślubu humanistycznego w tajemnicy przed światem, w gronie najbliższych osób? A może wręcz przeciwnie – marzy Wam się duże przyjęcie w nietypowym miejscu? Kino, klub, plaża, las, opuszczone miejsce?

Ślub w Ostrowie koło Lublina

Patrycja i Bartek decydując się na ślub i wesele w okolicy Lublina, wybrali rodzinne strony panny młodej – Ostrów Lubelski. Drewniany kościół w małym mieście pośród jezior oraz lokalna sala weselna wśród lasów parczewskich wystarczyły by zbudować rodzinną atmosfer i klimat elegancji. Po emocjonalnym ślubie, zabawa trwała do wczesnego rana. Zdjęcia ślubne pozostaną pamiątką szczerego wydarzenia i wizualną historią na długie lata.

Leave a Reply