Sesja ciążowa w okolicy Lublina – Małgosia

Mam nadzieję, że sesja ciążowa w okolicy Lublina, którą wykonałem Małgosi i jej synkowi przynajmniej w jakimś stopniu oddaje rodzinne i matczyne emocje. Duży brzuszek to dużo radości. Przynajmniej na zdjęciach. Czas przed narodzeniem dziecka to dla wielu rodzin bardzo ważne chwile. To oczekiwanie z radością, obawą, troską i nadzieją. Nie wiem na ile można te wszystkie emocje i uczucia oddać w fotografii, wiem że warto spróbować. Sprawdźcie!

Ile trwa sesja ciążowa?

Sesja ciążowa trwa od godziny do kilku godzin. Jest kilka ważnych czynników, które wpływają na czas sesji. Wiele zależy od samopoczucia przyszłej mamy. Jasne, że jeżeli będziesz się źle czuła, to nie będzie możliwe długie pozowanie. Logistyka, czyli dojazd na miejsce sesji to kolejny czynnik. Wiele zależy od pogody. Ani chłód, ani upały nie nastrajają do radosnego i długiego pozowania. W praktyce taka sesja trwa około trzech – czterech godzin z dojazdem i wyborem kilku miejsc na plener.

Jak się przygotować do sesji ciążowej?

Przygotowania do ciążowej sesji to materiał na oddzielny artykuł. Zdjęcia można zrobić spontanicznie lub według planu. Najczęściej sprawdza się zasada, że im wcześniej i lepiej się przygotujecie, tym lepsze będą fotografie. Podpowiem Wam w dużym skrócie:

  1. Wybierzcie fotografa
  2. Zdecydujcie się na charakter zdjęć i miejsce sesji
  3. Określcie porę dnia – w plenerze najlepiej sprawdzi się poranek i popołudnie
  4. Wybierzcie termin zdjęć – najlepiej siódmy lub ósmy miesiąc ciąży, gdy brzuszek jest okrągły
  5. Przygotujcie sobie stroje pasujące do zdjęć
  6. Zadbajcie o fryzurę i make-up
  7. Przygotujcie dodatki – zalecam oszczędność (wianek, bukiet)
  8. Na sesję zabierzcie butelkę wody i chusteczki nawilżane
  9. Bezpośrednio przed sesją unikajcie kawy i ciężkich potraw
  10. Wyśpijcie się przed zdjęciami

Jeżeli chcecie dobrze się przygotować do sesji ciążowej, dobrze się wyśpijcie dzień przed sesją (przynajmniej spróbujcie). Warto unikać kawy, herbaty, ciężkich potraw i cukru. Chodzi przede wszystkim o kolor zębów, odpowiednie nawilżenie układu oddechowego i Wasz komfort podczas pozowania. Butelka wody i małe przekąski mogą się przydać niezależnie od pogody. Należy unikać czekolady, która roztopiona może sprawić pewne kłopoty. Nie zapomnijcie o wygodnym obuwiu, jeżeli wyruszacie w plener. Czasami dobrym pomysłem jest zabranie zapasowej i lekkiej pary butów na spacer w terenie. I pamiętajcie – najważniejsze żebyście czuły się swobodnie!

Sesja ciążowa w okolicy Lublina miała miejsce latem. Gosia czuła się komfortowo, bo była odpowiednio przygotowana. Zapasowe ubranie, woda i przekąski to komfort pracy i większy komfort podczas fotografowania.

Sesja ciążowa w okolicy Lublina – plener

Podobnie jak w przypadku sesji rodzinnych i reportażowych, preferuję zdjęcia w plenerze. Staram się by naturalna atmosfera korespondowała z naturalnym światłem. Bardzo często sesja zdjęciowa staje się przygodą. To nie tylko sam proces fotograficzny, ale wspólny wyjazd, przygotowania, poznanie nowych miejsc lub po prostu przyjemny spacer.

Sesja ciążowa w okolicy Lublina to dużo możliwości. Praktycznie w każdym kierunku od miasta można znaleźć małe miejscowości z lokalnymi atrakcjami. My wybraliśmy okolice Bełżyc i Opola Lubelskiego. Znaleźliśmy lasy, pola, łąki i uprawę chmielu. Krajobrazy stanowiły fantastyczne tło do rodzinnych zdjęć!

Fotografia ciążowa w Lublinie

Przed fotografowaniem Gosi i Pawła, para zdecydowała, że sesja ciążowa w okolicy Lublina to najlepszy pomysł. Na początku znaleźliśmy nieduży, ale bardzo urokliwy las z polanką. W takich okolicznościach natury przeprowadziliśmy wspólnie fotograficzną rozgrzewkę. Po tym jak para przyzwyczaiła się do obiektywu, zdjęcia robiły się same. Na naszej drodze spotkaliśmy jeszcze pole ze złotymi kłosami i magiczną drewnianą chałupką. Bardzo lubię takie znaleziska. Drewniany dom stał się na zdjęciach symbolem rodzinnego domu, który trzeba sobie urządzić, by był ciepły.

Fantastycznym pomysłem okazała się uprawa chmielu. Zielone pnącza rozpięte na drewnianych konstrukcjach to żywa architektura. Wysiedliśmy z auta na chwilę i w ciągu kilkunastu minut powstały moje ulubione kadry. Myślę, że sesja ciążowa w okolicy Lublina to była przygoda nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla Małgosi i Pawła.

Zdjęcia rodzinne Lublin

Zdjęcia rodzinne mogą mieć różną formę. Warto pamiętać, że pierwsze zdjęcia do rodzinnego albumu mogą pochodzić już z sesji narzeczeńskiej. Często kilkanaście miesięcy po ślubie pary nie tylko zwiększają swój staż, ale i stan rodziny. Sesja ciążowa to kolejne zdjęcia do rodzinnego albumu i pamiątka na lata. Warto o tym pamiętać i nie czekać na ostatnie miesiące ciąży, ale z wyprzedzeniem przemyśleć styl sesji i zarezerwować termin u ulubionego fotografa.

Sesja ciążowa w okolicy Lublina, jak i w samym Lublinie jest możliwa do wykonania po odpowiednio wcześniejszym umówieniu terminu. Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *